• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Prednje staklo za A5 2017

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Danas mi je smartphone iz naslova pao na neko kamenje i napuklo mu je staklo na displeju. Postoji li ko na forumu da je u ovom poslu? Necu da me mlate po ušima kad u servisu budem trazio zamenu :)
 

_GiBo_

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.05.2014.
Poruka
1.843
Rezultat reagovanja
52
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
_GiBo_
CPU & cooler:
AMD Ryzen r5 1600 + CM Nepton 280l+EK Vardar F3-140ER
Motherboard:
GIGABYTE AX370-GAMING 5
RAM:
Kingston Hyper X Fury 8GB DDR4 - 2666MHz
VGA & cooler:
ASUS R9 280X TOP V2 @ 1180/1750MHz
Display:
DELL P2417H
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + WD Blue 500GB + WD Red 1TB
Sound:
Integrisana/2.0 Genius Wooden
Case:
Fractal Design Define XL R2 Black Pearl + PSU Cover
PSU:
Thermaltake SPS 730M - 730W
Mice & keyboard:
A4 Tech R70 Bloody Wireless, Logitech Deluxe 250
Internet:
SBB Superset - 110/6 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit // Chrome 64bit
Other:
/Nexus 6P/8.1 Оrео/
voodoons ради то.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ako LCD i touch rade na 100% površine, tj.nisu nigde oštećeni može da se radi reparacija gde se stavlja novo staklo.
Proces traje jedan radni dan a sastoji se iz koraka:
1. Skida se slomljeno staklo a da se ne ošteti LCD i touch
2. Skidaju se ostaci UV lepka i po potrebi menja polarizator na prednjoj strani ekrana
3. Stavlja se UV lepak, izbacuju ostaci vazduha
4. Stavlja se staklo
5. Pod UV svetlošću se peče taj UV lepak
6. Posle se čisti ekran od ostataka UV lepka
7. Montira ekran u postojeci frame i montira nazad u telefon..
Sve u svemu, 3-5h se radi na telefonu...

U Dialer-u kucaš *#0*# i dobijaš servisni meni gde možeš da vidiš da li touch funkcioniše u svim delovima ekrana i ako je sve ok, može reparacija.
Ukoliko negde ima prekid, mora komplet ekran da se menja a posto je to Super Amoled, kinez ne zna da ga pravi, moguće je staviti samo Samsung Full Orginal ekran i cena je paprena dosta.. cena komplet ekrana je preko 100€ a reparacije nešto ispod.


Sent from mighty voodoo magic ;)
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Radi bukbalno sve. Staklo je naprslo u gornjem levom ćošku i naprslina se račva na više strana. Ali samo pri vrhu stakla...
Samo u malom ćošku prelazi preko ekrana. Praktično mi ne predstavlja nikakav problem. Samo estetski ...a telefon je star svega mesec dana, pa me i to estetski strasno nervira...
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Popravio sam telefon i prvo zelim da se zahvalim voodoons-u na brzim i preciznim odgovorima.

Popravku sam poverio servisu koji je ovlascen za Samsung. Zamenili su mi staklo sa sve ekranom, bas kako mi je rekao voodoons i sve me je kostalo nesto iznad 12.000din. Odlicno je sto sam od Samsunga dobio novo metalno kuciste (koje je takodje prilikom pada na dva mesta bilo osteceno) Koliko sam razumeo Samsung mi je to dao besplatno jer je telefon u garanciji. Ne znam kako je to moguce, jer sam metalni okvir sam ostetio, ali sam jako srecan sto je tako. Vracen mi je telefon bez jedne tacke. Kao da je nov! Na kraju, koliko god da me je kostala popravka sam sam krivac. Ali sam prezadovoljan navedenom Samsungovom politikom. Jednostavno imam nov telefon koji je zadrzao garanciju i ip68 sertifikat.
 

aramdjel

Newcomer
Učlanjen(a)
08.12.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Popravio sam telefon i prvo zelim da se zahvalim voodoons-u na brzim i preciznim odgovorima.

Popravku sam poverio servisu koji je ovlascen za Samsung. Zamenili su mi staklo sa sve ekranom, bas kako mi je rekao voodoons i sve me je kostalo nesto iznad 12.000din. Odlicno je sto sam od Samsunga dobio novo metalno kuciste (koje je takodje prilikom pada na dva mesta bilo osteceno) Koliko sam razumeo Samsung mi je to dao besplatno jer je telefon u garanciji. Ne znam kako je to moguce, jer sam metalni okvir sam ostetio, ali sam jako srecan sto je tako. Vracen mi je telefon bez jedne tacke. Kao da je nov! Na kraju, koliko god da me je kostala popravka sam sam krivac. Ali sam prezadovoljan navedenom Samsungovom politikom. Jednostavno imam nov telefon koji je zadrzao garanciju i ip68 sertifikat.
Ja takodje imam A5 2017, ispao mi je na beton i pukao ekran (radi normalno, donji levi ugao) kada sam zvao samsungov ovlasceni servis u novom sadu rekli su da zamena stakla nije moguca. A zamena touch-a+lcd bi iznosila 25.000 din. Zanima gde i u kom servisu si ti radio popravku?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ako ti je telefon u garanciji, odradi to u ovlascenom servisu. Nemoguće da su u ProMobi rekli 25k DIN jer je to bas bas puno, duplo više od ocekivane cifre. Ako nije telefon u garanciji, odradi u bilo kom servisu jer svakako dobijaš Full Original ekran, kinezi ne prave Super Amoled ekrane. Ako sve radi, ekran i touch konkretno, moguca je reparacija stakla ali je i ona tu sa cenom oko 10k DIN


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aramdjel

Newcomer
Učlanjen(a)
08.12.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako ti je telefon u garanciji, odradi to u ovlascenom servisu. Nemoguće da su u ProMobi rekli 25k DIN jer je to bas bas puno, duplo više od ocekivane cifre. Ako nije telefon u garanciji, odradi u bilo kom servisu jer svakako dobijaš Full Original ekran, kinezi ne prave Super Amoled ekrane. Ako sve radi, ekran i touch konkretno, moguca je reparacija stakla ali je i ona tu sa cenom oko 10k DIN


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala na brzom odgovoru. Telefon je još u garanciji (garancija iz nemačke) da rekli su 25.000 din. Pre nego što sam zvao servis u Samsung radnji u tržnom centru big u novom sadu radnik mi je kao iz topa odvalio da je zamena lcd+touch 300€!!! Bilo mi je neshvatljivo sto u ne ovlascenim servisima rade zamenu samo stakla a u promobi ne. Zvaću servis ponovo sutra ako rade.(servis sam zvao pre 3-4 meseca)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ProMobi je ovlašćen za Samsung i jedini u NS. Reparaciju stakla ne rade jer nemaju alate a ni znanja za to...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

aramdjel

Newcomer
Učlanjen(a)
08.12.2017.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ProMobi je ovlašćen za Samsung i jedini u NS. Reparaciju stakla ne rade jer nemaju alate a ni znanja za to...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dakle onu popravku po ceni od oko 12.000 din. koju je PCburazer odradio u ovlašćenom servisu dostupna je samo u BG?
ProMobi je ovlašćen za Samsung i jedini u NS. Reparaciju stakla ne rade jer nemaju alate a ni znanja za to...


Sent from my iPhone using Tapatalk
U redu, hvala još jednom na brzim odgovorima.
 
Vrh