• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Plati.ru, G2A i slicni sajtovi

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
na plati.ru 5 dolara igra..

bas smesne cene za neke tako full igre,kapiram da bilo ko ko je zaposlen i ima manje vremena da igra, samim tim moze jeddnu ili dve igre da kupi lagano i da uziva.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
na plati.ru 5 dolara igra..

bas smesne cene za neke tako full igre,kapiram da bilo ko ko je zaposlen i ima manje vremena da igra, samim tim moze jeddnu ili dve igre da kupi lagano i da uziva.
Ta igra je piratska, podjednako kao krekovana verzija. Ako bi ti da kupis ilegalnim putem, slobodno.

Citiram sa EULA na Steam-u, a isto vazi za Uplay i svaki store, ne postoje bez razloga razliciti regioni:
" You agree that you will not use IP proxying or other methods to disguise the place of your residence, whether to circumvent geographical restrictions on game content, to purchase at pricing not applicable to your geography, or for any other purpose. If you do this, Valve may terminate your access to your Account. "

Ako hoces, kupi kao covek za 8 evra legalno, ulozi lovu ili ulozi u Humble. Ja da placam za ilegalnu nabavku ne pada mi na pamet, ako bas hocu skinucu pravu narodnu verziju, ja Plati.ru vidim kao da odem i dam novac za narezani film na pijacu.

EDIT: Da ne pricam o tome da gomila igara sa tog sajta nisu kljucevi nego nalozi, kupljeni su kradenim karticama kao na g2a, a i ti nalozi su isto kradeni, povrh svega ostalog sto sam naveo ranije.

Ko ima para nek uplati sebi Humble i nek uziva, a ne ovako, nije korektno.
 
Poslednja izmena:

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
sta pricas? ja igram pes na steamu godinu dana a key sam kupio na plati.ru.
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1.335
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Cooler Master Hyper 612S + 6x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Meni nije problem da poklonim bilo kome igricu ako vec meni ne treba. Ali sam iskreno razocaran sto apsolutno niko nije hteo da potrosi 200 din da bi je dobio. Barem je tako ispalo.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.423
Rezultat reagovanja
522
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
sta pricas? ja igram pes na steamu godinu dana a key sam kupio na plati.ru.
Mislim da hoce da kaze da oni koji su napravili igru ne dobijaju nista od toga sto si ti kupio igru na nekom tamo sajtu zato sto su te igre nelegalnim putem dobijene pa prodate tebi.

Zato mnogo tih developera(ili kako se vec zovu) proziva G2A zato sto oni najverovatnije prodaju te nelegalne kljuceve.Cuo sam da je i moguce da ti ukinu igru ponekad.
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Ja sibam pes online sa tog sajta i nije bilo problema,naravno ti legalan pes ne mozes ni da aktiviras preko steama,posto je Srbija blokirana. Mora vpn da radi.
Aa pa ako je mislio na to sto konami nije dobio mojih 25e onda jbg..ne zalim sto im nisam dao.
Kad mi budu omogucili da kupim preko steama ko covek iz Srbije onda cu im dati,posto sam se patio sa vpnom mesec dana da aktiviram.
A za ostale singleplayer igre tipa ac origins i to,ne bi nikad dao 50e.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Druze ja ne znam sta ti tripujes. Ja sam poslao sta sam imao. Legalno je ono sto ne zaobilazi one stavove navedene u EULA za koje kazes da se slazes kad napravis nalog. Jasno pise da ne smes kupiti igru za tudje trziste iz bilo kog razloga, da li zbog nedostupnosti u tvojoj drzavi ili zbog razlike u ceni. Kupujes ono sto imas na tvom trzistu, a sta nemas ne mozes da kupis legalno. Koristis nelegalnu igru, ti slobodno pikaj, samo ja ne bih dao pare za ilegalno, to bih ja podveo pod prevaru, kao kad ti Gigatron proda za 3000 nesto sto imas za 1200, ja bih podjednako legalnu igru skinuo krekovanu.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Moj drugar redovno kupuje igre na Steam iako mu je Steam prebacen na rusiju.
 

