• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi zvucnici!

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,planiram da uzmem nove zvucnike za komp.Budzet mi je 5000 za zvucnicke(moze malo preko)i otprilike jos oko 4500 za zvucnu ili pojacalo.Inace imam xiaomi hd pro slusalise pa bi i njih koristio uz sve ovo.Zvucnike iskljucivo u emmiju zato sto tamo uzimam komp na rate,a zvucna i pojacalo moze bilo gde.Dajte neki predlog.Hvala unapred
 

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Treba mi do sutra odgovor.Ja sam planirao genius sw-g2.1-1250 i fiio a1.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Ti Genius važe za dobre, nisam imao prilike da ih čujem. Što se zvučne tiče Xonar DG za PCI ili DGX za PCI-E slot.

Ako dolaze u obzir polovne ima na KP-u navedenih, a i Xonar DS (PCI) i DSX (PCI-E) i D1 (PCI) do navedene cene.
 

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci to je bolji izbor nego fiio?Posto sam planirao fiio zbog slusalica
 

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Inace trenutno imam b350m-gaming pro plocu,ona navodno ima dobru zvucnu ali pretpostavljam da je xonar bolja.Inace na njoj imaju cini mi se 2 pcie slota
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Ima 2 PCI-E slota što znači da dolaze u obzir DGX i DSX. Da, svi Xonari su značajno bolji od integrisane. Ja bih se najverovatnije odlučio za DSX.

Taj FiiO A1 je samo pojačalo, odnosno ono pojačava postojeći analogni izlaz sa integrisane zvučne što nije optimalno rešenje jer i dalje konverziju iz digitalnog u analogni oblik radi integrisana. Kad se ubaci druga zvučna onda ta konverzija ide preko nje, a to je bolje jer ima kvalitetniji DAC čip i ostale ugrađene komponente. DSX nema pojačalo za slušalice ali je njen izlaz sigurno više nego dovoljno jak za te bubice.
 

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ASUS Xonar DSX
Ovo je jedino sto sam nasao,dgx nisam cak ni video.Jel ima neka alternativa,ne bih bas polovnu sa menjim delom placao 4500
EDIT:
Nasao sam dgx,ali ima i par creative modela koji mi deluju dobro
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Pa nema očigledno. A na tom DSX-u je odrađen upgrade, taj zamenjeni deo je bolji od fabričkog.

DGX u radnjama je malo preko 4.5k.

Koji Creative modeli?
 
Poslednja izmena:

Petar222

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
06.06.2018.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
genius 1250 su odlicni
 

CakeBitter5

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.07.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nasao sam po povoljnoj ceni ove:
CREATIVE Sound Blaster Omni Surround 5.1
Asus Xonar U5
Sta mislite o njima?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Šta znače povoljne cene?
 
Vrh