• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Picasa umesto Tinypic i sličnih servisa

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija


DakleM... Ova slika gore je hostovana na Picasa Web Albums. Picasa dozvoljava hotlinkove, a upload u albume je relativno zgodan (može iz browsera, može iz Picase, može pomoću ekstenzije za FF, koja uploaduje slike sa neta...)

Ono što treba da uradite je da otvorite željenu sliku u Picasa Web Albumu i kliknete na "Link to this Photo", potom čekirate "Image only (no link)", odaberete veličinu slike (144, 288, 400 ili 800) i iskopirate URL iz donje kućice.

Ove četiri vrednosti gore nisu jedine moguće, npr. gornja slika je 640px, a ne 400 ili 800. Obratite pažnju na deo URL-a u fazonu /s400/, to je veličina slike. Ne rade baš sve vrednosti, pre postiranja neke svoje vrednosti proverite da li radi.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Dobra fora ;) Imacu je na umu ;)

:wave:
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Zar Picasa nema limit od 1gb po nalogu?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima. Pa kad ćeš da staviš 1 Gb slika u album? Osim toga, ko ti brani da otvoriš 1000 naloga. :)
 

stoske

NC Magazin
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
858
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Dell Studio 1737 - P8400
Motherboard:
Dell
RAM:
4GB
VGA & cooler:
ATi 3650 256 RAM
Display:
17" 1440x900
HDD:
1TB
Sound:
Integrisani HD Audio
Optical drives:
BluRay burner Slot-In
Mice & keyboard:
Dell
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Other:
2Mpx camera
Ok samo konstatujem :)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koga ne mrzi da se zeza može da napravi i thumbnails feature, slično onome što daje Imageshack. Kliknite na sličicu. ;)



HTML:
[url=
http://lh5.ggpht.com/_3lrZE-n_5KE/S0SELhUSoAI/AAAAAAAAABk/ISFoiQgnz9I
/s800/
Asus-M4A785TD-V-EVO.jpg
]

[img]
http://lh5.ggpht.com/_3lrZE-n_5KE/S0SELhUSoAI/AAAAAAAAABk/ISFoiQgnz9I
/s144/
Asus-M4A785TD-V-EVO.jpg
[/img]
[/url]
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za Pikasu je potrebno biti registrovan, da bi se slike uploadovale?

Uzgred, meni je već dugo vremena abload.de omiljeni servis ove vrste...
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa svi smo valjda već registrovani, dovoljno je imati Gmail adresu. Doduše, kod prvog pokretanja Pikasa traži da se čekira da pristajemo na uslove korišćenja. To traži jednom i nikad više.

Uzgred budi rečeno, na ovaj način se mogu koristiti i fotke iz skrivenih, kao i iz public albuma. Za mene pouzdani serveri i mogućnost menjanja dimenzija slike prostim menjanjem broja u URL uopšte nisu male prednosti Pikase korišćene u ove svrhe.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Aha, ok, to menjanje dimenzija zvuči potencijalno korisno. Mada, sam program Pikasa mi se ne dopada... Ko zna, možda opet probam kako to fercera ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa za ovo ti uopšte ne treba program Picasa. :)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma Google zbunjuje, oni te, čim se prvi put uloguješ, pitaju je l' oćeš da startuješ Picasu, pa je l' oćeš upload sa Picasom... Njima je stalo da proguraju tu Picasu pa stvaraju utisak kao da Picasa Web albume ne možeš da koristiš bez Picase.

U stvari, postoji FF plugin kojim možeš bilo koju sliku sa Neta da uploaduješ u Picasa Web Albums. Za to koristi uslužni sajt, Google nije omogućio da se to radi direktno, nego se upload radi onako kako to radi npr. Picnik. Razume se, upload je moguć i iz uobičajenog Web formulara u Web Albumu, ne treba ti nikakav program.

Što se programa Picasa tiče, za organizaciju slika ga ni ja ne volim, ali jednostavna editovanja se s njim rade najlakše i prilično dobro. Ako hoćeš da uploaduješ celu galeriju u Picasa Web Albums svakako da je lakše da to automatski odradi Picasa nego da pešaka ubacuješ sliku po sliku. Osim toga, Picasa može i da uradi download celih galerija sa Picasa Web Albums.

Tako da, i Picasu valja imati... Postoji portable verzija Picase 2, ako ne želiš da instaliraš. Potraži onu koju je napravio neki Turčin, ostale verzije ne valjaju.

P.S. Ono što vidiš na sličicama na ovom topiku, to je moja nova matična ploča. :)
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tu portable verziju i imam kući, mada je realno i ne koristim ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Picasa 3 ima npr. najbolji alat za retuširanje slika (uklanjanje mrlja i sl) koji sam ikad video. Označiš deo koji želiš da ukloniš, onda mrdaš kurzor po raznim delovima slike kojima potencijalno zamenjuješ defekt, a on ti daje real time preview, tako da lako i jednostavno možeš da defekt učiniš potpuno nevidljivim. Meni je blesavo to što "majstorski programi" nikad nemaju ovako zgodne opcije, nego su u fazonu "ti si majstor i tačno znaš šta radiš". Zbog takvih stvari Picasu često koristim za editovanje fotki.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nekom bi ovo moglo da se svidi:

http://imgur.com/tools/

Za sad deluje odlično, ali celu stvar je pokrenuo neki student, ne znam koliko li će trajati.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja obično u jednom tabu otvorim abload, i onda iz drugog taba samo prevučem fotku u polje za unos URLa ;) Nekako sam se tako navikao, mada sigurno ima malo komfornijih rešenja...
 
Vrh