Beavis

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.09.2014.
Poruka
1.046
Rezultat reagovanja
340
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 4100
Motherboard:
MSI Tomahawk B450 MAX
RAM:
2x8GB HyperX Fury Beast 3200mhz
VGA & cooler:
Saphire RX 6600 Pulse
Display:
Samsung CRG5 144hz
HDD:
M.2 Samsung 970 EVO 500GB
PSU:
Chieftec GPC-500S
Mice & keyboard:
A4Tech XL-747H & Logitech Y-SU61
Internet:
Madnet
OS & Browser:
Windows 10 Pro, 64bit. Google Chrome
Ja sibam pes online sa tog sajta i nije bilo problema,naravno ti legalan pes ne mozes ni da aktiviras preko steama,posto je Srbija blokirana. Mora vpn da radi.
Aa pa ako je mislio na to sto konami nije dobio mojih 25e onda jbg..ne zalim sto im nisam dao.
Kad mi budu omogucili da kupim preko steama ko covek iz Srbije onda cu im dati,posto sam se patio sa vpnom mesec dana da aktiviram.
A za ostale singleplayer igre tipa ac origins i to,ne bi nikad dao 50e.
PES je dostupan u Srbiji od ove godine.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Moj drugar redovno kupuje igre na Steam iako mu je Steam prebacen na rusiju.
To je zapravo direktno zaobilazenje EULA, cak i vise od Plati. Mislim da nije u redu zauzimati takav stav. Znam i ja X narkomana, nista im ne fali, zakon kaze drugacije oni teraju svoje. Jel to znaci da je ok drogirati se?

Normalno da Valve nece gasiti sve te naloge jer ti ljudi koji rade tamo nemaju vremena da se bakcu sa tim pametnima sto koriste Steam na nacin koji je zabranjen. Jedino sto postizete time je da podrzavate gasenje game dev firmi. Kad biste shvatili da ti ljudi rade za 40.000 dolara godisnje mentalno zahtevniji posao nego bilo koji web developer koji radi za 120.000 ne biste tako radili. Poslova game developera nema uopste puno, a vi svi lepo uzmite jos malo te zarade kao da vec dosta ljudi ne skida piratske verzije. Pa jel misli iko od vas da ce opstati firme od kojih kradete jer su napravile akciju za drugo trziste?
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.423
Rezultat reagovanja
522
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
To je zapravo direktno zaobilazenje EULA, cak i vise od Plati. Mislim da nije u redu zauzimati takav stav. Znam i ja X narkomana, nista im ne fali, zakon kaze drugacije oni teraju svoje. Jel to znaci da je ok drogirati se?

Normalno da Valve nece gasiti sve te naloge jer ti ljudi koji rade tamo nemaju vremena da se bakcu sa tim pametnima sto koriste Steam na nacin koji je zabranjen. Jedino sto postizete time je da podrzavate gasenje game dev firmi. Kad biste shvatili da ti ljudi rade za 40.000 dolara godisnje mentalno zahtevniji posao nego bilo koji web developer koji radi za 120.000 ne biste tako radili. Poslova game developera nema uopste puno, a vi svi lepo uzmite jos malo te zarade kao da vec dosta ljudi ne skida piratske verzije. Pa jel misli iko od vas da ce opstati firme od kojih kradete jer su napravile akciju za drugo trziste?
Neke firme i ne trebaju da dobiju pare.
Verujem da te vece firme nece sigurno propasti i ici u veliki minus zbog nekih ljudi koji su kupili igru preko ruskog vpn-a , da idu verovatno bi se malo vise potrudili oko tog ,,problema''.
Kod indie developera je verovatno drugacija stvar zato sto je njima svaki dolar bitan.
Mislim da su jeftinije igre u rusiji zato sto je ljudima tamo mala plata itd itd... Dok naprimer u Americi vecinom nije problem nekom da izvadi iz dzepa 60e za igru.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Veliki broj ljudi vec skida piratske verzije. Ako na to dodas jos ljude koji iskoriscavaju bundle, kradene kljuceve, akcije, itd. firma moze ozbiljno da izgubi profit. Nije toliko problem da li ce firma opstati, vec koliko ce to uticati na platu developera. Niko normalan se game devom ne bavi danas jer je posao ekstremno lose placen, ako mi jos njima smanjimo platu pa nece odnjih nista ostati, samim tim kvalitet igara ti je kao AC, kopira se igra iznova i iznova.

Sto se tice indie, oni vec propadaju godinama. Kao indie samo sa best selling naslovom mozes opstati u SAD. Zarada im je u proseku 10-15.000 dolara a treba im godinu i nesto da naprace tu igru, samo covek iz manje zemlje moze da zivi os toga.

Sto se tice ove prve izjave necu to da komenatrisem. Tebi se ne svidja vino koje si kupio, jel to znaci da ne treba pare dati, vec samo izneti iz prodavnice? Ni gazdi se ne svidja kako ti radis, idi radi za dzabe. Mislim budite realni.
 
