• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Monitor - No signal

haZe

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, treba mi pomoc oko monitora.
Naime juce sam pokusao (ne znam ni sam zasto mi je to trebalo) da overclockujem Monitor refresh rate odnosno Hz.
Usao u AMD Settings, napravio novi profil i stavio sa 60 na 75Hz. Nakon toga sam usao u Display settings od Windowsa i tu mi se pojavila nova opcija od 75hz. Kliknuo na to, slika se promenila, rezolucija sa 1920x1080 60Hz na 1600x900 75Hz.
Iskocio mi prozor Keep Changes ili Revert. Stisnuo Revert i nisam vise nista dirao. Odem nazad u AMD Settings, obrisem taj profil i nastavim dalje da koristim komp.
Danas ustanem upalim komp, udjem u Hearthstone igru i posle 10ak minuta igranja monitor se ugasi, pise No Signal.
Obrisao sve drajvere od AMD u safe modu sa AMD Uninstall Utility, instalirao nove najnovije drajvere. Igrao sat dva bez problema, i onda opet odjednom No Signal na monitoru.
Cujem igra i dalje radi, sve radi Youtube..ali jednostavno kao da sam izvukao kabl napolje. Takodje poslednji put kad se to desilo, cuo sam kulere od graficke da su poceli da rade na 100%.
Sta se to desilo, i da li neko zna neko resenje za ovaj problem..... Da li sam s***ao graficku ili je nesto on pobrkao zbog toga sto sam menjao ta podesavanja.
Da li bi svez Windows resio problem?
Gledao sam graficku na njoj sve deluje okej, nista nije pregorelo ili slicno.
Molim za pomoc.
Unapred hvala.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.258
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Vrati samo na 60 hz monitor ako nisi.Mozda monitor ne moze da izbaci stabilnih 75hz..Ne bi trebalo sa klokom da si nesto pokvario.
 

haZe

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vrati samo na 60 hz monitor ako nisi.Mozda monitor ne moze da izbaci stabilnih 75hz..Ne bi trebalo sa klokom da si nesto pokvario.
Hvala na odgovoru.
Pa mislim da sam vratio vec sve na predjasnje stanje, samim tim sto sam kliknuo revert changes. Kad odem u Display settings u Windowsu pise da radi na 1920x1080 60Hz 32bit True color.
Ali ne znam zasto se gasi slika, nikad pre mi se to nije desavalo...
Da nije mozda ostao neki fajl u registry kad sam menjao to, pa da on tera na 75Hz silom a da ne pokazuje to u Windowsu? Ne znam gde bi to mogao da nadjem pa da ispravim ako je do toga.
I da pitam jos nesto, da li bi pomoglo da izvadim bateriju sa maticne na kratko, i da je vratim nazad?
Koliko dugo treba da bude van maticne, 10ak sekundi?
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.258
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Hvala na odgovoru.
Pa mislim da sam vratio vec sve na predjasnje stanje, samim tim sto sam kliknuo revert changes. Kad odem u Display settings u Windowsu pise da radi na 1920x1080 60Hz 32bit True color.
Ali ne znam zasto se gasi slika, nikad pre mi se to nije desavalo...
Da nije mozda ostao neki fajl u registry kad sam menjao to, pa da on tera na 75Hz silom a da ne pokazuje to u Windowsu? Ne znam gde bi to mogao da nadjem pa da ispravim ako je do toga.
I da pitam jos nesto, da li bi pomoglo da izvadim bateriju sa maticne na kratko, i da je vratim nazad?
Koliko dugo treba da bude van maticne, 10ak sekundi?
Da,ako pise 60hz onda si vratio.Sa klokom ne nekim extremnim nebi trebalo da se desi nesto monitoru sa 60 na 75hz.Nisi sa klokom monitora nista pokvariti sto se tice ostalog hardvera,pa ni grafičke.Samo se nadam da nisi zeznuo monitor(retko se desava) i neznam kako se manifestuje kvar klokom monitora.Bateriju mozes izvaditi npr par minuta sacekaj..mozda pomogne mada sumnjam.Mozda najbolja varijanta da testiras moniror ili povezi pc na tv i vidi dal se gasi.
 

haZe

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da,ako pise 60hz onda si vratio.Sa klokom ne nekim extremnim nebi trebalo da se desi nesto monitoru sa 60 na 75hz.Nisi sa klokom monitora nista pokvariti sto se tice ostalog hardvera,pa ni grafičke.Samo se nadam da nisi zeznuo monitor(retko se desava) i neznam kako se manifestuje kvar klokom monitora.Bateriju mozes izvaditi npr par minuta sacekaj..mozda pomogne mada sumnjam.Mozda najbolja varijanta da testiras moniror ili povezi pc na tv i vidi dal se gasi.
Vazi. Stavio sam kulere od graficke da rade na 50% konstantno, proslo je nekih sat i po vremena za sad je sve okej. Videcu da li ce veceras sve raditi kako treba na dalje. AKo se opet ugasi pokusacu da izvadim bateriju da zaboravi cashovane podatke, pa cu onda povezati kuciste na tv da vidim da li ce raditi.
Hvala na informacijama. Javljam dal sam uspeo nesto.
Ako neko ima jos neki predlog neka slobodno kaze, da probam sve opcije.
 
Vrh