• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

NVIDIA GEFORCE EXPERIENCE

Darko Galesev

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.04.2020.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav, hteo sam da pitam da li Nvidia Geforce Experience moze da mi pokvari driver ---> Nvidia control panel. u fazonu da mi dropa posle fps u igrama i slicno?

Steva016

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2021.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Raidmax
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X
Motherboard:
ASUS TUF B350M-PLUS GAMING
RAM:
4x4GB HyperX Fury Kingston 2400Mhz
VGA & cooler:
GTX Zotac 1660 Super
Display:
ASUS VP228H
HDD:
WD
Case:
Raidmax
Mice & keyboard:
Bloody A4/Tech
OS & Browser:
W10 & OperaGX
Ako i dalje postoji opcija u toj aplikaciji da ti automatski update-uje driver, onda vrlo verovatno može da ti s***e ako to ne isključiš.
Čuo sam za par slučaja kada ljudi nisu mogli da igraju neke igre nakon što su instalirali Nvidia GeForce Experience, ali to su zaista retki slučajevi koji su se desili pre par godina.
Elem moja ti nije preporuka da instaliravaš to jer ti ta aplikacija neće bustovati grafičku (odnosno neće ti od serije 10 napraviti seriju 30),
već će ti samo smanjiti grafiku u igrama (optimizovati u njihovom slučaju :wtf:) kako bi mogao da igraš u 60+ fpsa, što relano možeš da uradiš i sam.
Šta više verujem da će ti to zauzeti deo rama, što će verovatno da ti dropa fps u igrama. :PP

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
795
Rezultat reagovanja
466
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
!!! GeForce Experience / Adrenaline ≠ Drajveri !!!

FPS ti neće dropati ako imaš GeForceExp. Jedino što se može dogoditi je da imaš koji fps manje, ali da dropa ne.
Adrenaline (AMD) i G_F_EXP su samo kontrolni centri koji nemaju direktne veze sa drajverima, znači to nisu drajveri. Preko njih možete instalirati i updatetovati drajvere i podešavati parametre kartice.
Poželjno ih je imati instalirane, lako se dobijaju osnovni radni parametri preko njih (temperature, klokovi, memorijski taktovi, itd). Ovo što je Steva napisao nema veze sa kontrolnim panelom nego direktno sa drajverima.

Problema možeš imati ako ti je recimo igrica na hard disku, ako imaš slabiji procesor ili manje RAM-a, pa na kraju i ako imaš slabiju grafičku.
Iz task manager-a ugasi nVidia control panel pa vidi koliko si frejmova dobio. Od 2 do 4 frejma možda, zato što imaš nekoliko stotina MB rama više, i to je to.
Ako si primetio da ti fps dropa vrati drajvere na jednu verziju nazad.

Darko Galesev

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.04.2020.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
!!! GeForce Experience / Adrenaline ≠ Drajveri !!!

FPS ti neće dropati ako imaš GeForceExp. Jedino što se može dogoditi je da imaš koji fps manje, ali da dropa ne.
Adrenaline (AMD) i G_F_EXP su samo kontrolni centri koji nemaju direktne veze sa drajverima, znači to nisu drajveri. Preko njih možete instalirati i updatetovati drajvere i podešavati parametre kartice.
Poželjno ih je imati instalirane, lako se dobijaju osnovni radni parametri preko njih (temperature, klokovi, memorijski taktovi, itd). Ovo što je Steva napisao nema veze sa kontrolnim panelom nego direktno sa drajverima.

Problema možeš imati ako ti je recimo igrica na hard disku, ako imaš slabiji procesor ili manje RAM-a, pa na kraju i ako imaš slabiju grafičku.
Iz task manager-a ugasi nVidia control panel pa vidi koliko si frejmova dobio. Od 2 do 4 frejma možda, zato što imaš nekoliko stotina MB rama više, i to je to.
Ako si primetio da ti fps dropa vrati drajvere na jednu verziju nazad.
I tvoj i Stevin odgovor su mi pomogli,
moj problem je vec resen ranije nego sam hteo da se raspitam cisto da znam za ubuduce,
Konfiguracije mi nije nikad bila problem s obzirom da imam R5 2600, GTX 1070 8gb i 8gb rama sto planiram da upgradeam.

Darko Galesev

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
11.04.2020.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Ako i dalje postoji opcija u toj aplikaciji da ti automatski update-uje driver, onda vrlo verovatno može da ti s***e ako to ne isključiš.
Čuo sam za par slučaja kada ljudi nisu mogli da igraju neke igre nakon što su instalirali Nvidia GeForce Experience, ali to su zaista retki slučajevi koji su se desili pre par godina.
Elem moja ti nije preporuka da instaliravaš to jer ti ta aplikacija neće bustovati grafičku (odnosno neće ti od serije 10 napraviti seriju 30),
već će ti samo smanjiti grafiku u igrama (optimizovati u njihovom slučaju :wtf:) kako bi mogao da igraš u 60+ fpsa, što relano možeš da uradiš i sam.
Šta više verujem da će ti to zauzeti deo rama, što će verovatno da ti dropa fps u igrama. :PP
Taj slucaj je meni bio.

Vrh