• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ne butuje sistem

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zdravo svima! Od juce ne mogu da pokrenem sistem. Dodje do Windows screena i onda pocne da okrece a ispod kruga pise Automatic Repair. Iz cista mira se to pojavilo, noc prije je sve okej radilo. Otvorih kuciste i vidim da je jedan pin na 8pin cpu ekstenderu bukvalno izgoreo na jednom mjestu. To mi se desilo i prosle godine pa sumnjam na napajanje. Dakle na istom mjestu je i prosle godine ekstender sagoreo. Ponadao sam se da sam problem rijesio uklanjanjem ekstendera ali i dalje "Automatic Repair". Kada dodje do automatic repair screena sa windows logotipom, hdd lampica ne treperi, sija zakucana. Nakon par minuta automatic repair-a se pojavi black screen i nema nikakve komande/funkcije.

I5 6600k
Kingston 8gb ddr4 hyperx fury
R9 270x gigabyte 3x windforce
Msi 170a krait gaming 3x
Ssd kingston uv400 120gb
Hdd 1tb seagate barracuda
Lc power 500w
3 noctua venta

Pokusao sam da ubacim flesku pa butujem, dodje do windows screena, ucitava ga i opet posle par minuta black screen. Rezervnih djelova nemam kuci tako da je svaki savjet dobrodosao.
Hvala!


Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.046
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Problem pregorevanja će se ponovo desiti zbog napajanja. Zameni ga nekim jačim, ali probaj da izađeš iz office familije lc napajanja.

Probaj da malo sačekaš da prođe taj crni ekran. Lično nisam imao živaca da čekam kada se meni to dešavalo, ali sam čitao posle da se posle izvesnog vremena pojavi ekran za nastavak instalacije.
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Problem pregorevanja će se ponovo desiti zbog napajanja. Zameni ga nekim jačim, ali probaj da izađeš iz office familije lc napajanja.

Probaj da malo sačekaš da prođe taj crni ekran. Lično nisam imao živaca da čekam kada se meni to dešavalo, ali sam čitao posle da se posle izvesnog vremena pojavi ekran za nastavak instalacije.
Uzimam novo napajanje ovih dana, postavicu ponudu posle pa da mi kazete sta mislite. Ali opet me buni sto nece sistem da butuje. Pokusacu opet pa neka butuje duze.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Istopljeni provodnici nisu striktno problem napajanja vec loseg kontakta ili veca amperaza prolazi kroz kabel nego sto je preporuceno za tu debljinu kabla.
Po slici bi rekao da je los kontakt i da se tu greje jer se jasno vidi da je nagoreo samo kraj zice gde je konektor, moze biti da je extender los kineski, da je napajanje losije pa samim tim ima losije konektore, mozda nisi dobro ustekao konektor..
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Istopljeni provodnici nisu striktno problem napajanja vec loseg kontakta ili veca amperaza prolazi kroz kabel nego sto je preporuceno za tu debljinu kabla.
Po slici bi rekao da je los kontakt i da se tu greje jer se jasno vidi da je nagoreo samo kraj zice gde je konektor, moze biti da je extender los kineski, da je napajanje losije pa samim tim ima losije konektore, mozda nisi dobro ustekao konektor..
Nemoguce da 2 puta ne ustekam konektor, realno. I prosle godine mi se isto desilo. Imam identicna 2 ekstendera, oba sa jednim istopljenim pinom i bukvalno identicnim izgledom.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.046
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Obrati pažnju da je @Ackiss napisao da postoji mogućnost da jača struja prolazi kroz kabl i zbog toga dolazi do pregorevanja kabla. Zameni napajanje za neko jače i kvalitetnije i sa dužim kablovima.

Inače, ako je to LC 500H-12 ono ima nešto duže kablove. Zašto koristiš ekstender? Nezgodan položaj napajanja u kućištu?
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ja ne kazem da ti sigurno nisi dobro ustekao konektor, samo sam naveo neke mogucnosti..
Na slici vidim 3 izgorela provodnika, s tim da je jedan skroz otkinut, sva 3 provodnika su zute boje sto znaci da kroz njih prolazi 12V, sto znaci da se greju iz razloga jer kroz njih prolazi veca amperaza, pa ako je ostvaren los kontakt i kada procesor povuce malo vise struje oni se greju bas na tom mestu gde je najlosiji kontakt.

Da je provodnik tanak on bi se podjednako topio svugde a ovako se topi samo na konektoru..

Moze biti i to da je prvi extender kada se istopio, ostetio konrktor na ploci(izdeformisao) pa sada zbog toga ovaj drugi nema dobar kontakt..

Zasto uopste i koristis extendere?
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ne verujem da ce novo napajanje da resi ovaj problem, da je napajanje slabo ono bi se gasilo ili bi komp blokirao, bili bi drugaciji simptomi, njegovo napajanje ima dovoljno snage po ovome sto sam procitao, problem u onome sto sam rekao, ako je s***an konektor na ploci onda bi njega trebalo da se zameni u servisu da ne bi doslo do paljevine..

Novo napajanje je investicija koja moze a ne mora da resi problem, kada kazem da moze da resi problem, mislim na to da ce biti nov konektor pa ce samim tim biti dobar kontakt, ali sto se snage tice to nije problem..
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Hvala momci!

LC500H-12 je model ali sam napravio kejbl menadzment neki pa ne odgovara bas. Dakle iz ove vase price sam zakljucio da se radi o jeftinom ekstenderu najvjerovatnije, u starom kucistu je sve bilo okej, a nije bilo ekstendera.

Edit: Moze li biti da je otisla neka komponenta pa da zato ne ucitava sistem? Ulazi u bios, ocitava napone i u granicama su, prepoznaje sve komponente na ploci. Ne znam sta da radim dalje. Uklonio sam ekstender i napajanje izbacio iz kucista, povezao sve bez ekstendera, opet ne ulazi u sistem.

Edit opet: osteceni dio ekstendera nije ulazio u plocu vec u konektor od napajanja. Dakle strana ekstendera koja je u plocu ukljucena je zdrava.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.046
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@Ackiss : izvinjavam se zbog nepreciznog komentara; tvoje razmišljanje je na mestu. Ja sam skratio svoj odgovor.

@TechHouse : pogledaj dobro konektor na ploči; čak ako zanemariš sumnjiv kvalitet tog ekstendera, postoji mogućnost, kao što je @Ackiss napisao, da je nagoreo ili iskrivljen metalni ili napukao ili nagoreo plastični deo konektora na ploči.
 

TechHouse

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2016.
Poruka
291
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Ackiss : izvinjavam se zbog nepreciznog komentara; tvoje razmišljanje je na mestu. Ja sam skratio svoj odgovor.

@TechHouse : pogledaj dobro konektor na ploči; čak ako zanemariš sumnjiv kvalitet tog ekstendera, postoji mogućnost, kao što je @Ackiss napisao, da je nagoreo ili iskrivljen metalni ili napukao ili nagoreo plastični deo konektora na ploči.
Bacih pogled na maticnu, ne vidim nista sto nije na mjestu.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Vrh