• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Mrezni protokoli

spasoje88

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruka
235
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 955 Black Edition
Motherboard:
ASUS M4A87TD
RAM:
2*4 GB corsair vengeance pro 1600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 560 Ti twin frozr II OC
Display:
ASUS 22
HDD:
Kingston NyperX 120GB 3K + WD 640 GB Blue
Case:
xigmatek midgard
PSU:
cooler master GX-550W
Nadam se da nisam promacio mesto za moju temu. Ovako. Ako neko moze da mi kaze koji su osnovni mrezni protokoli i cemu sluze. Guglao sam, ali sam nailazio na konfuzna objasnjenja.. Pa ako bi neko imao malo vremena da me uvede kroz par reci, da mogu dalje sam da nastavim. Hvala. :)
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Osnovni TCP protokol,IP,UDP,ICMP,ARP protokoli itd,svaki od njih na različiti način šalje pakete putem mreže,postoje i protokol model paketi itd,opširno je to sve.Neće ti niko na brzinu objasniti nešto više o tome,to treba da se uči,samo pogledaj sliku sto sam stavio i biće ti odmah jasno da za to treba da se zagreje stolica.Traži nešto po netu o računarskim mrežama,treba ti tu puno literature koje ceš teško naći free na netu,a imaš puno na youtubu o tome,evo ovaj lik ti je mama mozeš dosta od njega naučiti.
https://www.youtube.com/channel/UCD4EOyXKjfDUhCI6jlOZZYQ

Tu imaš da preuzmeš knjigu..... neke osnove u pdf formatu.
http://www.racunarskemreze.com/Knjiga

Toliko od mene,srećno u istraživanju.:wave:
 

Prilozi

Poslednja izmena:
Vrh