• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

LC-Power LC-DOCK-U3

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.778
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Eksterno je u modi

Pre par meseci smo predstavili tri LC-Power interna HDD docka, koji omogućavaju ugradnju kako 3,5", tako i 2,5" uređaja bez ikakvih poteškoća. Na test stolu nam se našao još jedan vrlo sličan LC-Power proizvod.

U pitanju je dock koji može istovremeno „udomiti“ i 2,5" i 3,5" storage uređaje, što prethodnici nisu omogućavali. Najbolje od svega je što je u pitanju eksterni USB 3.0 dock, te ga je moguće nositi sa sobom i vrlo lako sa gotovo svakog računara odraditi backup podataka.

U pitanju je LC-DOCK-U3 model, koji ima dve fioke za storage uređaje i poseduje dodatne funkcije koje će zadovoljiti i one zahtevnije korisnike kao što je One Touch Backup, Clone isl, ali o njima ćemo više dalje u tekstu, te se „bacite“ na čitanje...

Opširnije...
 

Danpil

Newcomer
Učlanjen(a)
21.11.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Danas sam kupio ovaj dock. Sve lepo radi ali me zivcira sto se stalno pale cetiri crvene led diode koje koliko sam ja razumeo treba da svetle samo kada se klonira neki hdd. One, kod mene, povremeno, na 10 sekundi, zasvetle, a kada recimo pustim film one se non stop pale i gase. Da li je to normalo, je li tako radio i Vas test primerak ili ipak nesto nije u redu?
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Ako se dobro secam, tokom obicnog rada te 4 LED nisu svetlele tj. palile su se samo prilikom kloniranja na nasem test primerku.

Pogledaj samo dobijeno uputstvo, tj. sta tamo pise za te diode. Mi smo mozda dobili na test sample uredjaj, te kod nas nisu svetlele (pisalo je da sluze za prikaz clone procesa), a mozda su im naknadno dodali jos neku namenu.
 

5xeVo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.01.2011.
Poruka
131
Rezultat reagovanja
24
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
hp probook 430 g3
CPU & cooler:
... :: e3-1225v2 / lcpower lc-cc-94
Motherboard:
... :: intel server board s1200kp
RAM:
... :: 2x8 ecc 1600
VGA & cooler:
... :: int.
Display:
iiyama 32''
HDD:
... :: ssd 120 / hdd 4+4 tb
Sound:
xonar dx / solo 2 :: -
Case:
... :: fd node 304
PSU:
... :: fd ion+ 660p
Mice & keyboard:
miks revolucija
Internet:
optika
OS & Browser:
... :: OMV
Other:
(:(:(:...ep830@x-fi za zen putešestvija...:):):)
Kod mene svetle i za vreme čitanja/pisnja baš tako kako si opisao.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 

Danpil

Newcomer
Učlanjen(a)
21.11.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stvarno me izludjuju, neverovatno koliko su jake, rade kao stroboskop :)
Malo je glupo da svetle ove cetiri diode, jer kada se koristi hard blinka plava diodica. Moracu da stavim izolir traku preko :)
Moram reci da je mana dock-a sto nema taster za ukljucivanje i iskljucivanje hdd-a. Nervira me sto se pokrecu oba harda koja su mi unutra ako ja hocu samo jedan da koristim.
Hvala na brzim odgovorma.
 

makiacaveki

Newcomer
Učlanjen(a)
03.12.2015.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav,

Imam par pitanja pa ako neko može da odgovori:

Test je bio sa 2x500GB, da li neko ima predstavu koliko maksimalno TB može da primi ovaj docking station pošto na sajtu proizvođača ne piše ništa po tom pitanju, da li može 2x4TB, 2x6TB i slično?

@Danpil

Koji hard/hardove si ti stavio u ovaj docking station?

Da li ovaj docking station može da radi 24/7 (na primer za torrentovanje)?
 

Danpil

Newcomer
Učlanjen(a)
21.11.2015.
Poruka
4
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam stavio jedan od 4b i jedan od 1Tb i bez problema je sve radilo. Verovatno moze da radi 24/7 ali imaj na umu da se hardovi greju a da nema sta da ih hladi. Sad sam pogledao uputstvo koje stize uz njega ali nista ne pise o velicini diskova. Verujem da mozes da stavis 2x4tb, za vise ne mogu da garantujem nisam isprobao.
 
Vrh