• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Port Forwarding

zli_odredi86

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.09.2014.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
zli_odredi86
CPU & cooler:
AMD athlom A4 840 Quad Core 3.10 Ghz
Motherboard:
gigabyte ga ma69vm s2
RAM:
KingMax 2Gb 800mhz
Display:
Hanns.g Hi221D
HDD:
SSD Kingston 120 gb (450 mb/s upis i citanje)
Sound:
unknow
Case:
Improved aluminum homemade case
PSU:
unknown
Optical drives:
LabelFlash , and tu unknown drives
Mice & keyboard:
Unknown made in kina
Internet:
Open Adsl 10mb paket (4mb download , 0.8 mb upload)
OS & Browser:
Windows 7 64-bit, Google chrom (for now) , Mozilla Firefox
OK ne znam da li je ovo pravo mesto ili sam trebao da odem na "Povezivanje i podesavanje" ali uglavnom imam problem oko port forwardinga . Koristim ruter HG532e i navodno u Advanced/nat/ nalazi se port mapping sto sam otkrio da je isto sto i port forwarding. Problem je sto mi ne dozvoljava da otvorim port , pokusavao sam svasta i neke programcice i da proverim da li radi preko cmd sa komandom "netstat -p TCP | find "27015" " ali nije bilo uspeha , uvek dobijam istu poruku a to je da nije moguce naci port . Moji prijatelji su pokusali da se povezu sa mojom public ip adresom i tim portom dok je server bio ukljucen (u pitanju je igrica Unturned) ali isti slucaj. Zanima me da li neko moze da mi pomogne nekako , recite da li treba da dam jos informacija i da li moze da se namesti to na mom ruteru ? :(
 
Vrh