• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoć za jeftin LCD televizor

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Pozdrav, nastavljamo su stilu jeftino i da bar malo valja.
Planiram za selo neki LCD.
Stari Panasonic 72 cm mi je preko glave i težak kao ja u drugom razredu osnovne škole. Sa svakim pomeranjem rizikujem bruh a troši struju kao rerna.
Gledao sam ove LCD-ove i iskreno slika manje više isto krševita pa bi izabrao najmanje zlo, tj da me najmanje boli po novčaniku.
Gledao sam malo veće dijagonale i upao mi u oči ovaj Vivax TV-49S55DT2S2 (koj li mozak smišlja ove oznake), ono što je bitno velik ekran, Full HD, od povezivanja 3 HDMI-a, USB i prastari SCART. Bitnije što ima u sebi T2 (osuđen dok ne dođe SBB ili nešto slično) i S2. Valjda bi sa nekim manjim tanjirom i većom srećom nešto i nahvatao nešto od slobodnih kanala.
Garancija 36 meseci i cena oko 32000 din.
Drugo što me brine da li će moći da pušta MKV filmove sa fleša ?






Ima li neko iskustva sa ovim TV-om ?
Hvala.
 

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Ništa mora sam sebi da odgovorim.
Uzeo ga i za ove pare dobar. LCD ko LCD teško sranje ali za selo, preživeću.
Početno traženje analogno/digitalnih (CAM modul) / radio kanala traje 5-6 minuta i posle toga je spreman za igranje.
Slika ima jako malo opcija za podešavanje, znači ono najosnovnije kao na starim TV, kontrast , osvetljenje , toplo/hladno boje i još poneka. Za razliku od ovih bistrijih gde te glava zaboli od opcija svake od osnovne boje, ovde je čovek pošteđen tih muka. Kao i na svaki LCD-u ima probijanja pozadinskog svetla (ovde je direct LED pozadinsko osvetljenje), gubljenje detalja u mračnim scenama (tu je Plazma i OLED zakon).Pokreti na ekranu su fluidniji u odnosu na neke LG ali opet ima i zamućenja kad su brze scene. Piše nešto na kutiji 300 Hz CME i 5 ms ali to je sve miljama daleko od Plazme. Ugrađeni plejer pušta MKV , ima klasične opcije ali prepoznaje titl samo sa istim imenom ima opciju za vremensko pomeranje kao i fontove. Ono što izluđuje su veličina, boja i položaj koji se ne mogu menjati a fabrički izbor je izluđujuć, teško uočljiv i neke sivkaste boje koja napreže oči do besvesti u donjem delu ekrana. To je opet karakteristika za ove iz zadnjih redova sa jeftinijim ulaznicama.
Klasična kablovska SD slika očekujućeg kvaliteta dok HD kanali u 1080 i su ono što i vredi gledati (oped i ovo u poređenju sa Plazmom teško sranje). Malo se gubi sa CAM modulom, prikazuje da su svi kanali zaključani pa i na kraju pusti i prilikom promene kanala dugo se čeka. Ništa drastično duže u odnosu na druge TV. Primetna refleksija od lampe ili svetla u visini TV jer je ekran gloss tj nije matiran. Može da smeta u tamnim scenama.
Od konektora ima 3 HDMI (da li je neki 1.4 ?),1x USB, 1x Scart, koaksijalni audio izlaz, činč/kompozitni AV ulaz, CI/CAM modul i verovatno servisni RS232.
Daljinac nekako nelogičan i u gornjem delu prenatrpan, traži navikavanje.
Generalno to je to za 32000 din ili oko 270 evra. Garancija 36 meseci.



 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Zasto stalno uporedjujes LCD TV sa Plazmom? Ko jos danas koristi plazmu? Osim ako ne mislis na keks.
Danasji LED televizori su toliko usavrseni da nadmasuju plazma ekrane a o OLED neci ni da govorim ali ok, OLED nije ni bio predmet uporedjivanja sa plazmom.
Kupio si bukvalno budzet TV i ne mozes da ocekujes previse.
TV od 49" za 32.000 je jako jako smesna cena.
Veruj mi da si tu dijagonalu uzo LG ili Samsung od nekih 70.000 - 80.000 i to fullHD ne bi govorio isto.
Ja posedujem LG 42" LCD TV, znaci nije cak ni LED a slika je fantazija i za filmove i za serije.
Problem je u tome sto (aj nisam siguran mozda lupam jer se ne razumem u televizore previse) ali mislim da je kod tih budzet televizora TN panel dok je kod kvalitetnih IPS i tu je najveca razlika.
Inace ova slika gde se teren vidi odozgo a sve ostalo crno deluje kao jako dobra slika jer ocigledno da TV ima dobar kontrast cim je crna bas ovako crna. Prakticno ne mozes da vidis sta je panel a sta ram od kucista.
Meni ovo deluje ok. Mozda su ti ocekivanja previsoka. Nije to TV od 300.000 sa 10-bit panelom
 

