• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko laptopa

filip77

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2016.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Cao svima, ako neko moze da mi pomogne oko laptopa bio bih mu veoma zahvalan. Posto svako od nas ko je na ovom forumu voli da cacka oko kompova tako i ja, ali ne tako uspesno. Naime uzeo sam da ocistim moj Asus K55a izduvam kompresorom malo, ocistim prasinu cetkicom i nanesem novu termalnu pastu. E sad posle vracanja i zasrafljivanja svega, laptop nece da se ukljuci. Struju ima samo kad je baterija u njemu i kad je zatvoren do kraja, cim je malo otvoren odmah se ugasi lampica, takođe sam skontao i kad se skroz otvori da opet prima struju i moze da se ukljuci. Normalno radi, nema neke greske, nema nikakvog zvuka sve normalno. Kako bih mogao da resim ovo, ako ima neko neki savet? Hvala!
 

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Zaista čudno. Ajde prvo podesi u power konfiguraciji da ne uradi ništa kad se spusti/digne poklopac, pa javi.
 

filip77

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2016.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uspeo sam da resim, izgleda da je kabl koji ide oko dc konektora bio pod pritiskom kad se zatvara, Tako da sam to resio.. Posle sam uzeo desktop da ocistim i eto sad imam drugi problem, izduvao sa kompresorom, stavio pastu na graficku i procesor vratio sve, ukljucio i nije hteo da posalje sliku na monitor, ovako radi sve. Zanimljivo je da sam posle opet cackao oko kablova i uspeo da ga ukljucim, i posle opet nije hteo da se ukljuci. Proveravao opet sve, ram module, graficku, kablove, izvadio bateriju sa maticne da resetujem bios i nista nije pomoglo. Jel ima neko neki savet?
 

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Jel' "radi sve" znači da diže sistem, samo bez slike?
 

filip77

Newcomer
Učlanjen(a)
23.09.2016.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa iskreno ne znam, kako da proverim da li dize sistem? Nema slike na monitoru, a takodje maticna nema beeper, neo v3 je maticna.
 

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Pa vidi se (i čuje) intenzivan rad HD nekih pola minuta, sam sistem i neki programi (npr. skype) daju zvuk pri dizanju, ventilator se prvo intezivno vrti a posle smiri po dizanju,..
 
Vrh