• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebno mi je vase misljenje

Bogdan1826

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.01.2023.
Poruka
23
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Device name DESKTOP-52147EJ
Processor AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics 3.90 GHz overclock 4,4
Installed RAM 16.0 GB (15.4 GB usable)
Device ID 9FA86798-C0B2-4937-9300-4342EC363A18
Product ID 00331-10000-00001-AA117
System type 64-bit operating system, x64-based processor
Pen and touch No pen or touch input is available for this display
Imam par pitanja:
1.Kada sam kupovao pisalo je 16 jezgara, a sada sam proverio pise mi 6, neko da mi objasni ovo molim vas....
Platio sam ga 60k na popustu, igrao sam razne igrice i nisam zadovoljan, pritom imam monitor benq koji je mali i polovan, nisam siguran koliko Hz ima(mozda 60 Hz) . Zanima me da li bi mi znacilo da uzmem bolji monitor i u kojoj bi meri to uticalo na performans.
2.Koliko bi mi znacilo da overclockujem na 4,4 ?
3. Sve u svemu da li sam pogresio kupovinom jednog ovakvog racunara?

Hvala unapred na odgovorima! :)
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Ne znam sta ce reci drugi ja mislim da bi radilo lepse kad bi imo mugucnost da promenis monitor jos bolje ako je 4k a klokovanje nebi preporucio bolje je da radi po defoltu lepa je to konfiguracija bas solidna
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
@pedja971 opet pises gluposti, kakav crni monitor pa jos 4k, ta integrisana graficka je jedva dovoljna za 1080p na low detaljima i tek mozda po neki detalj na medium a ne da kupuje 4k monitor. Jel ti znas ko kupuje 4k monitor? Ono sto imaju u racunaru RTX 4090 e on kupuje 4k monitor.

4k monitor ce ga kosta skoro koliko je platio ceo racunar, tako da molim da razmislis sta ljudima predlazes jer stvarno lupas gluposti.

@Bogdan1826 kasno je sada da pitas jesi pogresio sa kupovinom sada si kupio i to je stoje. A sto se tice rama, svaki racunar sa integrisanom grafickom uzima deo radne memorije za svoju memoriju i sve zavisi kako je racunar konfigurisan u biosu i koliko je rama preraspodeljeno ali to sto ti preostane je to, od 16 gb nije sve otislo na graficku jer pokretanjem windows-a on sam zauzme sebi odredjeni broj gigabajta za svoje potrebe i za stabilan rad racunara, sve ostalo moze da bude da je na grafickoj ali dok ne vidim ne mogu da kazem nista sigurno.

I mesto sto se mlataras razmim glupostima sa rgb monitorom i stolicom bolje te pare da si ulozio u racunar i da si kupovao iz delova, tada bi racunar valjao ovo je sklepano u radnji da se samo proda i uvek se nadje pacijent koji ce da se zaleti kada vidi da je snizena cena i otice i kupice ga misleci da ce time da ustedi ali kada svati da se za***ao onda je vec kasno.
 
Poslednja izmena:

Gadoguz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.05.2022.
Poruka
525
Rezultat reagovanja
627
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Thermalright Assassin Spirit 120 PLUS V2
Motherboard:
GIGABYTE B450 Aorus Elite (rev. 1.x)
RAM:
XPG GAMMIX D35 32GB (2x16GB) 3200 MT/s CL16
VGA & cooler:
GIGABYTE RX 6600 EAGLE 8G
Display:
iiyama GB2470HSU-B1
HDD:
WD Green M.2 240GB, Seagate BarraCuda 1TB 7200
Sound:
HyperX Cloud Stinger S, Recon 200 – Turtle Beach
Case:
XPG VALOR MESH, Lian-Li 2x & Arctic 3x P12 PWM PST 120mm fans
PSU:
XPG PYLON 750W
Mice & keyboard:
ASUS TUF M3 & GLORIOUS GMMK 2 Compact TKL + GMMK Numpad
Internet:
Intel AX210, Optic 250/110 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23H2 & Edge
@Bogdan1826 Ništa nije pogrešno napisao, u vrijeme kada nam je svima internet dostupan, razni forumi, portali, youtube....možemo se lako informisati prije kupovine a ne posle kukati i čuditi se. Ali kao što je rekao @Fantom bitniji je RGB i te gluposti nego sama konfiguracija(ne znate osnovne komponente računara i njihovu svrhu), naletite na "Akcije" odnosno zamke raznih firmi koje uspješno pronalaze "pacijente" dugi niz godina, i svaka im čast dok je ovaca biće i vune, ali posle vam je neko drugi kriv. Mnogo govori o tebi kada ne znaš šta da napišeš i nemaš odogovor, nego spominjati nečiju majku....Sve je suvišno, i svaka konverzija sa takvom osobom je besmislena!
 
Vrh