• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Laptop problem

Lukaa011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovako, imam Acer Aspire E1 572G laptop. Kupljen je 2014. godine i do pre par meseci je radio savrseno. Tad mi se desio neki kratak spoj gde mi je pregoreo kabl za paljenje laptopa, za dugme, unutrasnji kabl koji sam promenio. Posle toga je laptop radio normalno, pa se nisam puno obazirao na to. Vremenom je posle toga poceo sam da se kada kliknem dugme da ga upalim, on se upali pa se ugasi, pa opet upali. Uradi double boot i tako s vremena na vreme. Onda je taj double boot bio sve ucestaliji. Zamenio sam taj kabl novim, ali laptop nije hteo da upali ekran uopste. Onda sam citao negde da drzim dugme za paljenje da bih ispraznio ostatak struje iz laptopa sto sam i uradio i laptop se upalio. E sad, postoji problem. Laptop se pali, ali samo preko baterije, preko kabla, odnosno psu je isto tako crna slika tj ne pali se ekran. Takodje sam provalio da je laptop previse spor, bas previse, cak i posle fresh install win 10 koja je radila perfektno. Kada stavim bateriju i onda prikljucim punjac, laptop radi isto normalno, ali je i dalje spor. Probao sam reseat svega, nista ne pomaze. Na hard disk sentinelu hdd ima 100 healtha. Takodje stalno mi se prikazuje od ove skorasnje win instalacije BSOD sa kodom ETD.sys u delu sta je failovalo. Takodje se laptop freezuje sam od sebe posle kratke upotrebe i zahteva restart, odnosno paljenje pa gasenje. Sumnjam na RAM, mada mi je malo verovatno. Moguce da je i u pitanju power adapter isto. Neko neki predlog savet, pre nego sto zamenim ove delove?
Inace u pitanju je verzija sa i3 4010u i 4gb ddr3l 1600mhz rama
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ovako, imam Acer Aspire E1 572G laptop. Kupljen je 2014. godine i do pre par meseci je radio savrseno. Tad mi se desio neki kratak spoj gde mi je pregoreo kabl za paljenje laptopa, za dugme, unutrasnji kabl koji sam promenio. Posle toga je laptop radio normalno, pa se nisam puno obazirao na to. Vremenom je posle toga poceo sam da se kada kliknem dugme da ga upalim, on se upali pa se ugasi, pa opet upali. Uradi double boot i tako s vremena na vreme. Onda je taj double boot bio sve ucestaliji. Zamenio sam taj kabl novim, ali laptop nije hteo da upali ekran uopste. Onda sam citao negde da drzim dugme za paljenje da bih ispraznio ostatak struje iz laptopa sto sam i uradio i laptop se upalio. E sad, postoji problem. Laptop se pali, ali samo preko baterije, preko kabla, odnosno psu je isto tako crna slika tj ne pali se ekran. Takodje sam provalio da je laptop previse spor, bas previse, cak i posle fresh install win 10 koja je radila perfektno. Kada stavim bateriju i onda prikljucim punjac, laptop radi isto normalno, ali je i dalje spor. Probao sam reseat svega, nista ne pomaze. Na hard disk sentinelu hdd ima 100 healtha. Takodje stalno mi se prikazuje od ove skorasnje win instalacije BSOD sa kodom ETD.sys u delu sta je failovalo. Takodje se laptop freezuje sam od sebe posle kratke upotrebe i zahteva restart, odnosno paljenje pa gasenje. Sumnjam na RAM, mada mi je malo verovatno. Moguce da je i u pitanju power adapter isto. Neko neki predlog savet, pre nego sto zamenim ove delove?
Inace u pitanju je verzija sa i3 4010u i 4gb ddr3l 1600mhz rama
To je laptop, nije desktop pa da menjas delove u nedogled.

Maltene sve što se može si ti uradio pa ti zato niko i ne piše nešto dodatno.

Mozes probati da resetujes cmos preko jumpera još, neki to imaju a neki nemaju tu opciju, pogledaj manual za uputstvo.

Znam da ne bi ovo da čuješ, ali sve je više moguće da si sve probao i da je taj laptop zdrav za kantu jer se kupovina nove matične ne isplati sem ako je nadjes bas za smešne pare.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Vrh