• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pitanje o uslugama web hostinga

pikumexi4

Newcomer
Učlanjen(a)
13.10.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo situacije - moram pokrenuti dvije odvojene web stranice, obje iz sličnih razloga (portfolio umjetnika / kreativca sa internetskom trgovinom, blogom itd.). Svaka web lokacija treba svoje jedinstveno ime domene. Dizajnom, ažuriranjima i održavanjem oba će se baviti isti tim, pa bismo željeli da sve ostane pod istim krovom za administratorski pristup, naplatu itd.

Dakle, u osnovi trebam plan hostinga koji: A) mogu koristiti za kupnju / registraciju dva jedinstvena domena B) Hostirati web lokacije povezane s obje domene pod istim računom za naplatu C) Nudi neograničenu propusnost i prostor

Čitao sam usporedbe HostGatora, GoDaddy-a i Wordpress-a i čuo sam nekoliko dobrih stvari o InMotionu. Prije nego što pritisnem okidač na bilo kojem od ovih, želio bih čuti različita mišljenja. Neke preporuke?
 

Prilozi

SkazzY

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2018.
Poruka
2.094
Rezultat reagovanja
1.146
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
My precious
CPU & cooler:
Ryzen 5 2600 + Arctic Freezer 34 Duo
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk
RAM:
2x8GB DDR4 HyperX Fury 3200Mhz
VGA & cooler:
GTX 1050 TI
Display:
Dell P2421D
HDD:
Samsung 500GB 860 EVO + WD Black 1TB + Hitachi 1TB
Case:
MS Cyclops V + 3x Arctic F12 Rev 2 (120mm PWM)
PSU:
SAMA Armor 80+ Gold - 650W
Mice & keyboard:
Revoltec FightMouse Elite + A4Tech KD-800L
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 + Linux
HostGator dobri izbori.
Bluehost i A2 Hosting je takodje dobar izbor. (A2 je izrazito brz)
Inmotion je malo specifican ali dobar.
GoDaddy sam cuo solidan broj ljudi da se zali.
Wordpress je CMS, mozda si mislio na WP Engine. Oke izbor ako je u pitanju WP sajt.

Licno bih isao na jedan od prva 3 (HostGator, Bluehost, A2). Sva 3 ispunjavaju sve sto ti je potrebno.
 

Katalog

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.02.2011.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Q8200 2.33 box
Motherboard:
GA-EP45-DS3LR
RAM:
4 x 2GB Transcend
VGA & cooler:
AMD Radeon 7770 MSI 1GB DDR5
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AALS, Seagate 1TB ST1000DM003
Case:
NZXT Phantom
Internet:
Wireless
OS & Browser:
Win 10
Od svih koje ste pomenuli koristio sam samo BlueHost i to free verziju dok sam vežbao, sve je bilo ok.

Od kada koristim plaćene hostinge koristim domaće hosting provajdere, tako da mogu preporučiti samo domaće.
 

MilenaSt

Newcomer
Učlanjen(a)
14.01.2021.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Moj prijatelj je pokrenuo sajt topsmestaj.com i odlučio se za ContraTeam za hostovanje sajta. Prezadovoljan je sa njima.
 
Vrh