• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Lenovo B51-30

makitzar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2016.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110 Pro-D
RAM:
2 x 8 Gb Gskill 2400Mhz
VGA & cooler:
Asus GTX 650 Ti Boost
Display:
Philips LED 196V
HDD:
Crucial 240Gb SSD + 1TB Seagate
Sound:
Integrated + Genius GX Speakers
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Thermaltake Smart 530W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder + Genius Slim
Internet:
6Mb's Wifi 5Ghz
OS & Browser:
Chrome
Pozdrav ekipa , dugo me nije bilo. Ali , imam jedno interesantno pitanjce , mada se vise odnosi na administrativu i interne poslove/analize u sklopu jednog servisa, da tako kazem.

Naime , uzeh ovaj lap top pre 2 meseca u kontekstu posla i sluzbenih putovanja,osiromasena verzija modela , nista spektakularno , Quad Celeron , 500GB HDD , integrusa. Zaista tek toliko da je sposoban da povuce nesto multimedije , text editing etc , da se razumemo.

Guess what !? Hard Disc malfunction (ne mora da znaci, ali na osnovu njegovog rada i ponasanja sam utvrdio da je tako , s obzirom da hdd krlja li krlja , konstantna 100% iskoriscenost itd itd , uostalom znate i sami kada hdd brljavi , ne moze da se ne oseti,ne primeti) + Hdd Led Lampica ne funkcionise uopste (sto u nekim slucajevima anulira na nefunkcionalnost hard diska takodje),nema blinka ni u stand by-u a ni kada se nesto vrti / kopira / instalira.

Uredno reklamiran i poslat nazad prodavcu(ne zelim ga imenovati ZA SADA). Aliiiii , interesantno reklamacija ODBIJENA.

Imam vec neki plan sta cu dalje. Ali me interesuje , sta bi ste "VI" , uradili? Bez komplikovanja , onako jednostavni i precizni odgovori makar i u crticama.

Veoma zahvalan! :sekira:
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Jesi gledao stanje hdd preko nekog programa, tipa hard disk sentinel ?
Realno jedino sto mozes da menjas, a da ti je pametno na tom laptopu je da uzmes ssd umesto hdd, to verovatno znas i sam. Ne samo zbog same brzine koju ces bas uociti, vec i zbog sigurnosti koliko toliko. Stalno mi nije bilo jasno zasto se i dalje prodaje hdd sa laptopom, jednostavno stalno ce se pomerati i vrlo lako moze dodje do ostecenja, kod ssd-a nemas tih briga, mozes maltene da bacas laptop (ne preporucujem, ali ono :d )
 

makitzar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2016.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110 Pro-D
RAM:
2 x 8 Gb Gskill 2400Mhz
VGA & cooler:
Asus GTX 650 Ti Boost
Display:
Philips LED 196V
HDD:
Crucial 240Gb SSD + 1TB Seagate
Sound:
Integrated + Genius GX Speakers
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Thermaltake Smart 530W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder + Genius Slim
Internet:
6Mb's Wifi 5Ghz
OS & Browser:
Chrome
Najveca ironija i jeste u tome sto je Sentinel pokazao odlicno stanje hard disk-a. A ponasanje istog nepromenjivo i nepodnosljivo.

Test sa SSD-om cu svakako i sprovesti u delo posto ga posedujem i na privatnom racunaru i tako napraviti neki vid test-a, a i cisto da utvrdim da li su u pravu ili ne.

Fora je u tome sto im i jeste receno ako utvrde to sto ja tvrdim u kontekstu HDD-a , da me obaveste i da zelim zamenu za SSD uz moju tako da kazem doplatu. Tako da , mislim da mogu slobodno da tvrdim da tako nesto nisu ni pokusali.

A ja iz principa nisam hteo nista da analiziram pre njih tjs pre reklamiranja a i zasto bih ulagao kada je uredjaj pod garancijom , mada , da sam znao da cu ovako zavrsiti otpisao bih odmah svaki vid reklamiranja i poigrao se sa SSD-om sam i sada bih recimo verovatno uzivao , nego izgubih 2 meseca na zivkanje i cimkanje "doticnih".