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Ni najkvalitetni LCD neći biti ni blizu kvalitetu najlošijoj kao što kažeš Bambi Plazmi.
Neki kvalitetni napredak LCD panela je stao pre možda već 10 godina, sada se uglavnom igraju sa pozadinskim osvetljenje i njegovim gašenjem/paljenjem dobijaju veštački brze ekrane. Sam LCD je spor i sklon zamućenju slike kad su brzi pokreti.
Imam dva LG Led LCD (jedan i 3D) i često gledam na 55 od 1500 evra kao i na 42 od 700 evra i veruj mi nema šanse da prismrdi Plazmi po kvaliteti slike kao ni po fluidnosti pokreta (tu je LG čudan).
Dolazimo do naslova jeftin znači i gomila kompromisa (čega sam svestan i što se potvrdilo) ali opet mi se ne daju velike pare za 10-20 dana godišnje. Ovaj je čak i malo iznad očekivanja za kvalitet slike.
Da dodam da je brzo našao preko obične antene sve T2 kanale. Kvalitet slike je očaj jer se sve emituje SD 576i rezolucije. HD Arena kanali se plaćaju što neću nikako raditi jer se plaćaju i Pink đubre kanali.
Sledeći TV za stan je OLED 55, nikakav LCD ne dolazi u obzir.
 

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Da se dopunim za ovaj TV. Slika me i dalje oduševljava / naročito za ove pare, iskreno daleko prijatnija od LG pa i nekih Samsunga (kojim nisam mogao lepo da podesim sliku).
Ostaje i dalje kritika za boju titla koji je nevidljiv na svetlim scenama.
Uparen sa optičkim kablom i Yamaha risiverom ugađen plejer daje dobar zvuk. Na sreću odlično barata sa svim MKV filmovima bilo da su sa Dolby Digital ili DTS (što ovi jeftiniji markiraniji ne čitaju) zvukom u svim varijacijama. Filmovi se za razliku od LG BD390 ili Samsung BD-C5300 (muku muče sa novijim MKV) savršeno reprodukuju, nema potrebe za obradom , kompresijom i slično.
Tako da TV za svaku preporuku.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.229
Rezultat reagovanja
439
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Evo da se malo i ja nadovežem na priču.

Plazma televizori odlaze u istoriju iz par razloga. Dugo su plazme imale problema sa nagorevanjem i dugo je vremena bilo potrebno da npr FullHD plazma dodje na neku prihvatljivu cenu. Koliko znam u penziju odlazi zbog cene izrade. Mada dobra plazma jeste daleko bolji tv od LCD-a.

Oled jeste trenutno najbolja tehnologija displeja. Svako ko je uživo gledao u Oled to zna. Maximalan kontrast, prava crna, ispeglan odziv, uglovi gledanja itd. Ali oled je i dalje sklon nagorevanju. LG koji najviše forsira Oled TV tvrdi da je rešen problem sa nagorevanjem i duhovima, ali opet neće uvažiti garanciju ako nagori.

Znači dečije bolesti je prevazišao samo lcd sa svim svojim prednostima i manama. Izrada je toliko jeftina da za male pare dobiješ ogroman i jako dobar tv. Trenutni Samsungovi Qled modeli imaju stvarno neverovatan prikaz boja i osvetljenje od 1500 nita. Ako grešim neka me neko ispravi.

Svakako za jedan dobar LCD kao što je taj Qled treba dati 1500€. Za dobar Oled preko 2000€. Hvala, ali neka hvala
 

Žika11

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.10.2016.
Poruka
123
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NZXT ,Asus K53J i3 Ati 5470 & Toshiba A200 C2D T5250
CPU & cooler:
Intel i5 3550
Motherboard:
ASRock B75 Pro 3
RAM:
8GB DDR3
HDD:
gomila
Plazma je već par godina istorija. Pobedio je lošiji protivnik i jeftiniji. Skupa i komplikovana tehnologija proivodnje kao i veća potrošnja enegije su bili glavni krivci za nestanak Plazmi.
Burn in ili image retention je odavno prevaziđen, barem Panasonic je baš otporan. Par puta mi je po par sati ostala statična slika (film na pauzi) i nije bilo nikakvih burnin-ova ili slično.
Posle 8 godina i 18 687 sati rada ima i dalje odličnu sliku, bez gubitaka osvetljenja ili bilo čega.

OLED je pravi naslednik i svaka generacija je bolja. Sam TV izgleda fantastično a slika je priča za sebe.
Cena je ovde i dalje naduvana, preko ih ima već za 1200 evra 55 UHD sa dva tjunera što je odlična kupovina.

Hrvati su testirali OLED posle 5000 sati upotrebe

LG 55EA980V OLED TV – treći izvještaj nakon 5000 sati rada – HD Televizija – HDTV eZine
 
Vrh