• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Potrebna pomoc oko laptopa gaming/fotografija/programiranje

Cvija98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.08.2018.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NemanjaPC
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-11700k & Cooler Master Hyper 212X
Motherboard:
MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
RAM:
Kingston Fury Renegade 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX™ 3080 GAMING OC 10G (rev. 2.0)
Display:
Dell Gaming Monitor S2522HG & FUJITSU Display B24-8 TE Pro
HDD:
WD Black 1TB & KINGSTON SSDNow 120GB & Samsung M.2 500GB 980 PRO & Samsung M.2 2TB 980 PRO
Sound:
Kingston HyperX Cloud Alpha S
Case:
Chieftec Libra LF-01B-OP
PSU:
Seasonic B12 BC-850W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 310 & HyperX Alloy Core RGB
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10
Potrebna mi je pomoc oko odabira laptopa, gledao sam razne modele i najvise se tu vrte Lenovo Legion Y- serija i HP OMEN.
Okvirna cenu koju trazim jeste od 120-150k din.
Igrao bi igrice sa vremena na vreme, nisam neki hard core gejmer. Sto se tice obrade fotografija to bi radio u Photoshopu i Lightroom-u, a sto se tice programiranja trenutno mi treba za JAVU, sledece godine radicu PHP..
Hvala unapred na odgovorima :)
 

Zeljko12

Newcomer
Učlanjen(a)
15.09.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pogledaj asus tuf seriju. Mozda i nesto od g serije za taj novac. Pozdrav
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Bacas pare ako gledas i ROG, TUF, Y i OMEN, IdeaPad sa i7 9. generacije i 1050 je nesto najbolje sto ti mozes da uzmes. Ustedeces dobro ako uzmes ovako nesto i posle mu ubaci malo veci SSD ako bude bas neophodno.


Smatram da ti je primarab rad, a dati 20.000 vise da bi imao 1050 Ti je smesno, a jos gore ici na i5 8. generacije da bi imao 1060. Moze i dodatno da se ustedi, ako odes na U verziju procesora, ali meni 1.8GHz deluje kao prilicno nizak klok, pogotovo za gaming. Ovi Y, OMEN i ROG jedino nude bolje hladjenje i onaj slick look, e sad koliko je bolje, pa sigurno ne dovoljno da opravda cenu. O TUF predlogu necu ni da govorim, to je jedna mamipara i nista vise, ti laptopovi su nekvalitetni isto koliko i zvaki drugi "gaming" laptopovi. Izdrzljivost jedino nudi Thinkpad, ali je on po ceni nepristupacan, a Razer Blade ne mozes naci kod nas tako da i to otpada.

Predatori su jeftini ove godine i prilicno dobri, ali ne mozes ni njih naci kod nas. U svakom slucaju, dobro promisli pre nego sto im das novac. Procesor koji ovaj IdeaPad nudi je brutalan sa svojih 12 threadova i klokom do 4.5GHz i stvarno ne mislim da bi trebao da smanjujes broj jezgara ili klok i jos dodatno doplacujes da bi imao 30% bolju grafiku, koju ionako neces moci da ohladis kako treba.
 

Zeljko12

Newcomer
Učlanjen(a)
15.09.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bacas pare ako gledas i ROG, TUF, Y i OMEN, IdeaPad sa i7 9. generacije i 1050 je nesto najbolje sto ti mozes da uzmes. Ustedeces dobro ako uzmes ovako nesto i posle mu ubaci malo veci SSD ako bude bas neophodno.


Smatram da ti je primarab rad, a dati 20.000 vise da bi imao 1050 Ti je smesno, a jos gore ici na i5 8. generacije da bi imao 1060. Moze i dodatno da se ustedi, ako odes na U verziju procesora, ali meni 1.8GHz deluje kao prilicno nizak klok, pogotovo za gaming. Ovi Y, OMEN i ROG jedino nude bolje hladjenje i onaj slick look, e sad koliko je bolje, pa sigurno ne dovoljno da opravda cenu. O TUF predlogu necu ni da govorim, to je jedna mamipara i nista vise, ti laptopovi su nekvalitetni isto koliko i zvaki drugi "gaming" laptopovi. Izdrzljivost jedino nudi Thinkpad, ali je on po ceni nepristupacan, a Razer Blade ne mozes naci kod nas tako da i to otpada.

