• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Notebook optika?

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Treba mi neka pouzdana optika za notebook,po mogucstvu interna,mada moze i eksterna.Samo da je pouzdana i da je cena do 4.5k din :)
I da,jel sve ono sto vidjam po cenovnicima sto se vodi kao slim optika pasuje za notebook racunare?
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Treba mi neka pouzdana optika za notebook,po mogucstvu interna,mada moze i eksterna.Samo da je pouzdana i da je cena do 4.5k din :)
I da,jel sve ono sto vidjam po cenovnicima sto se vodi kao slim optika pasuje za notebook racunare?
Uzmi bilo koju externu, za 4.5k mozesh da birash, nemoj se patiti sa internim. I nije svaka slim za notebook tj nije ni jedna :). Za notebook imash posebne ja mislim za skoro svaki model ;)

:wave:
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Au,cek cek,jel ovo odgovor ovoliko brzo ili mene oci varaju? :d

Jel eksterna solucija po pravilu bolja od interne,treba mi neka koja ce duze vremena da traje,makar 2 god :) I jel postoji neka razlika u kvalitetu izmedju ext i int?
I da,ja sve sto nalazim eksterno po netu je preko 6-7k din?

Ajd dajte neki predlog sa kojim po mogucstvu imate iskustva :)
E da i linkovi ka shopovima mogu na pm ako nije red da se postavlja ovde ;)
:wave:

EDIT:
Sta mislite o ovim modelima?

http://www.gigatronshop.com/products/show_product/12184/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/14831/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/11145/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/11080/13
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=1884

P.S.Ako sam pogresio ostavljajuci link ka prodavnici,brisite slobodno;)
 
Poslednja izmena:
M

Misko78

Guest
Uzmi bilo koju externu, za 4.5k mozesh da birash, nemoj se patiti sa internim. I nije svaka slim za notebook tj nije ni jedna :). Za notebook imash posebne ja mislim za skoro svaki model ;)

:wave:
Interne optike su uglavnom standardne, a poklopac koji je unikatan za model laptopa skidas sa postojece optike i postavljas na novu. Npr. ona optika sa tvog laptopa pase i na moj Acer i na zeninu Toshibu na kojoj sam vec menjao combo za DVD-RW koji sam skinuo sa jednog crknutog FS_a
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Interne optike su uglavnom standardne, a poklopac koji je unikatan za model laptopa skidas sa postojece optike i postavljas na novu. Npr. ona optika sa tvog laptopa pase i na moj Acer i na zeninu Toshibu na kojoj sam vec menjao combo za DVD-RW koji sam skinuo sa jednog crknutog FS_a
Jel imas mozda predlog za neku internu optiku?E da jos jedna stvar,posto je u pitanju stari,matori Fujitsu-Siemens V3515,moram da trazim ATA optiku?
 
M

Misko78

Guest
Au,cek cek,jel ovo odgovor ovoliko brzo ili mene oci varaju? :d

Jel eksterna solucija po pravilu bolja od interne,treba mi neka koja ce duze vremena da traje,makar 2 god :) I jel postoji neka razlika u kvalitetu izmedju ext i int?
I da,ja sve sto nalazim eksterno po netu je preko 6-7k din?

Ajd dajte neki predlog sa kojim po mogucstvu imate iskustva :)
E da i linkovi ka shopovima mogu na pm ako nije red da se postavlja ovde ;)
:wave:

EDIT:
Sta mislite o ovim modelima?

http://www.gigatronshop.com/products/show_product/12184/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/14831/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/11145/13
http://www.gigatronshop.com/products/show_product/11080/13
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=1884

P.S.Ako sam pogresio ostavljajuci link ka prodavnici,brisite slobodno;)
Bilo sta sto nije MatSHITa odgovara, kvalitet rezanja je za nijansu losiji od desktop modela. Najbitnije je naci dobar odnos medija i same optike, kupiti zalihu tih medija i zavrsen posao. Uzmi AD-7590S-01 za njega imas custom firmware od Liggy_ja.

