• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Mala pomoc za konfiguraciju

Bandaa96

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.03.2019.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav drugari, trebala bi mi mala pomoc oko moje nove konfiguracije. Planiram da uzmem ovo odmah posle praznika, za GAMING + STRIMING, pa me zanimaju vasa misljenja, sugestije itd u vezi ove konfiguracije... Pored svake komponente napisacu zasto sam to odabrao da se zna i da budem precizan, jer ako vec trazim pomoc, zelim precizno i da objasnim koliko god sam u mogucnosti posto se ne razumem bas najbolje. Ne planiram nista da overklokujem. Internet za striming imam.

Procesor: Ryzen 5 2600x (Najbolji odnos cene i kvaliteta i slaze se uz moj budzet)

Maticna ploca: ASUS ROG STRIX B450-F Gaming (Mnogo ljudi mi ovo preporucilo + Dule snimao u vezi ove maticne, kazu odlicna za Ryzen)

RAM: 2x8 Kingston HyperX 3200MHz (Ram cu uzeti ovaj, jer je odlicna cena, nadam se da ce posluziti)

Graficka kartica: GeForce RTX 2060 ZOTAC AMP 6GB DDR6 (Graficka isto nadam se da ce gurati 144 fpsa jer cu uzeti i monitor 144Hz, izabrah je da mi bude na duze vreme, a ne da moram da menjam posle godinu dana:) )

SSD: SSD SATA3 480GB BioStar S100 Series 530/480MB/s (SSD sam uzeo ovaj, jer mi se taman uklapa cena u budzet, najjeftiniji je, tacnije drugi najjeftiniji, posle Kingstona)

Napajanje: 750W SAMA ARMOR 80PLUS Gold, Full Modularno (Ovo su mi preporucili ljudi, iako sam ja hteo da uzmem neko jace, rekli su mi da je i ovo sasvim dovoljno za ove komponente)

Kuciste: Ovde mi treba vasa pomoc, neko kuciste 55 evra ako mozete da mi preporucite iz Emmija , jer tamo sve uzimam jer ce mi oni i sklapati kompjuter, ne znam sam to da uradim, pa iz tog razloga bih voleo da mi preporucite nesto ako vas ne mrzi i ako imate viska vremena, ako ima neko mnogo kvalitetnije, moze da bude i skuplje, bitan mi je airflow i da je to kuciste fino, ne zanima me da je RGB da izgleda lepo itd, znaci samo kvalitet za te pare ako moze da se dobije ili za nesto skuplje.


Monitor: Monitor 24" Asus VG248QZ TN, 1920x1080 (Full HD) 1ms 144Hz (Najjeftiniji monitor 144Hz, jos je Asus, ugledna marka:) Nadam se da ce ova konfiguracija uspeti da gura 144fpsa i u toku striminga, zato i planiram da predjem na 144Hz monitor:), sta vi mislite? :) )


Pricajte ljudi, kakvo je vase misljenje o ovome, jesam li napravio negde neku gresku, jos se ucim, novi sam jako u ovom svetu, pocelo je da me zanima sad bas kad sam odlucio da kupim kompjuter novi, jer je ovaj moj prestar i jedva radi :)) Da li nesto treba da menjam, da li ce ovo valjati itd itd? Pozdrav svima i hvala unapred :))
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.968
Rezultat reagovanja
7.656
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Procesor je dobar ali X verzija ne vredi dodatnih 40 evra razlike.
Za maticne ploce MSI je trenutno najbolji izbor za Ryzen procesore.
Memorija je dobra ali pod uslovom da je u pitanju Kingston hyperX FURY, naglasavam FURY kao model. Jer ne znam tacno sta si gledao, ako je PREDATOR to izbegni jer ne radi najbolje sa ryzenom.
SSD po meni promasaj i treba da gledas Kingston UV500 kao neki osnovni i pocetni model ispod koga ne treba ici.
Napajanje promasaj. Ko slusa savete ljudi iz emija, winwina i bilo koje druge prodavnice taj znaci da bas nista ne zna. Jer i sami prodavci znaju isto kao i Mile dundjer '51 godiste sto radi gradjevenu preko leta.
Kuciste uopste ne moras da kupujes "skupo" od 55 evra. Mislim kuciste jeste bitno ali ne po ceni ostalih komponenti jer ti si ovde ocigledno ogranicen sa budzetom cim razmatras biostar SSD.
Dovoljno je MS Cyclops V od 3000RSD i par dodatnih ventova da kupis (3 komada) 2 za napred i 1 za nazad a ostatak love usmeri za Kingston hyperX UV500 SSD.

I najveca je greska kupovana u radnjama jer to sve sto ces kupiti mozes da platis mozda i 200 evra manje kupovinom na pravom mestu.

Da rezimiram. Da sam na tvom mestu kupio bih obican NON X Ryzen 2600 i ustedeo u startu 35 40 evra kao i kupovinu jeftinijeg kucista i na taj nacin ustedeo mozda i 70 evra pa taj novac usmerio na Kingston SSD UV500 240GB i neko bolje napajanje.
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Tu precenjenu plocu koja ima VRM prebacen iz b350 modela nikako ne uzimati, pogotove ne za 140e. Potrazi MSI Carbon Pro, Tomahawk, Mortar...
Monitor taj je medju prvim 144hz izbacenim na trzistu,dosta je star i naspram nekih malo novijih modela ne treba opste da se uzima u razmatranje. Baci pogledan na ViewSonic XG2401,xg2402, LG 24GM79G . Nisu ni oni bas najnoviji modeli ali su daleko bolji u poredjenju sa tim asusom. Od igrica mocices ove Esport da guras u 144+ ali se ne nadaj tome u triple A igrama. Za graficku mozda bolje da pogledas polovne u garanciji, 300-350e da biras 1070ti-1080
 
Vrh