• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Prelaz sa ADSL na VDSL. Pomoc, max rate

bequiet

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.07.2019.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 2600 @ 4.GHz / BeQuiet ShadowRock2
Motherboard:
MSI B450-A Pro
RAM:
16.GB Patriot Viper 4 @ 3.GHz / 2x8.GB
VGA & cooler:
1050ti Zotac Mini
Display:
2x 23" LG
HDD:
win10 @ 256.GB SSD / 512.GB NVMe / 2.TB HDD
Sound:
Tascam
Case:
MS Industrial WINSTON
PSU:
630w Thermaltake
Internet:
Dail-Up
Pozdrav,

Trenutno koristim ADSL 10/1 Mbps, istekao je ugovor odavno. Neki online kalkulator mi je izracunao da sam udaljen 1.3km od centrale.
Presao bih na VDSL i pitam se da li je ovaj "max rate" tacan i da li on ima veze sa VDSL jer se nesto menja u centrali kao i ruter? Izabrao bih najjaci paket jer mi je Upload bitan, sto brzi upload.
Pitao sam tehnicku podrsku ali oni nista ne smeju da tvrde.
Da li neko ima iskustva u vezi sa prelaskom sa ADSL na VDSL i sa koje na koju brzinu?

DownstreamUpstream
SNR Margin​
13.6​
13.3​
db
Line Attenuation​
18.9​
9.5​
db
Data Rate​
10240​
1023​
kbps
Max Rate​
18040​
1223​
kbps
CRC​
32​
30​
 

Kimiii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.11.2017.
Poruka
240
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 8700k & LC-CC-120
Motherboard:
Asus PRIME B360-PLUS
RAM:
CORSAIR 2x8GB RGB DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 Ti
Display:
Benq Zowie XL2411P
HDD:
1 TB Western Digital WD10EZEX / SAMSUNG 250GB 860 EVO
Sound:
HyperX Cloud Alpha Pro
Case:
MS Industrial HULK
PSU:
Corsair RM750x 80+ Gold
Mice & keyboard:
SteelSeries RIVAL 3 & HyperX Alloy Origins
Po ovome neces dobiti veci upload, obicno ovi parametri nisu bas tacni.... najbolje je da ih pitas da izadju na teren i utvrde tacno koji su parametri.
 

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
Upload i Download su hardverski identicna stvar. Provajder svojevoljno odlucuje da mnogo vise ogranici upload nego download iz nekih razloga da ne zalazim sad u detalje sto se toga tice. Ako ti je bitan upload mozes otici do njih i videti da sklopis neki custom paket koji ispunjava tvoje potrebe. Znam par ljudi koji su iz poslovnih razloga to radili, ali takve pakete ne mozes uvek dobiti, i primetno su skuplji.
 

Kambera

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.07.2020.
Poruka
45
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Postoji tihi rat medju Internet provajderima... Ako si npr. na OrionuADSL i trazis ORION VDSL... onda zna Telekom da zeza... nece da pusti VDSL Orionu i imaju razne izgovore... onda moras na svaka tri meseca da trazis ponovo VDSL... zapretis raskidom ugovora. Da si na Telekomu odmah bi dobio VDSL... Tako Telekom tera korisnike da predju kod njega. Sve ide preko Telekoma, Orion mora da iznajmi liniju od njih.

Da si i 5km od centrale ima resenje... samo Telekom, negde hoce a negde nece... onda se ugradjuje plasticna kutija negde blizu tvoje kuce a to se zove FTTC (Fiber to the cabinet).. U njemu je napravljena mini centrala s kojom korisnici koji su dalje od "stare" centrale imaju veće brzine. Do njega ide optika i dalje od njega paricama sve do korisnika.

36636



Moras da budes dosadan i pises na info@telekom.rs , dok ti ne rese problem.
 

bequiet

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.07.2019.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
R5 2600 @ 4.GHz / BeQuiet ShadowRock2
Motherboard:
MSI B450-A Pro
RAM:
16.GB Patriot Viper 4 @ 3.GHz / 2x8.GB
VGA & cooler:
1050ti Zotac Mini
Display:
2x 23" LG
HDD:
win10 @ 256.GB SSD / 512.GB NVMe / 2.TB HDD
Sound:
Tascam
Case:
MS Industrial WINSTON
PSU:
630w Thermaltake
Internet:
Dail-Up
Hvala na ovom zanimljivom odgovoru. Krosnik sam ADSL u Beotelu vec 13-14 godina. U principu svaki put kada istekne ugovor internet postaje nestabilan.
Kontaktirao sam ih par puta vezano za brzine i oni otvoreno kazu da to zavisi od telekoma. S obzirom da zivim na selu, verovatno cu morati da promenim provajdera i da inisistiram da vecoj brzini. Nazalost, ovde necu imati optiku u skorije vreme.

Postoji tihi rat medju Internet provajderima... Ako si npr. na OrionuADSL i trazis ORION VDSL... onda zna Telekom da zeza... nece da pusti VDSL Orionu i imaju razne izgovore... onda moras na svaka tri meseca da trazis ponovo VDSL... zapretis raskidom ugovora. Da si na Telekomu odmah bi dobio VDSL... Tako Telekom tera korisnike da predju kod njega. Sve ide preko Telekoma, Orion mora da iznajmi liniju od njih.

Da si i 5km od centrale ima resenje... samo Telekom, negde hoce a negde nece... onda se ugradjuje plasticna kutija negde blizu tvoje kuce a to se zove FTTC (Fiber to the cabinet).. U njemu je napravljena mini centrala s kojom korisnici koji su dalje od "stare" centrale imaju veće brzine. Do njega ide optika i dalje od njega paricama sve do korisnika.

Pogledajte prilog 36636


Moras da budes dosadan i pises na info@telekom.rs , dok ti ne rese problem.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.758
Rezultat reagovanja
9.130
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Bez obzira što još nema mogućnosti za optiku - ima mogućnosti za adsl. Proveri ponudu kod ostalih provajdera.

svaki put kada istekne ugovor internet postaje nestabilan.
Slučajnost koja se ponavlja u pravilnim vremenskim intervalima, a?
 
Vrh