• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko Python projekta

popowic69

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.01.2019.
Poruka
82
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC & Laptop (Lenovo V330-15IKB)
CPU & cooler:
FX 6300 & Cooler Master T4
Motherboard:
Gigabyte 970A-DS3P
RAM:
2 x 4gb 1866MHz Kingston Fury
VGA & cooler:
Asus R7 360 2GB DDR5 192bit
Display:
Mirai 24"
HDD:
Toshiba 500GB 7200rpm
Case:
MS Ranger
PSU:
Chiftec Smart 600w
Mice & keyboard:
Kinez & MS Infinity
OS & Browser:
Windows 10 & Linux Ubuntu 19.10
Pozdrav, imam neki projekat za skolu iz Pythona pa mi je potrebna pomoc sa nekim slicnim kodom ili jos bolje neko ko bi mi pomogao da uradim projekat. Nikad do sad nisam radio python, vise sam se bazirao na .NET ali dali su nam projekat iz pythona.
Specifikacija projekta kaze da sistem sadrzi 3 konzolne aplikacije koje medjusobno komuniciraju i citaju konfiguraciju iz XML fajla.
Aplikacije su na primer Mengemet Sistem, uredjaj koji ima stanja i vrednosti i neki kontroler koji vrednosti od uredjaja koji su prijavljeni na njega salje na taj Menagement sistem
Ukoliko bi mi neko pomogao bio bih zahvalan! HVALA UNAPRED
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
219
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Na poslu nesto slicno radimo, ali ja sam vise u webu pa ne znam koliko je primenjivo ovo moje u tvom slucaju.

Napravis jednu bazu sa Requests tabelom i u nju postavis json requesta koji treba da se obradi, a tvoj program koji vrsi obradu uzima iz request tabele, obradjuje i pushuje u neku npr RequestsHistory i Results tabelu.

Na osnovu rezultate u Results tabeli program koji vrsi prezentaciju podataka ce da ucita i updateuje stanja na view.

A treci program pushuje json zahteve u requests tabele, eto. Mozes tako da pravis pa da se igras. Ja sam isto u .NET-u i ne pise mi se python pa ti ne mogu bas puno pomoci, ali evo ti npr ideja...ako je validna.
 
Vrh