Uzgred napisi koji notebook imas da ti proverim kompatiblinost, da ne dodje slucajno do master, slave, inverse cable select problemcica.
 
M

Misko78

Guest
Ti imas slim atapi konektor pa kupi sa takvim konektorom drajv, medjutim i tu moze biti problema sa prepoznavanjem. Napisi i tacan model optike.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Uh,tacan model jel mogu da vidim nekako bez rasturanja?Postoji li neki program?
EDIT:
Stupid me:S: Totalno zaboravih na obican device manager..Elem,ima neka oznaka GSA-T10n,ali evo ostavljam i screenshot.Valjda je to to?
 

Prilozi

Poslednja izmena:
M

Misko78

Guest
Cek ta optika koju ti imas koji je problem sa njom? GSA-T10N je veoma dobar rezac.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Nece da reze i jako slabo i selektivno cita DVD diskove,dok obicne diskove cita malo bolje.Cistio sam ga onim diskovima za ciscenje,bez nekog uspeha posebnog.Imas neki predlog drugi mozda?
 
M

Misko78

Guest
Nece da reze i jako slabo i selektivno cita DVD diskove,dok obicne diskove cita malo bolje.Cistio sam ga onim diskovima za ciscenje,bez nekog uspeha posebnog.Imas neki predlog drugi mozda?
Imam, ocisti ga rucno bar je to lako kod notebook rezaca. Uzmi suv stapic za usi i kruznim pokretom kao da navijas sat ocisti socivo. Ako ne radi ja imam jednu drasticu metodu koja nekad upali a nekad ne, zavisi od same zaprljanosti sklopa prizmi i sociva, i od same konstrukcije uredjaja tj. nosaca optike. Uglavnom postoje 3 ishoda: 1. Uredjaj vise ne cita uopste diskove posto je nemoguce vratiti nosac optike u prvobitan polozaj, 2. Bez ikakve promene sto znaci da je problem u opadanju snage samog lasera i tu nema nikakve pomoci. 3. Problem je bio u zaprljanosti sklopa sociva i prizmi i posle ciscenja uredjaj radi kao nov. Mozes da posaljes ekspresnom postom da ti to odradim jedino sto reskiras jedno 300-400 kinti postarine, naravno za drugare sa sekire je operacija besplatna.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Imam, ocisti ga rucno bar je to lako kod notebook rezaca. Uzmi suv stapic za usi i kruznim pokretom kao da navijas sat ocisti socivo. Ako ne radi ja imam jednu drasticu metodu koja nekad upali a nekad ne, zavisi od same zaprljanosti sklopa prizmi i sociva, i od same konstrukcije uredjaja tj. nosaca optike. Uglavnom postoje 3 ishoda: 1. Uredjaj vise ne cita uopste diskove posto je nemoguce vratiti nosac optike u prvobitan polozaj, 2. Bez ikakve promene sto znaci da je problem u opadanju snage samog lasera i tu nema nikakve pomoci. 3. Problem je bio u zaprljanosti sklopa sociva i prizmi i posle ciscenja uredjaj radi kao nov. Mozes da posaljes ekspresnom postom da ti to odradim jedino sto reskiras jedno 300-400 kinti postarine, naravno za drugare sa sekire je operacija besplatna.
Pokusacu to.Naravno prvo moram da skinem ceo drajv iz lap topa i da ga rastavim tj skinem mu poklopac,isto kao kada bih cistio i normalan drajv sa desktop racunara ili je postupak nesto drugaciji?
Hvala ti na predlogu,imacu ga na umu,mada,nekako sam blizi da uzmem nov dvdrw samo zbog toga sto mi zaista treba rezac na lap topu svakodnevno i vec se zlopatimo u firmi(tj moji se zlopate) neko vreme zbog toga,pa mi se ne ostaje "ni na nebu ni na zemlji" jos neko vreme,mada razmislicu.;)
Samo mi reci da li bi se neki od ova 2 rezaca uklopio na moj notebook i kakvog su kvaliteta ako znas?
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=943
http://www.winwin.rs/proizvodi.66.html?productId=580
Pozdrav!
:wave:
 
M

Misko78

Guest
Kad otovoris vratanca sve izlazi za njima pa i socivo ne treba nista da odsrafljujes, samo ocistis rucno.

