• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko masine za pranje sudova

Peja87

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.12.2016.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

gledam da uzmem masinu za pranje sudova, gledao sam po internetu i posto stvarno nisam nikako upucen u to vidim da ima brdo proizvodjaca...Da li neko ima neki savet ili dobro iskustvo sa nekim sudomasinama. Cena koju bi dao je 30-40000.

Hvala. :)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
nisam neki poznavalac ali mogu samo kratko reci, gledaj neku bosh a bezi od gorenja jer da valjaju ne bi se tako zvali... i nikako ne uzimaj masinu od 45cm...
 

C0mmodus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2015.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
vvvbjelic
CPU & cooler:
i5 12400f
Motherboard:
Asus Prime B660M-A D4 CSM
RAM:
Corsair LPX 4x8gb 16cl 3200mhz
VGA & cooler:
evga RTX 3070 FTW3 Ultra
Display:
LG UltraGear 32GN650-B
HDD:
M.2 Samsung 980 500gb ,1TB WD Blue WD10EZEX
Sound:
integral
Case:
MSI Vampiric
PSU:
cm 700w
Optical drives:
0
Mice & keyboard:
Hyperx Alloy 10keylles, Razer DeathAdder V2
Internet:
supernova 150/10
OS & Browser:
Win10 Pro x64
nisam neki poznavalac ali mogu samo kratko reci, gledaj neku bosh a bezi od gorenja jer da valjaju ne bi se tako zvali... i nikako ne uzimaj masinu od 45cm...
Moram te demantovati mi imamo neku "Elin"(45 cm) sudo-mašinu već 12,5 godina imala je neke sitne kvarove kao crko grejač,riknula pumpa (posle nekih 8 godina besprekornog rada i još uvek šljaka).Tako da nema pravila , Pejo87 gledaj da ima dužu što dužu garanciju i ne zaboravi da pre kupovine odeš u crkvu .;)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
sve zavisi od kolicine sudova. verujem da je tebi ta od 45cm dovoljna i da te lepo sluzi ali meni recimo je bila premala iako sam tada ziveo sam i retko sta spremao... recimo ubacis jednu serpu gore i imas prostora za jos par casa okolo ili nesto sitno... posle nje mi je ova od 60 kao bentli...

nije bitna ni garancija toliko, barem je ja ne gledam... ja sam za neku gorenje 45cm imao valjda 5 godina ali je nakon par dana vec servisirana i menjano joj je crevo jer nije uzimala vodu... dok sam je koristio nikad sudove nije lepo oprala i lose joj se otvarao onaj poklopcic za tabletu pa je nekada nadjem celu dole da je ispala. bukvalno sam je izbacio iz stana pa je valjda cale odneo negde u neku garazu...

moji imaju neku belu candy, kupljena odavno, jos dok je sudomasina bila pojam kod nas i eno je pere vise od 15 godina kao luda... nakon nje su uzeli bosch kao sto ja imam... pojma nemam koji je model...
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
nisam neki poznavalac ali mogu samo kratko reci, gledaj neku bosh a bezi od gorenja jer da valjaju ne bi se tako zvali... i nikako ne uzimaj masinu od 45cm...
Moram da te demantujem, u mojoj kući je sve Gorenje već 10 godina, i to sa razlogom, ni sa jednim uređajem nisam imao ni najmanji problem, znači, zamrzivač, frižider, šporet. Takođe se spremam da uzmem sudomašinu uskoro, biće Gorenje. Zašto? 5 godina garancije, rezervni delovi za zlu ne trebalo nabavljivi i jeftini.

Raspitaj se u tvom gradu čije servise imaš pa se po tome vodi.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
to je mozda zato sto si kupovao pre 10 godina ;)
ja sam isto uzeo sve od gorenja, i dalje imam ugradnu plocu, rernu, frizider i ves masinu. od svega toga mogu samo da pohvalim rernu i ves masinu, ovo ostalo cu sve da promenim kada budem pri kesu...
ima hiljadu servisa ali meni to nista ne znaci ako se budu stalno kvarili... recimo neki njihov aluminijumski fen je crkao posle par kratkih paljenja. mikser je isto bio neki fensi u alu kucistu, upalio ga da umutim valjda palacinke, nije radio 3-4 minuta i ugasio se... rekoh ajd da sacekam mozda se ugrejao ali se ipak upokojio... posle procitam na garanciji da ne sme da radi duze od 8 minuta :wheep:

ugradna ploca, rerna i frizider su iz linije Ora-Ito i ploca je toliko lose uradjena da je jedva palim posto je na tac. recimo svaki put moram da vrtim u krug dok odaberem ringlu koju hocu pa onda drzim plus dok ne dodje do 9-ke...
kod ortaka sam video neku nepoznatu marku ploce i mnogo je bolji sistem na njoj, za svaku ringlu postoji posebno dugme i sve je povezano i brze radi...

ali to su samo moja iskustva, ne mora da znaci da je gorenje generalno lose samo ja od njih vise nikad nista necu kupiti...
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Obrisao sam pitanje, nema veze ... Pitam zato što Gorenje ima fabriku u Srbiji i pitanje je da li je kontrola kvaliteta ista kao u Sloveniji.
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Nisam, mašina za veš se menja na svakih 5 godina jer mnogo radi, nova je kupljena prošle godine, kad i nov šporet.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
@peja81
videh, zato sam i obrisao odgovor da ne pricam sam sa sobom ;)
morao bih da kopam po papirima i trazim sta pise i gde je proizvedeno...
@a c a
takodje i ova moja ves masina, radi punih 6 godina kao zmaj, zato sam i rekao u pocetku da na nju nemam primedbi i istu bih kupio iako je gorenje :)

u svakom slucaju nisam hteo nikoga da zbunim, samo sam hteo da iznesem svoja losa i dobra iskustva. svakako jos jedna topla preporuka da se ide na sudomasinu od 60cm ukoliko prostor dozvoljava. puno znaci tih 15cm, u odnosu na ovu od 45 deluje duplo sire...
 

Peja87

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.12.2016.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala svima na komentarima :) da, da idem na 60cm, potrebna mi je veca i uklapa se u kuhinju :) a sto se tice odabira, ***em li ga, bosch ili gorenje (servis u gradu, garancija, i recimo solidno iskustvo sa prethodnim uredjajima) i naravno u crkvu :D nadam se da uskoro pomazem nekom sa mojim iskustvom.
 
Vrh