• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Hlađenje] Noctua NF-A14 Vent i Chromax Red

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
Pozdrav svima,

danas cu vam u jednoj recenziji predstaviti industrijski kuler NF-A14 od noctue.

Kuler je veoma dobrog kvaliteta, iskreno, bio sam iznenadjem s obzirom da do sada nisam imao nijedan noctuin proizvod. Sam video i test nije potpun s obzirom da nema testova temperatura i buke i samim tim ne bih ovo mogao da nazovem nekom recenzijom ali mislim da video sve ukupno nije los.

Ukratko, kuler poseduje IP67 zastitu od prolivanja tecnosti i prasine, sto je jako dobro. Takodje, tu je u 4pinski konektor i kuler je PWM sto nam omogucava podesavanje brzine shodno nasim potrebama. Glavna inovacija je u motoru, ali iskren da budem ni sam nisam bas najbolje siguran kako sve ovo funkcionise te nisam hteo da lupetam.

Video...

 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Evo ovde je dobro objasnjeno, ako nisi citao.. ;) A sutra probavam i licno pa ce mo da vidimo o kakvim ventovima se radi :)


Atilin citat:

Ali to nije sve! Ispod haube se krije još nešto specijalno i to bukvalno ispod haube, a reč je o novom motoru. Umesto klasičnog monofaznog je stavljen trofazni motor. Većina (verovatno 95-99%) ventilatora koristi monofazni motor sa četiri pola, dok novi Noctua iPPC motori sa tri faze i šest stator polova pružaju glatke promene faza, manje vibracija i znatno poboljšanu energetsku efikasnost.

Najveća prednost novog motora dolazi i zbog toga što se faze preklapaju i motor se jednostavno “manje cima” jer su uvek dve faze aktivne u isto vreme. PWM čip je takođe pretrpeo promene, tako da se umesto NE-FD1 čipa ugrađuje NE-FD2 koji donosi dodatnih 10% energetske efikasnosti.

http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/noctua-nf-a14-industrialppc/strana-5
 
Poslednja izmena:

kiaTech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4460
Motherboard:
Msi H81m-p33
RAM:
Kingston Hyperx Blue 8GB kit
VGA & cooler:
MSI GTX 970 - stock kuler
Display:
Acer Vx229h
HDD:
1TB Seagate
Sound:
Integrisan
Case:
Raidmax Seiran 2
PSU:
Cooler Master BC600 v2.
Mice & keyboard:
Bloody v7m
Internet:
40/4
OS & Browser:
Windows 8.1
Evo ovde je dobro objasnjeno, ako nisi citao.. ;) A sutra probavam i licno pa ce mo da vidimo o kakvim ventovima se radi :)



http://www.pcaxe.com/hardver/hladjenja/noctua-nf-a14-industrialppc/strana-5

Hvala, sve je jasnije sada :)

Ako vec radim video o fanovima red bi bio da se vise potrudim, ali s obzirom da to nije bas tematika moga kanala (vise su periferije i slicno) moram malo da se naviknem i na neke druge informacije, koje ne mogu da vidim i osetim iz prve ruke :D
 
Vrh