• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi senzori za foto aparate

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Technology developer InVisage Technologies has announced sensors it says can offer four times better performance than conventional CCD and CMOS sensors. The company's 'QuantumFilm' technology uses the unique electronic behavior of quantum dots (precisely-sized nano-scale crystals trapped in a polymer film) to replace conventional silicon photodiodes. The company says the quantum dots themselves are twice as sensitive to light as conventional photodiodes and that their placement on the sensor surface offers a further doubling of sensitivity over front-illuminated CMOS designs. The film can be positioned on conventional circuitry, allowing the chips to be produced more cheaply than CMOS or CCD designs. The first application will be in mobile phones sensors later this year.

Opširnije: http://www.dpreview.com/news/1003/10032201quantumfilm.asp
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
opa.. hoce li nestati klasa amaterskih digitalnih "idijota" kod fotoaparata i primat zauzeti kamere u mob.telefonima?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da, dolazi vreme kad će amateri nosati dSLR,a profije ćemo prepoznavati po tome što snimaju mobilnim. :P

Šta znam, ostaje da vidimo šta će u praksi ispasti od ovoga. Činjenica da se premijera najavljuje baš u mobilnim telefonima meni ne uliva ne znam kakav optimizam.
 
Vrh