• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Paljenje/gasenje PCa na daljinski upravljac

Dzoniman

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.09.2018.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nikola-PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
MSi B450 TOMAHWK
RAM:
2X8GB CORSAIR VENGEANCE LPX 3000mhz
VGA & cooler:
Nvidia GTX 560 ti 1gb Asus directcu1
HDD:
Western Digital blue 500gb
Case:
MS Industrial CYCLOPS3
PSU:
ms 500w
Mice & keyboard:
Marvo Scorpion cm-303 komplet
OS & Browser:
win10 pro/google chrome
Pozdrav prijatelji! Imam jednu ideju ali nisam siguran da je 100% izvodljiva. Imao sam rgb traku koja je crkla i ostao mi je kontroler. Mislio sam da spojim taj kontroler sa konektorom od kucista power switch tako da bih mogao da koristim daljinski za paljenje/gasenje. Evo vam slika kako izgleda kontroler. Ako znate neki nacin da bi mozda radilo napisite
 

Prilozi

Niksy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2015.
Poruka
170
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
YellowAxe
CPU & cooler:
AMD RYZEN 5 1600
Motherboard:
ASUS B350-PLUS
RAM:
2x 8GB GSKILL Trident Z RGB 3000mHz
VGA & cooler:
Asus STRIX GTX 1050Ti OC
Display:
Samsung SyncMasterP2270HD
HDD:
120GB SSD Kingston FURY + 1TB HDD WD BLUE
Sound:
ZM-HPS200
Case:
Spire Sonex 6010 modded(YELLOW AXE)
PSU:
ZM-600W GV Series 80PLUS BRONZE
Mice & keyboard:
ZM-GM3 & ZM-K350M
Internet:
7/0.6Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro/Ubuntu & Mozilla Firefox
Other:
Mob: iPhone 6S 64GB
Pozdrav prijatelji! Imam jednu ideju ali nisam siguran da je 100% izvodljiva. Imao sam rgb traku koja je crkla i ostao mi je kontroler. Mislio sam da spojim taj kontroler sa konektorom od kucista power switch tako da bih mogao da koristim daljinski za paljenje/gasenje. Evo vam slika kako izgleda kontroler. Ako znate neki nacin da bi mozda radilo napisite
Ja ukljucujem pc preko mikrokontrolera koji upravlja octocouplerom. Trebao bi neki sklop kojim bi to mogao napraviti jer se pc pali samo dodirom kontakta a ne spajanjem. Mogao bi Arduinom napraviti sklop koji bi palio/gasio pc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:

nemke

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.09.2012.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
120
Moja konfiguracija
Ja ukljucujem pc preko mikrokontrolera koji upravlja octocouplerom. Trebao bi neki sklop kojim bi to mogao napraviti jer se pc pali samo dodirom kontakta a ne spajanjem. Mogao bi Arduinom napraviti sklop koji bi palio/gasio pc.


Sent from my iPhone using Tapatalk
O
Pozdrav prijatelji! Imam jednu ideju ali nisam siguran da je 100% izvodljiva. Imao sam rgb traku koja je crkla i ostao mi je kontroler. Mislio sam da spojim taj kontroler sa konektorom od kucista power switch tako da bih mogao da koristim daljinski za paljenje/gasenje. Evo vam slika kako izgleda kontroler. Ako znate neki nacin da bi mozda radilo napisite
Imas par varijanti kako to da izvedes. Tesko besplatno osim ako vec nemas ovo sto cu navesti a i tad nije besplatno :)

Imas varijantu preko atx konektora i varijantu preko pin power hedera. Moj savet, ne petljaj se sa atx konektorom :)

Od komponenti mikro kontroler, ir prijemnik i omron ili klasican reley.

Od dodatnog napajanja za ovo potrebno ti je ext napajanje tipa baterija 5v ili sl. Do 10-12v ako ides na arduino uno, ostali vecinom tacno +5v. Moze i power bank. Pa ga namesti dok ti racunar radi da se dopunjava sa mulexa 5v.

Bitno je da ir prijemnik pozicioniras tako da je vidljiv sa spoljne strane kucista.

Malo koda za koji imas dosta tutorijala online.

To bi bilo to :)
 
Vrh