• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc VB (visual studio) + SQL

boka003

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.01.2016.
Poruka
64
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pozdrav,

Potrebna mi je mala informacija vezano za ispit iz Visual Basic-a.

- Ukratko da bi polozio ispit moram napraviti jednostavan programcic povezan sa bazom.
Bazu vec imam. Baza je napravljena kao za renta bike agenciju.

E sada gledao sam po netu, moglo bi se sve zavrsiti sa minimalnim kucanjem koda.
Trenutno problem mi je povezati bazu sa visual studiom.

- Da li je moguce importovati bazu kao file u visual studio ? te da ispise sve tabele i podatke u tabelama ? (nesto kao import u phpmyadmin).
Posto ako je povezem sa sql managment studiom, neko ko nema tu bazu u sql server-u ili moje podatke za sql server, nece moci da korsiti programcic ?

Ukratko da opisem i program kako sam zamislio:

Program bi se sastojao od 2 taba: Unos i Pretraga.
- Unos: posto baza ima tabele kao sto su: bicikla, korisnici, uplate....
Prilikom unosa biramo sta zelimo unjeti: korisnika, uplatu, biciklo... Nakon sto izaberemo ispod se pojavljuju polja za unos, ukoliko unosimo korisnika, otvaraju se polja: ime, prezime, email...

Pretraga: Pretraga bi se sastojala od filtera, dakle u mom slucaju bi to bilo, izaberi: velicinu rama, boju, velicinu tocka, tip bicikla i klikni pretraga. Rezultati koji odgovaraju svim karakteristikama se pojavljuju ispod.


Bas je kasno, borim se sa ovim vec 6 sati bez prestanka, vjerujem da ima gresaka u tekstu ili da nije jasan u nekim djelovima, sutra ujutro cu ga ispraviti....

Ukoliko iamte neku literaturu ili gotov projekat koji mi moze pomoci oko ovoga bilo bi odlicno.... hvala!
 
Vrh