Predatori su jeftini ove godine i prilicno dobri, ali ne mozes ni njih naci kod nas. U svakom slucaju, dobro promisli pre nego sto im das novac. Procesor koji ovaj IdeaPad nudi je brutalan sa svojih 12 threadova i klokom do 4.5GHz i stvarno ne mislim da bi trebao da smanjujes broj jezgara ili klok i jos dodatno doplacujes da bi imao 30% bolju grafiku, koju ionako neces moci da ohladis kako treba.
Hoces reci da je ROG los izbor ?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Da bas to hocu da kazem. ROG je jedno kinesko djubre od marke na koje vam uzimaju pare. @Dom1nat0R verovatno ima i najvise iskustva sa tom markom, a koliko znam ni sa jednim proizvodom se nije usrecio, izuzetak GPU, iako su sve bili premium proizvodi skuplji od konkurencije i do 50%. E sad, ja sam koristio jedan vrlo "kvalitetan" G752 i toliko je bio dobar da ga je odmenio jedan Alienware, pored kog imam Thinkpad X250 (pre njega X260) za svaki dan, kada radim manje ozbiljne stvari. Odmah da ti kazem, ne bi Thinkpad sa i5, Intel HD i 8GB RAMa bio 200.000 dinara, dok rogonja sa top specifikacijama ide za isti novac, u sta sam se i licno uverio, posto su polovni Thinkpadi i dalje radili bolje nego NOV rog.

Naravno da ima ROG svojih prednosti tipa ona vodena hladjenja, maksimalna uskladjenost sa periferijama itd, ali je kvalitet hladjenja koje je unutra bar kod mene bilo toliko dobro da je krenuo da se topi sto nije potpadalo pod reklamaciju. Verovatno su oni bas top modeli dobri, ali ne bih rekao ni da je ovaj moj bio neka igracka, bar sto se cene tice.
Toliko od mene, verujem da ima i boljih iskustava, isto kao sto je bilo i sa OMEN laptopovima koji su se ili pregrevali ili nisu, zavisno od primerka. Za mene su oba brenda nula i ne verujem da cu ih ikad uzimati u razmatranje, a tako bih preporucio i drugima.

Ako treba jos malo hejta na racun ROG serije, Dave2D ili ti ga Dave Lee na YT ih je pljuvao podosta takodje. Inace da te upozorim samo da je ovaj koji sam ja koristio vazio za najbolji model iz ASUS ponude, sto se ne moze reci za ovaj koji planiras da uzmes. Nadam se da su se popravili u zadnje 3-4 godine, od pojave ovog, da ne prolazis kroz onaj pakao kao ja.
 
Poslednja izmena:

Zeljko12

Newcomer
Učlanjen(a)
15.09.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da bas to hocu da kazem. ROG je jedno kinesko djubre od marke na koje vam uzimaju pare. @Dom1nat0R verovatno ima i najvise iskustva sa tom markom, a koliko znam ni sa jednim proizvodom se nije usrecio, izuzetak GPU, iako su sve bili premium proizvodi skuplji od konkurencije i do 50%. E sad, ja sam koristio jedan vrlo "kvalitetan" G752 i toliko je bio dobar da ga je odmenio jedan Alienware, pored kog imam Thinkpad X250 (pre njega X260) za svaki dan, kada radim manje ozbiljne stvari. Odmah da ti kazem, ne bi Thinkpad sa i5, Intel HD i 8GB RAMa bio 200.000 dinara, dok rogonja sa top specifikacijama ide za isti novac, u sta sam se i licno uverio, posto su polovni Thinkpadi i dalje radili bolje nego NOV rog.