Poslednja izmena:

diimii

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.06.2020.
Poruka
314
Rezultat reagovanja
200
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7700x
Motherboard:
Asus Tuf X670E Plus Wifi
RAM:
Patriot DDR5 32gb
VGA & cooler:
BeQuiet! Pure loop 240 AiO
Display:
XFX RX 6800 XT Merc 319
HDD:
KC3000
Sound:
Logitech G633
Case:
BeQuiet Pure Base 500
PSU:
Asus Tuf 750w
Mice & keyboard:
White Shark kb, Steelseries Rival 3 misko
Internet:
sbb
Ja se Uni sa tobom slazem, ali nekad je zelja za igrom veca od postenja. Jednostavno neki nemaju da daju po 60e za igru, pa im je cena od 30 malo razumnija. I iskreno, ja mislim da niko od ljudi koji kupuju sporedno ne razmislja da li ce kompanija moci da odrzava istu tu igru u zivotu ili da izbacuje nove delove.
Vidis nesto sto ti se svidi, hoces to da imas po svaku cenu. Ne vredi prepucavati se da li je to u redu ili ne. Sve zavisi od osobe
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Veliki broj ljudi vec skida piratske verzije. Ako na to dodas jos ljude koji iskoriscavaju bundle, kradene kljuceve, akcije, itd. firma moze ozbiljno da izgubi profit. Nije toliko problem da li ce firma opstati, vec koliko ce to uticati na platu developera. Niko normalan se game devom ne bavi danas jer je posao ekstremno lose placen, ako mi jos njima smanjimo platu pa nece odnjih nista ostati, samim tim kvalitet igara ti je kao AC, kopira se igra iznova i iznova.

Sto se tice indie, oni vec propadaju godinama. Kao indie samo sa best selling naslovom mozes opstati u SAD. Zarada im je u proseku 10-15.000 dolara a treba im godinu i nesto da naprace tu igru, samo covek iz manje zemlje moze da zivi os toga.

Sto se tice ove prve izjave necu to da komenatrisem. Tebi se ne svidja vino koje si kupio, jel to znaci da ne treba pare dati, vec samo izneti iz prodavnice? Ni gazdi se ne svidja kako ti radis, idi radi za dzabe. Mislim budite realni.
Vidi,jako mi je zao sto game developeri uzimaju samo 3000e mesecno,nije mi uopste zao ove sirotinje po ovim drzavama treceg sveta koji zaradjuju po 300e mesecno.. Ako se covek snasao da igricu kupi za manje od 60e to onda znaci da zeli da pomogne developerima ali onoliko koliko je u mogucnosti,u suprotnom je mogao da skine piratsku verziju... Iskreno,igrice od 10-25 evra cu uvek kupiti,toliko mogu da odvojim za svoju zabavu... Ali ove Ubisoft igre 60e+bundle jednako 100 evra,e za to ce vec malo da me izvine gospoda developeri... :)
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Vidi,jako mi je zao sto game developeri uzimaju samo 3000e mesecno,nije mi uopste zao ove sirotinje po ovim drzavama treceg sveta koji zaradjuju po 300e mesecno.. Ako se covek snasao da igricu kupi za manje od 60e to onda znaci da zeli da pomogne developerima ali onoliko koliko je u mogucnosti,u suprotnom je mogao da skine piratsku verziju... Iskreno,igrice od 10-25 evra cu uvek kupiti,toliko mogu da odvojim za svoju zabavu... Ali ove Ubisoft igre 60e+bundle jednako 100 evra,e za to ce vec malo da me izvine gospoda developeri... :)
Ne kazem ja da treba kupovati igre po punoj ceni, vec da te igre koje platis 15e a kostaju na svakom legalnom shopu 30e ne placas developeru vec coveku koji je ukrao karticu pa sa njom kupio igru. Kapiram ja da ne mozemo mi ovde izdvajati tolike pare za igre, jer jeste mnogo 100e za neki deluxe ili 150e za preorder, samo mislim da Plati ne moze da se poredi sa shopom tipa Gamivo. Ljudi na Gamivo stupaju u kontakt sa firmom koja direktno od developera nabavlja kljuceve, dok su ovi na Plati kradeni. Pa da moze za 5e ne bi bilo svuda 10e+ samo na Plati 5e. Nadam se sa kapirate sta sam hteo da iznesem ovime.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.048
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Svi kapiraju, al' dok god bude u ponudi jeftinije, a da niko nema zbog toga posledice - neki ljudi će kupovati na plati ili kod "Mađara". :)
 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1.335
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Cooler Master Hyper 612S + 6x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce GTX1070 Gaming
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 120-15
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Kapiramo, ali ti si jos mlad da shvatis neke stvari. Tek treba da prodjes gomilu sranja koje zivot nosi. Cisto sumnjam da si platio svaku pesmu ili film koji imas u kompu.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Veliki broj ljudi vec skida piratske verzije. Ako na to dodas jos ljude koji iskoriscavaju bundle, kradene kljuceve, akcije, itd. firma moze ozbiljno da izgubi profit. Nije toliko problem da li ce firma opstati, vec koliko ce to uticati na platu developera. Niko normalan se game devom ne bavi danas jer je posao ekstremno lose placen, ako mi jos njima smanjimo platu pa nece odnjih nista ostati, samim tim kvalitet igara ti je kao AC, kopira se igra iznova i iznova.

