• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Moj monitor se nikada ne upali odmah

DKB

Newcomer
Učlanjen(a)
16.02.2019.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kupio sam nov racunar i privezao ga za monitor. Monitor jeste malo stariji ali pc je radio sa onom belom kutijom u servisu. Kada upalim pc monitor jednostavno ne reaguje. Tek proradi kada stisnem reset dugme. Ne znam da li je ok da samo nastavim da resetujem kompjuter ili moram da nadjem neko drugo resenje. I samo da napomenem koristim adapter VGA U HDMI.
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
Napajanje ti je slabo
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zdravo svima nisam siguran da li sam na pravom forumu, ali imam problem sa monitorom. Privezan je za kompljuter pomoću RGB plavog kabla. Međutim od jutros mi monitor ne prikazuje sliku, dok su mi druge opcije vidljive na primer kada hoću da podesim jačinu zvuka, slike itd. Da li neko može da mi pomogne?
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Kakav je to RGB kabal kojim si pobezao PC i monitor?
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kako to kisliš koji? Zanima li te model? Taj kabal koristim ceo život i sve je kako treba, da li možsa mogu da povežem monitor i računar sa nekim drugim kablom? Recimo HDMI
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Nast mislio je na VGA kabl. Nije do monitora problem. Ili je kabl ili je grafika...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Pokusaj da drugim kablom, imas druga ili nekoga. Ako ne upali, onda je do grafike.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.954
Rezultat reagovanja
7.631
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Ukoliko sam monitor nema funkciju RGB sync a takodje i sama graficka ne poseduje RGB u takvim slucajevima RGB kabli za povezivanje graficke i monitora nije u stanju da preko RGB dioda prenese video signal iz RGB graficke do RGB monitora.
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ukoliko sam monitor nema funkciju RGB sync a takodje i sama graficka ne poseduje RGB u takvim slucajevima RGB kabli za povezivanje graficke i monitora nije u stanju da preko RGB dioda prenese video signal iz RGB graficke do RGB monitora.
Ovaj kabal RGB mi je oduvek spojen sa kompjuterom tačnije grafičkom kartom. Međutim je skoro prestala raditi, sada sam priključio HDMI kabal i opet mi izbacuje da nema signala a kompjuter normalno radi po zvuku. Znači li ovo da mi je grafička preminula ili postoji još neka opcija?
 

Prilozi

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Druze, ovaj kabl se zove VGA kabl.
Proveri grafiku da li je ispravna...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Druze, ovaj kabl se zove VGA kabl.
Proveri grafiku da li je ispravna...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Dobro druže, pisao je RGB ulaz pa sam mislio da je to to. Svakako, kako da proverim grafiku? Kad upalim komp grafička radi ali slika ne prikazuje i dalje
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Izbavu graficku i utakni taj VGA kabal u slot na maticnoj ploci pa. Vidi sta se desava. Ili ako imas nekog drugara nek ti pozajmi svoju. Ili odnesi monitor kod drugara pa probaj kod njega na graficku da povezes da vidis jel baca sliku. Ako nece ni kod drugara, znaci da je kabal problem.
 

ilja.p

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2018.
Poruka
544
Rezultat reagovanja
760
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
CPU AM4 AMD Ryzen 5 3600, 4.2GHz + NZXT Kraken X62
Motherboard:
MSI B450 Carbon PRO AC
RAM:
DIMM DDR4 2x8GB 3000MHz GSkill Trident Z RGB
VGA & cooler:
AMD Radeon RX480 4Gb Sapphire
HDD:
SSD SATA3 240GB Gigabyte + 1Tb Toshiba P300 + još 1Tb Toshiba P300
Sound:
Int
Case:
NZXT H500, Hue +
PSU:
Cooler Master M2 Pro 850W
Internet:
VDSL 20
OS & Browser:
Win 10 64bit/ Google Chrome
Slikaj zadnju stranu kompjutera da vidimo. Slikaj komplet grafiku i sve, najlakse je pomoci kad imamo sliku kako to izgleda sve. Mozda si nesto prevideo...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Slikaj zadnju stranu kompjutera da vidimo. Slikaj komplet grafiku i sve, najlakse je pomoci kad imamo sliku kako to izgleda sve. Mozda si nesto prevideo...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Evo ako treba još neka slika vi recite. Dakle taj plavi VGA kabl ide iz grafičke u monitor i kada se pali kompjuter ekran neće ni da se upali, dok kad na primer ubacim Fleš u ekran samostalno radi. Dakle zaključio sam da nije do ekrana nego kao što ste vi rekli do grafike ili kabla. Zatim sam probao da povežem sa HDMI kablom ekran i slot u grafičkoj ali je pisalo da nema signala na monitoru.
 