Naravno da ima ROG svojih prednosti tipa ona vodena hladjenja, maksimalna uskladjenost sa periferijama itd, ali je kvalitet hladjenja koje je unutra bar kod mene bilo toliko dobro da je krenuo da se topi sto nije potpadalo pod reklamaciju. Verovatno su oni bas top modeli dobri, ali ne bih rekao ni da je ovaj moj bio neka igracka, bar sto se cene tice.
Toliko od mene, verujem da ima i boljih iskustava, isto kao sto je bilo i sa OMEN laptopovima koji su se ili pregrevali ili nisu, zavisno od primerka. Za mene su oba brenda nula i ne verujem da cu ih ikad uzimati u razmatranje, a tako bih preporucio i drugima.

Ako treba jos malo hejta na racun ROG serije, Dave2D ili ti ga Dave Lee na YT ih je pljuvao podosta takodje. Inace da te upozorim samo da je ovaj koji sam ja koristio vazio za najbolji model iz ASUS ponude, sto se ne moze reci za ovaj koji planiras da uzmes. Nadam se da su se popravili u zadnje 3-4 godine, od pojave ovog, da ne prolazis kroz onaj pakao kao ja.
Hvala drug na odgovoru. Izgleda da te bas unazadio.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ne bih nikoga da odvratim od kupovine tipa tebe. Za ovaj ROG koji ti gledas jos nisam cuo nista drasticno lose, samo par sitnica kao i za svaki drugi uredjaj. Recimo ROG bi trebao da predstavlja oznaku kvaliteta u svetu laptopova i u neku ruku pandam iPhone uredjajima u laptop svetu. Problem je ti kad kupis iPhone znas da si dobio nesto sto ce da traje i da kazemo da to opravdava cenu, a sa ROGom nikad ne znas na cemu si. Da on kosta 30% manje sve bi bilo ok, ali vec dati 1700e za laptop i cekati da crkne je stvarno mnogo. E sad, verovatno sam ja jedan od onih retkih koji ubodu los primerak, a mozda je i do nasih prodavnica i njihove garancije, al sta je tu je.
 

Zeljko12

Newcomer
Učlanjen(a)
15.09.2019.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne bih nikoga da odvratim od kupovine tipa tebe. Za ovaj ROG koji ti gledas jos nisam cuo nista drasticno lose, samo par sitnica kao i za svaki drugi uredjaj. Recimo ROG bi trebao da predstavlja oznaku kvaliteta u svetu laptopova i u neku ruku pandam iPhone uredjajima u laptop svetu. Problem je ti kad kupis iPhone znas da si dobio nesto sto ce da traje i da kazemo da to opravdava cenu, a sa ROGom nikad ne znas na cemu si. Da on kosta 30% manje sve bi bilo ok, ali vec dati 1700e za laptop i cekati da crkne je stvarno mnogo. E sad, verovatno sam ja jedan od onih retkih koji ubodu los primerak, a mozda je i do nasih prodavnica i njihove garancije, al sta je tu je.
Iskreno tu prodavnicu drze neki nasi kucni prijatelji. On mi je preporucio to i tvrdi da je vrh. E sad ja tvoje misljenje ja uvazavam isto koliko i njegovo. Ne bi pljuvao nesto sto znas da valja. Da je to kuciste mnogo je drugacije. Jer vidim da znas cim pominjes dobra hladjenja sto svi i na YT hvale. Nije lako izabrati laptop u toj cijeni. I za TUF vjerujem da nije ni blizu ROGa sto si pominjao. Ali, privlaci covjeka sto ti kazes za "male pare " dobijes strasne specifikacije.
 

Exodusbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.05.2015.
Poruka
431
Rezultat reagovanja
220
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus ROG Scar III & Lenovo Yoga C940
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700k & Kraken X62
Motherboard:
Asus ROG Maximus XI Hero
RAM:
4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
VGA & cooler:
ZOTAC RTX 2080 SUPER Twin Fan
Display:
ASUS ROG Swift PG348Q
HDD:
SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
Sound:
Senn HD600, Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
Case:
CM Cosmos C700P
PSU:
CM V850
Mice & keyboard:
Logitech G903, HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
Cable & Telenor Home
OS & Browser:
Win 10
Ako budžet dozvoljava:

Elem, imam SCAR III u nešto jačoj konfiguraciji (17", RTX 2070),i nema govora o lošem kvalitetu izrade ili problemima sa hlađenjem. Zapravo, Alienware koga sam razmatrao, ili Acer Helios serija, vrve od problema sa hlađenjem.

