• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pomoc oko kupovine aparata za slikanje APARTMANA

Filip_filip

Newcomer
Učlanjen(a)
27.06.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hteo bih da slikam apartmane, pa mi je potreban neki aparat koji ima mogućnost da obuhvati ceo apartman i da bude profesionalna slika... Gledao sam canon eos 4000d sa optikom ef-s 18-55mm. Sta mislite da li bi taj mogao da mi odradi posao, da moze da obuhvati ceo apartman i da su slike fine za booking... Ili ima u toj ceni za 300e nesto bolje... Pomagajte i hvala!
 

synchromatik

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.01.2016.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
EOS 4000d ima APS-C senzor sa 1.6 crop faktorom, znaci tih 18-55 nije 18-55 nego 18x1.6 - 55x1.6 (28-88mm) sto je za enterijere poprilicno usko.
Ono sto bi ti preporucio je da juris objektiv a ne telo, a da se onda nakalemis sa telom na odgovarajuci objektiv. Juri neki objektiv koji ima raspon od 10-20mm i sto bolje svetslosne karakteristike (1.8 -2.8 - 3) (po svetlosnim karakteristikama - ne znam koji enterijer ces slikati ali u zavisnosti od dostupnog svetla to ti moze biti problem).
Treca najbolja opcija bi ti bila iznamljivanje po potrebi nekog Full Frame-a Aparata sa 12-24mm 1.8 objektivom i tripodom. Tilt shift objektive isto mozes da razmotris ali su oni malo komplikovaniji za upotrebu.

Zakljucak: nije toliko bitan aparat koliko ti je bitan objektiv.
 

Filip_filip

Newcomer
Učlanjen(a)
27.06.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imas li kakvu ideju kako najbolje da kupim i objektiv i aparat za nekih 400e,jer bih voleo i svoj aparat da imam... Ja nisam nesto strucam pa zato, mozda malo smaram. Prastaj
 

Filip_filip

Newcomer
Učlanjen(a)
27.06.2019.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E, mislio sam da kupim objektiv Canon objektiv ef-s 10-18 f 4.5-5.6 IS STM i ovaj aparat canonov 4000d. Da li bi mi to zavrsilo posao ili imas neki bolji predlog za te pare?
 

fotoronin

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.11.2018.
Poruka
893
Rezultat reagovanja
257
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
TODA PC :)
CPU & cooler:
Ryzen 2600X/Cooler Master 212 Evo Led Turbo
Motherboard:
Gigabyte Aorus Ultra Gaming X 470
RAM:
Corsair vengeance RGB 3200 2x8 Gb
VGA & cooler:
Evga GTX 1060 SC 3 gb
Display:
Iiyama Prolite XUB2796QSU
HDD:
Samsung 970 EVO 1Tb NVME +Samsung SSD 860 Evo 250Gb, WDC Black 1Tb, Toshiba 3 Tb
Sound:
Integrated(realtec)
Case:
Antec NX 410 White
PSU:
Raidmax RX-635 AP
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4Teche V7M Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10-nazalost :( , Opera, Edge
Other:
svasta nesto/svestrana osoba
Ne bih da Te obeshrabrim ali...U tu cenu tesko mozes I samo objektiv da uklopis a ne jos I aparat..Treba Ti nesto ULTRA siroko, I da pritom ne krivi perspektivu/uglove previse..Jedino kad bi isao na Samyang objective, koji jesu sa manuelnim fokusom ali su prilicno kvalitetni opticki I ne toliko skupi..Srecno u svakom slucaju..
 
Vrh