Sto se tice indie, oni vec propadaju godinama. Kao indie samo sa best selling naslovom mozes opstati u SAD. Zarada im je u proseku 10-15.000 dolara a treba im godinu i nesto da naprace tu igru, samo covek iz manje zemlje moze da zivi os toga.

Sto se tice ove prve izjave necu to da komenatrisem. Tebi se ne svidja vino koje si kupio, jel to znaci da ne treba pare dati, vec samo izneti iz prodavnice? Ni gazdi se ne svidja kako ti radis, idi radi za dzabe. Mislim budite realni.
Cek zar nisi ti onaj sto rece da prodajes kljuceve iz tih istih bundle paketa na G2A? Zar nisi pricao da si kupovao vise takvih bundle paketa pa preprodavao kljuceve na G2A ili koji je vec sajt upitanju gde valjas te kljuceve.

Ne valja biti dvolican, ovamo drugima pridikovati zbog necega i soliti pamet a isto to raditi da niko ne zna.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Cek zar nisi ti onaj sto rece da prodajes kljuceve iz tih istih bundle paketa na G2A? Zar nisi pricao da si kupovao vise takvih bundle paketa pa preprodavao kljuceve na G2A ili koji je vec sajt upitanju gde valjas te kljuceve.

Ne valja biti dvolican, ovamo drugima pridikovati zbog necega i soliti pamet a isto to raditi da niko ne zna.
Da ja sam taj sto prodaje kljuceve iz tih paketa i to pricam. Valjam kljuceve na tim sajtovima, samo sto postoji jedna jako bitna razlika - ja nabavljam sa sajtova tipa Green Man Gaming koji direktno kupuju od developera, kupujem iz bundle paketa i prodajem - taj bundle podrzava i dalje developera i on od toga pravi profit, samo sto pravi manji profit nego da kupim preko Steam-a. Na Plati kad kupis, kljuc je ukraden i preprodan na vise mesta da bi do tebe dosao, developer je zaradio samo prvi put, a mozda i nije jer je ta kartica deaktivirana, prijavljena zloupotreba, kljuc deaktiviran i developer vratio pare.

Ako ne vidite razliku izmedju:

Developer zaradi 33% originalne cene, 3 godine nakon sto mu je igra objavljena

i

Developer ne zaradi nista sa igrom koju su tek sad izbacili

Onda ja stvarno ne znam kako lepse to da objasnim. Ako ti vidis iole slicnosti izmedju ova osim da korisnik dodje do igre, onda misli da sam ja dvolican.

Ne kosta dzabe mene igra 10e, pa je preprodam za 12, a neko prodaje istu tu za 3e. Jel stvarno neko misli da su na isti nacin nabavljena ova dva kljuca?

Sto se tice toga zasto sam ukljucio u bundle u prethodni post - developer je dovoljno ostecen time sto gomila ljudi iskoristi ponudu koju oni nude - tipa bundle. Ali ponudu da krades to niko ne nudi.

Toliko od mene, mislim da idemo u debeli off.
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
nisi odgovorio za filmove i muziku, da li je i to sve legalno kod tebe?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
nisi odgovorio za filmove i muziku, da li je i to sve legalno kod tebe?
Mislio sam da nema sta da odgovaram na to, jer je isuvise ocigledno da nije legalno, ali ako mislite da ste me doveli u kontradikciju sa svojim stavom, ili ne znam sta, pa imate nesto od toga, evo vam personalne satisfakcije.

Poenta mog prvog posta je da su ljudi koji kupuju na Plati ovce za sisanje iz prostog razloga sto placate za ilegalne igre. Kapiram da ne postoji narodna verzija za svaku igru i da imaju bagova, nisu online, itd. Ali razlika u ceni legalne i ilegalne je 5e. Svaki taj film koji sam skinuo ili pesmu, nabavio sam ilegalno besplatnim putem. Nisam nikada otisao na net i uplatio nekome 5e da mi posalje ukradeni film. Razmislite malo sta kupujete po kojoj ceni, a ako vam deluje isplativo slobodno.

