• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko povezivanja kulera

ninjaa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.01.2021.
Poruka
18
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, sklapam novu konfiguraciju pa mi treba pomoc oko povezivanja kulera. Uzeo sam gigabyte b550m aorus elite plocu i na nju ima 2 ulaza za kao system fan i 1 za cpu. Ja imam 3 coolermaster rgb kulera sa kontrolerom i asus tuf gaming lc 240 vodeno hladnjenje. Kako mi je najbolje povezati sve njih? Gledao sam neke splitere sto od jednog ulaza pravi vise pa ne znam da li to odgovara i koji tacno, jer ima neki sto se povezuju sa sata prikljuckom i na ploci a neki su samo na ploci? Ili ako imate neki drugi nacin, svaka pomoc mi znaci. Hvala unapred
 

pedja971

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.01.2023.
Poruka
70
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
pa ja bi stavio dva napred na kucistu a jedan p[ozadi tako da dva uvlace vazduh u kuciste a taj pozadi da izvlaci topao vazduh van i pobocko ih na maticnu plocu na oznake fan
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Ovaj čovek...
Elem, najlakše ti je da uzmeš taj spliter, pa možeš tako povezati sve kulere.
Ventilator od tečnog ide na označen priključak na matičnoj, za njega ti ne treba nikakav spliter i na njega nemoj kačiti druge kulere.
 
Vrh