Prilozi

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Izbavu graficku i utakni taj VGA kabal u slot na maticnoj ploci pa. Vidi sta se desava. Ili ako imas nekog drugara nek ti pozajmi svoju. Ili odnesi monitor kod drugara pa probaj kod njega na graficku da povezes da vidis jel baca sliku. Ako nece ni kod drugara, znaci da je kabal problem.
Vrlo rado ali sam u austriji pa nemam baš mnogo opcija da probavam kod drugara i slično.. Hvala svakako na savetu a i sad sam gledao kad bih izvadio grafičku ne bih imao gde da ubacim taj VGA kabl na matičnoj
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Kada si ubacio hdmi u monitor, da li si promenio na daljinskom ili meniju source sa vga ili hdmi?
Glupo pitanje al cisto da otklonimo i to. Jer ako 2 kabla ne rade, onda je do graficke posto kako kazes, monitor baca neku sliku, nije skroz crn.
 

Paxkompjuteras

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.01.2018.
Poruka
41
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Kada si ubacio hdmi u monitor, da li si promenio na daljinskom ili meniju source sa vga ili hdmi?
Glupo pitanje al cisto da otklonimo i to. Jer ako 2 kabla ne rade, onda je do graficke posto kako kazes, monitor baca neku sliku, nije skroz crn.
Ma nije glupo pitanje naravno ali sam nažalost uradio to, izgleda da je grafika uginula. R.i.P
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ako imas TV u kuci i hdmi ulaz pokusaj na njega da nakacis PC.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.754
Rezultat reagovanja
9.121
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Neispravna je grafička, 98 % šanse. Ostatak može da bude da je do matične ploče, memorije, baterije...

Skorašnje iskustvo: uzmem neispravan računar od rođaka, utvrdim da je neispravna grafička. I sa takvom, računar je podizao sistem, čuli su se zvukovi u Windows i slično. Rastavim ga, izduvam prašinu, očistim i kada sam vratio sve komponente (zamenio grafičku, naravno) računar više neće da se uključi. Shvatim ja da sam otkrio novi detalj koji se tiče statičkog elektriciteta: džaba anti-statik narukvica ili majica dok radiš za drvenim stolom ako u celu priču umešaš rakiju.Nekoliko caka sam probao: resetovao bios, vadio bateriju, menjao napajanje... ništa, neće da zavrti ni ventilatorčić. Vikend provedoh trezneći se od te čašice rakije što je povukla boju od bureta razmišljajući šta je starije: procesor ili matična?

U ponedeljak trezan dođoh, ali to nije povratilo ovu konfiguraciju u život. Neće da se uključi, pa neće. Da li zbog manjka alkohola ili razuma, jedan detalj mi je privukao pažnju. Na mestima gde se ubadaju konektori za front panel malo drugačije su bili obojeni položaji za konektore, da kažem, nestandardno kao: tonisubojekojesamjaočekivao. U svakom slučaju, uskoro sam shvatio da kratkim spajanjem pinova za reset ne mereš uključi't računar sve dok slučajno ne probaš da kratko spojiš pinove za pwr! Tada mi je bilo jasno zašto svi psuju GA ploče (znali ste da je GA, zar ne?) i dalje mi nije bilo jasno zašto u takvoj situaciji nisam konsultovao uputvstvo što, inače, često radim kada treba da drugome pomognem. Prokleti, prokleti Gigabyte! :ziveli:

@Paxkompjuteras : probaj da resetuješ bios, da izvadiš memorije i ponovo ih smestiš u slotove, da izvadiš, pa vratiš grafičku kartu. To što joj rade ventilatori ne mora da znači da je ispravna, a to što nema slike na računaru ne mora da znači da je do grafičke karte.
 
Vrh