Kontam ja sve , odradicu sve sam na svoju ruku. Ali eto , interesovalo me je misljenje "sekirasa". ;)
 

obeliskk1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2016.
Poruka
556
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 1700
Motherboard:
ASRock X370 Taichi
RAM:
32 GB Corsair Vengeance LED DDR4 @ 2666MHz
VGA & cooler:
2 x ASUS STRIX RX 470 4GB
Display:
Samsung 2333HD
HDD:
Samsung EVO SSD 250GB | WD Green 1TB
Case:
Cooler Master Centurion 534
PSU:
Chieftec 600W
Mice & keyboard:
A4Tech Bloody V8M
Internet:
SBB 40/2 mb/s
OS & Browser:
Windows 10 nazalost
Najveca ironija i jeste u tome sto je Sentinel pokazao odlicno stanje hard disk-a. A ponasanje istog nepromenjivo i nepodnosljivo.

Test sa SSD-om cu svakako i sprovesti u delo posto ga posedujem i na privatnom racunaru i tako napraviti neki vid test-a, a i cisto da utvrdim da li su u pravu ili ne.

Fora je u tome sto im i jeste receno ako utvrde to sto ja tvrdim u kontekstu HDD-a , da me obaveste i da zelim zamenu za SSD uz moju tako da kazem doplatu. Tako da , mislim da mogu slobodno da tvrdim da tako nesto nisu ni pokusali.

A ja iz principa nisam hteo nista da analiziram pre njih tjs pre reklamiranja a i zasto bih ulagao kada je uredjaj pod garancijom , mada , da sam znao da cu ovako zavrsiti otpisao bih odmah svaki vid reklamiranja i poigrao se sa SSD-om sam i sada bih recimo verovatno uzivao , nego izgubih 2 meseca na zivkanje i cimkanje "doticnih".

Kontam ja sve , odradicu sve sam na svoju ruku. Ali eto , interesovalo me je misljenje "sekirasa". ;)
Kolika je temperatura hdd-a, i start/stop count u hd sentinelu? Jesi probao neke testove jos na hdd (prikaci ga na komp pa uradi neki test, vidi kako radi tamo).

Probaj jos malo da ga cackas sto bi se reklo, da ako vec imas garanciju da probas da je dobijes. Inace bez obzira predji na ssd, a taj hdd moze da iskoristis za komp ili kao externi hdd.
 

makitzar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.04.2016.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 6500
Motherboard:
MSI H110 Pro-D
RAM:
2 x 8 Gb Gskill 2400Mhz
VGA & cooler:
Asus GTX 650 Ti Boost
Display:
Philips LED 196V
HDD:
Crucial 240Gb SSD + 1TB Seagate
Sound:
Integrated + Genius GX Speakers
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
Thermaltake Smart 530W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder + Genius Slim
Internet:
6Mb's Wifi 5Ghz
OS & Browser:
Chrome
Okacicu izvestaj sa Sentinela uskoro , za sada sam privremeno izvadio SSD iz desktop racunara i lap je drasticno zivnuo naravno , mada i dalje nisam nesto ekstremno zadovoljan performansama , al sta je tu je , nema mi nazad.

Inace , rasturio sam uredjaj sam , i imao sam sta i da vidim , ostecena smd led dioda na maticnoj ploci , slomljena na pola.
Nikako mi nije jasno zasto je to bilo toliko tesko pogledati i izanalizirati , ako sam ja to mogao da izanaliziram za 10min , ne vidim razloga kako to serviser nije mogao , iako su svo vreme imali informaciju da lampica zaduzena za hdd ne funkcionise.

Druga stvar , HDD koji sam izvadio iz lap topa radi fenomenalno na desktop racunaru na koji sam instalirao svez windows posto sam izvadio SSD , zasto je onda toliko lose radio u lapu , nikako mi nije jasno.

Da li i dalje da pokusavam da se na neki nacin izborim za svoja prava , i "kako" , ili da ostavim situaciju kakva jeste i pravim se blesav ?
 
Vrh