• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Povezivanje Miksete sa Audio Interfejsom

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ovako ljudi, imam audio mixer sa nebalansiranim (mono) MAIN OUT izlazima ( L i R ), gde hocu da povezem sa interfejsom koji ima 2 balansirana (Line in) ulaza. E sad, koji su mi kablovi potrebni za povezivanje?

TRS ili TS 6.35mm, odnosno balansirani ili nebalansirani?

ili


Svakako ce signal od mixera do interfejsa biti nebalansiran ( koji god kabl da koristim ), ali nisam siguran koje kablove da koristim zbog eventualnih konflikata sa pinovima na mixeru ili na interfejsu. Da li treba TRS ili TS, ili je svejedno? Svakako bih koristio sto krace kablove, da ne bi previse uticalo na kvalitet zvuka zbog nebalansiranog signala.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Treba ti ovako nesto.

46270


Ali to je čist debilizam i budženje. Koliko god da su kvalitetni ili kratki kablovi, ništa ne može da zameni pravi balansirani XLR. Pogotovo ako si okružen smetnjama iz produžnih kablova, mobilnih telefona, ispravljača i ostalih sranja. Menjaj mixer ako si u mogućnosti.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ne treba mi taj kabl, XLR na RCA. Treba mi da povezem miksetu sa Scarlett-om 2i2, jer je bolji kvalitet snimanja, nego da koristim ugradjeni audio interfejs u mikseti.

Evo ga lik sa jutjuba kako je to uradio: Ali na njegovoj mikseti main out izlazi su balansirani, isto kao i linijski ulazi na Scarlett-u, pa koristi balansirane (TRS) kablove za povezivanje.

Kod mene, na mikseti su main out izlazi nebalansirani, dok su na Scarlett-u linijski ulazi balansirani. Pa iz tog razloga, nisam siguran koje kablove da koristim, da li balansirane ili nebalansirane za povezivanje?

Uostalom, evo slika:

Mixer Interface1.jpgMixer Interface2.jpgMixer Interface3.jpg
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Onda ti trebaju 2 ovakva kabla. TS na XLR.


46278
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Da, tako bi trebalo, ali sam nasao informaciju, da to nije dobra ideja, odnosno da se koristi XLR na ulazu u Scarlett za povezivanje sa miksetom, jer ce doci do konflikta.

Evo video:

Na 2:50

EDIT: Ovo sam tek sada primetio. Zapravo u videu se u ovom slucaju koriste TS to TS kablovi, na 3:50, kao na Slici 3 u prethodnom postu. Valjda je to ok? Samo bi kablovi trebali da budu sto kraci... Pretpostavljam, dok ne probam ne mogu znati kakav ce kvalitet biti...
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Menjaj to smeće od miksera za nešto bolje. Sve ostalo je krpačina sa nepredvidivim rezultatima.
Pa menjao bih ja kada bih mogao nesto drugo da kupim. Sto se tice miksera, ponuda je nikakva, nemas sta da kupis. A i ono sto ima po prodavnicama i kao dosupno online za porucivanje, kad pozoves ono ga nema.

Ako znas neki dobar mikser, sa ne vise od 2 mikrofonska XLR ulaza, i da ima u Srbiji da se kupi, reci.
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Ne znam. Nisam u DJ svetu. Bavim se muzičkom produkcijom.
 
Vrh