• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko rgb ventilatora

latoj344

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.08.2020.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovako zelim da uxmem rgb ventilator cooler master(3x) ali nemam kontroler za njih jedino imam ovaj kontoler od kulera cooler master rgb black edition koji sam dobio uz njega. Da li bi mogao da 3 ventilatora i kuler prikljucim na njega i menjam boje?
 

roksandiic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.06.2020.
Poruka
194
Rezultat reagovanja
103
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600x & Arctic Freezer 34 eSport
Motherboard:
Asrock AB350 Pro4
RAM:
Patriot Viper 16GB 3000MHz CL16
VGA & cooler:
GTX 1660 Super Ventus XS OC
HDD:
Kingston A2000 250GB & Toshiba SATA3 7200RPM 1TB
Case:
Cooler Master MB511, 5xP12 PWM PST
Internet:
Mts 20/4
Ovako zelim da uxmem rgb ventilator cooler master(3x) ali nemam kontroler za njih jedino imam ovaj kontoler od kulera cooler master rgb black edition koji sam dobio uz njega. Da li bi mogao da 3 ventilatora i kuler prikljucim na njega i menjam boje?
Ako sam dobro shvatio taj rgb kontroler koji se dobija uz hladnjak sluzi za kontrolu boja ako nemas rgb konektor na ploci, sa jedne strane povezujes 4pin rgb a sa druge strane dobija napajanje preko molexa. E sad posto na njemu imas samo jedan prikljucak za 4pin rgb mozes da iskoristis spliter i njega nakacis sve ventilatore. Takvu teoriju i resenje imam u glavi, ali posto nisam neki strucnjak za rgb sacekaj jos nekog iskusnijeg da ti kaze svoje misljenje o tome.
 

latoj344

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.08.2020.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ako sam dobro shvatio taj rgb kontroler koji se dobija uz hladnjak sluzi za kontrolu boja ako nemas rgb konektor na ploci, sa jedne strane povezujes 4pin rgb a sa druge strane dobija napajanje preko molexa. E sad posto na njemu imas samo jedan prikljucak za 4pin rgb mozes da iskoristis spliter i njega nakacis sve ventilatore. Takvu teoriju i resenje imam u glavi, ali posto nisam neki strucnjak za rgb sacekaj jos nekog iskusnijeg da ti kaze svoje misljenje o tome.
hvala svakako
 
Vrh