Oba drajva su CSEL koliko sam ja nasao, a i tvoj lap bi trebao da bude podesen za CSEL ali ne mogu da potvrdim posto nema u data sheat_ovima.
Ali kako zanm da je na nekoliko FS_a koji su mi prosli kroz ruke bio CSEL ne vidim razlog da to ne bude i ovde.

Sto se tice izbora sasvim je sve jedno i jedan i drugi su prosecni.
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Kad otovoris vratanca sve izlazi za njima pa i socivo ne treba nista da odsrafljujes, samo ocistis rucno.

Oba drajva su CSEL koliko sam ja nasao, a i tvoj lap bi trebao da bude podesen za CSEL ali ne mogu da potvrdim posto nema u data sheat_ovima.
Ali kako zanm da je na nekoliko FS_a koji su mi prosli kroz ruke bio CSEL ne vidim razlog da to ne bude i ovde.

Sto se tice izbora sasvim je sve jedno i jedan i drugi su prosecni.
Aha,tacno,kod notebooka sve ispada napolje..
Ajd javicu kad odradim to.
Hvala!
:wave:
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
M

Misko78

Guest
Ne znam nista o njemu, ali sigurno nista nije losiji od vec pomenutih uredjaja. Vrlo je vazno videti da li je to nov uredjaj ili izvadjen iz nekog laptopa. Posto se moze desiti da ima custom brand firmware i onda nista od flesovanja nekog oficijelnog ili modifikovanog firmware_a koji ume da znaci dosta. (RPC-1; RipLock; Speedlock)
 

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Kako se to moze proveriti?Ovaj se u nasim katalozima nalazi pod oznakom GSA - T40NBBB,a nigde na netu ne mogu da pronadjem ovaj BBB model,nalazim samo GSA - T40N..Jel to isto ili ovo BBB ima neko znacenje?
 
M

Misko78

Guest
Kako se to moze proveriti?Ovaj se u nasim katalozima nalazi pod oznakom GSA - T40NBBB,a nigde na netu ne mogu da pronadjem ovaj BBB model,nalazim samo GSA - T40N..Jel to isto ili ovo BBB ima neko znacenje?
Pa ako se prodaje kao nov nema tu dileme, ja sam mislio da uzimas polovan.
 

Alex

Newcomer
Učlanjen(a)
03.10.2009.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OS & Browser:
Windows 7 x64, Slackware 13
Potrazi LiteON, ako je negde zaostao na lageru. Po mom iskustvu su se pokazali kao vrlo solidne interne optike za NB.
Mislim da ih imaju u VIP-u u Palmoticevoj7. Bilo je do pre neki dan. A imali su i LG chini mi se.
Naravno, ATA(IDE) varijanta.
 
M

Misko78

Guest
Potrazi LiteON, ako je negde zaostao na lageru. Po mom iskustvu su se pokazali kao vrlo solidne interne optike za NB.
Mislim da ih imaju u VIP-u u Palmoticevoj7. Bilo je do pre neki dan. A imali su i LG chini mi se.
Naravno, ATA(IDE) varijanta.
Dobar deo LiteON uredjaja ima jednu izuzetnu osobinu, a to je izvanredan rezultat pri rezanju DVD+R diskova pogotovo najrasprostranjenijih na nasem trzistu, Verbatima.

Velika mana im je ekstremno kratak vek trajanja. Promenio sam ih bar deset, i da sam znao kakvi su kupio bih bar 5 komada 165P6S da imam u rezervi. jer po mom misljenu, a bavio sam se rezacima veoma temeljno, to je najbolji consumer DVD rezac ikada. Obozavam ih ali nikada ne dajem preporuku za kupovinu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh