• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoć oko odabira CPU-a

AleksaSimeunovic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.08.2016.
Poruka
75
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110M PRO-D
RAM:
HyperX 8GB FURY ddr4 2133Mhz CL14
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 6GB Gaming X
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 64 bit, Chrome
Pozdrav , pre svega se nadam da nisam omašio lokaciju posta i da ću uspeti razumno da objasnim sta mi konkretno treba.

Naime od oktobra mi kreće faks na kom ću učiti grafički dizajn , multimediju i modelovanje. Generalno cu najviše koristiti aktivno dosta računar za Adobe granu tj njihove programe fotošop (Photoshop) , Adobe After Effects i bukvalno sve ostale njihove dosta aktivno , dok ću uz to učiti i korišćenje Maye , Blendera , Zbrusha. Ne toliko aktivno tj aktivno da ali ne zahtevne i složene projekte u početku. Naime treba mi cela konfiguracija koja bi bila za početak do 800e , toliki mi je budzet i sad me zanima sta mi preporucujete , kako šta ? Gledao sam tu i Ryzen i Intelove i7 ce , ali nisam uspeo nesto baš da uklopim sa ostatkom konfiguracije. Veliki pozdrav i hvala unapred sekiraši !
 
Vrh