Ako mislite da je piraterija pri kojoj ne platis nista i piraterija pri kojoj platis x evra, a imas legalno za x + 5e, onda ja stvarno ne znam zasto se trudim da objasnim ikome ista. Horizon kradeni imate za $28 (pricam za steam), legalni imate za $33. Da li je vredno $5, to vi procenite sami. I ne, nije sigurno legalan taj od $28, jer ispod $30 nije isao cd key nigde, a on sa $28 pravi profit sto znaci da ga nabavlja za najvise $25.

I dalje mislite da lupetam? Neka vas deru, samo da biste svoj stav odbranili.
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
Mene niko ne dere ja uzivam u igri isto kao da sam je platio 35e a platio sam je 22e. Iskreno me boli k dal je rus ukrao ili nije.
Ja nisam nikad cuo da je nekom neka igra sa plati.ru npr pravila problem,da je suspendovan acc ili bilo sta, a prakticno ceo pes serbia forum ima igru sa plati ru.
Pre bi rekao da si ti licno ovca sto placas vise a dobijas isto.
 

Mare1389

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.10.2017.
Poruka
1.423
Rezultat reagovanja
522
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600
Motherboard:
MSI A320M-A PRO MAX
RAM:
Patriot Viper Steel 3200MHz 16GB (2 X 8GB)
VGA & cooler:
SAPPHIRE NITRO RX 470 4GB
Display:
DELL monitor SE2419HR 23.8 IPS 1920 x 1080
HDD:
Patriot Burst 120GB & 1TB HDD
PSU:
FSP Hexa 500W
Mice & keyboard:
Zowie EC1 & Logitech G413 Carbon
Bas mi je zao sto Ubisoft i slicne te firme nece dobiti pare od mene.
Bolje Rusu sto se mucio da ukrade da dam pare nego ovim firmama :D
Normalno je da cu kupiti tamo gde je najjeftinije , makar bila i 5e razlika.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Mare1389 nisi upravu. Ne znam kako ne shvatas da na taj nacin ostecujes kompaniju koja ti je napravaila tu istu igru koju zelis tako jako da igras. Na taj nacin direktno ostecujes i sebe jer se desiti da sledeci nastavak i ne vidis. Ako ti to uopste nesto znaci.
Imas omiljeni serijal nzm AC recimo, i sad zamisli kada bi svaki covek svi do jednog razmisljali na nacin kako ti razmisljas. Koliko bi dugo ubisoft kao firma opstala? Sta ogorcen si na Ubi jer pravi neoptimizovane igre? Kapiram da se cesto desi kupis igru a onda shvatis da si zapravao kupio sranje. Ali nije ok razmisljati da je sasvim korektno da ukrades neciji rad. Da li si uopste svestan koliko je tesko napraviti jednu igru. Makar to bila i igra poput obicne internet igre na fb. Pravljenje pojedinih danasnjih AAA igara ti je isto kao i filmska produkcija stim da kod filma smislis scenario i reziju uzmes glumce snimis i to je to. Kod igara treba to isto samo sa dodatkom da trebas napraviti i samu igru. Znas li koliko to iziskuje vremena, znanja, para?
Steam je dao razlicite cene ili developer ili ko god to bio u zavisnosti od regiona. Ako napravis nalog na Indiju tamo su ti najmanje cene. Naravno ja ovo nikad necu raditi samo kazem.
Inace mi se vodimo kao Evropa jer smo jelte na tom kontinentu i jasno je zasto su kod nas cene takve kakve jesu.
Navikavajte se jer next gen igre koje ce izlaziti za PS5 u narednim godinama kao i za PC pocetna cena ce im biti 70€/$ za standard edition umesto dosadasnjih 60€/$. Sama produkcija kosta vise jer se angazuje mnogo ljudskih resursa da se sve to odradi kako treba.
Svi kukamo kako nam igre traju kratko. Svi bi voleli da dobijemo igru sa 100 sati single player kampanje a da je platimo 20€ na online marketu. Nece bidne.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: Uni

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Mene niko ne dere ja uzivam u igri isto kao da sam je platio 35e a platio sam je 22e. Iskreno me boli k dal je rus ukrao ili nije.
Ja nisam nikad cuo da je nekom neka igra sa plati.ru npr pravila problem,da je suspendovan acc ili bilo sta, a prakticno ceo pes serbia forum ima igru sa plati ru.
Pre bi rekao da si ti licno ovca sto placas vise a dobijas isto.
Svako ima pravo da ne bude u pravu. ;)
 
Vrh