Ja prezadovoljan za sada, topla preporuka...

@Uni
Zaista si preporučio čoveku 1050ti u budžetu do 150k? Jesi li se ti ikada igrao na toj kartici? Jesi probao npr. da pokreneš BF V? To je kartica koja može da pokrene određene naslove u FullHD rezoluciji (i to najčešće ne najnovije) uz sve detalje na low. To se, nekako, po mom mišljenju, ne zove gaming...


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: Uni

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Da bas to hocu da kazem. ROG je jedno kinesko djubre od marke na koje vam uzimaju pare. @Dom1nat0R verovatno ima i najvise iskustva sa tom markom, a koliko znam ni sa jednim proizvodom se nije usrecio, izuzetak GPU, iako su sve bili premium proizvodi skuplji od konkurencije i do 50%.
:) imam i ja nesto iz ROG porodice :P

ASUS Maximus VIII HERO ploca OK
ASUS Strix GTX1080 OK
ASUS ROG Claymore tastaturu OK
ASUS ROG Gladius II OK
ASUS ROG Scabbard podlogu OK
ASUS ROG Centurion 7.1 slusalice Najvece djubre koje sam ikad kupio za racunar, placeno 27.000 RSD (sreca riknule su posle 6 meseci "premium kvalitet" kao i cena, iako sam PC koristio 3 sata dnevno izuzev vikendom gde sam sluske koristio 6 sati dnevno) mazene, pazene, stavljane pod stakleno zvono, nikad udarene o sto ili bilo sta slicno. Leva sluska je pocela da prekida a i kad je radila nije radio jedan od 5 zvucnika unutar skoljke tacnije side zvucnik posto su real 7.1 bile. Reklamirao sam uzo sam pare nazad i kupio 3x jeftnije i 5x bolje za 10k hyperX cloud alpha
Imam i monitor od njih 144Hz placen 42.000 slika je blagi uzas u odnosu na LG koji sam imao iz cenovno nize kategorije a od ovog sad Aliena koji imam nije ni za poredjenje ni LG a pogotovu ASUS.
Imaju neke stvari ok ali neke i nisu bas.
Recimo ASUS ROG Z390 ploce bilo koja, dal bila Maximus XI Hero ili Maximus XI Code ova druga kosta 400 evra sve njih sije ASUS Z390 Aorus MASTER po meni jedna od najboljih ploca za 9 series intela. Ima daleko najbolje hladjenje i naponsku sekciju.
Tako da nije ASUS ni blizu onoga za sta se predstavlja. Sa nekim stvarima sam sasvim zadovoljan napisao sam ali neke su ocaj.
 
Poslednja izmena:

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ako budžet dozvoljava:

Elem, imam SCAR III u nešto jačoj konfiguraciji (17", RTX 2070),i nema govora o lošem kvalitetu izrade ili problemima sa hlađenjem. Zapravo, Alienware koga sam razmatrao, ili Acer Helios serija, vrve od problema sa hlađenjem.

Ja prezadovoljan za sada, topla preporuka...

@Uni
Zaista si preporučio čoveku 1050ti u budžetu do 150k? Jesi li se ti ikada igrao na toj kartici? Jesi probao npr. da pokreneš BF V? To je kartica koja može da pokrene određene naslove u FullHD rezoluciji (i to najčešće ne najnovije) uz sve detalje na low. To se, nekako, po mom mišljenju, ne zove gaming...


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Bio sam ubedjen da je pisalo 120-125k. Zaboravite na onaj predlog... Thx za ispravku, znam da nije za igranje nego sam mu gledao budzet i pitao se sta ocekuje da odigra...
 
Vrh