• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Laptop ?

pisheas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2016.
Poruka
178
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Pisheas
CPU & cooler:
i3 6100
Motherboard:
H110M PRO-D
RAM:
Kingston HyperX Fury Black 8GB & SSD 120gb Kingston
VGA & cooler:
RX 470 Strix 4gb O4G
Display:
AOC 24"
HDD:
SEAGATE 1TB 3.5" Barracuda
OS & Browser:
Windows 7 & Google Croome
Postoji li mogucnost da se laptop osvjezi kao PC recimo? Procesor?, Maticna, ram memorija, SSD?

Posto imam malo stariji laptop tipa 4,5 godina star a sluzi samo za gledanje filmova i malo surfovanje po netu?

Nista specijalno samo da mi otvara malo brze jer ostarah dok otvori windows i ucita desktop :))))
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.040
Moja konfiguracija
Zavisi od laptopa. Navedi tačan model i celu konfiguraciju. SSD sigurno može da se ugradi umesto HDD-a što je i najbitnije, RAM verovatno može da se nadogradi, za CPU je već pitanje.

Ne znam koji browser koristiš, ali probaj Operu, meni radi najfluidnije na starijem laptopu (Celeron B800 sa 4GB RAM-a i običnim hardom na 5400rpm).

Koji Windows imaš? Da li je reinstaliran u skorije vreme? Možeš pokušati i defragmentaciju harda nekim dobrim programom kao što je Auslogics sa čekiranim opcijama Settings - Algorithms - Move system files to the beginning of the disk i Optimize file placement by Prefetch layout i Skip fragments larger than 10MB.
 
Vrh