• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina opreme za rig

negovan90

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2021.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Pozdrav drugari, treba mi pomoc oko kupovine komponenata za rig, hocu da kupim sve novo ako je to moguce, narucio sam 4x3060ti eagle, a u toku septembra uzecu jos 2, tako da zelim da sastavim rig od 6 kartica, sta mi sve ostalo treba, mislim na maticnu, ram, procesor, napajanje, ssd itd

Myl0sh

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
156
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 6300 & Zalman CNPS12X
Motherboard:
ASUS SABERTOOTH 990FX Military-Grade Rev.1
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
AMD VTX 6950 2GB / 6970 Dual Bios
Display:
Samsung 22"
HDD:
Seagate Barracuda 1TB; Samusng SSD 860 EVO 2.5" SATA III 250GB
Sound:
Genius SW-HF 5.1 5000 150W
Case:
Thermaltake - Dokker - VM600M1W2Z
PSU:
Corsair VX550W Black
Optical drives:
ASUS
Mice & keyboard:
Roccat Kone XTD, Omega Cassiopeia-lumitated
Internet:
100/6
Pozdrav, naravno kao i svaki PC/RIG potreban ti je:
CPU ja sam koristio Intel G3900.
Ram 4gb mozda tebi treba 8gb.
MB: Asrock H110 Pro BTC+ ima 13 slotva za GPU
Potrebni su ti takodje riseri da PCIe x16 slot u kome ubacujes GPU ubodes u PCIe x1 na ploci.
Verzija 008s (ili novija)se meni dobro pokazala mada sam video da su neki koristili 006.
Trebati neko Platinum brendirano napajanje ali moze za prodje i gold 80+. Nemoj da se igras sa kinezima.

Takodje treba da znas kako da opterecujes grane na napajanju da ne prepotertis neku pa da ti posle grana izgori ili ne daj Boze GPU.
Potrudi se da nadjes dovoljno jako napjanje da daje sto vise ampera na granama za GPU to su ti oni konektori 6 ili 6+2 pina..i da svaka grana ide na jedan GPU. Molexe mozes da koristis da napajas risere, ako imas samo jednu granu i na njemu obicno 2 molexa mozes da napajas 2 risera. Sata je slab ali moze da prodje, on daje malo struje tako da ne bih preporucio da sa jednom granom na kome su npr 2 sata ta dva koristis na dva risera nego na samo jedan riser, ali opet zavisi od napajanja.

Naravno potreban ti je SSD preporuceno, moze i HDD ili usb flash.

Nisam bas u toku sa novijim komponentama, sigurno da mozes da nadjes neku jeftiniju plocu i vrv noviji CPU.

Nisam gledao koliko vuce struje RTX 3060 moguce da ce ti trebati dva napajanja ako jedno ne bude dovoljno jako.
U tom slucaju potreban ti je kabl PSU splitter, to je onaj 20+4 pin-ac koji guras u MB on sluzi da poveze dva napajanja da kada se pokrece rig upali oba napajnja istovremeno i obratno.

Takodje trebas da podesavas bios za plocu koju ti budes odabrao, da se pali rig sam nakon nestanka stuje ili sl. I podesis PCIe slotove.
Obavezno da ti bude "enabled" Above 4G Decoding u biosu

Ako si nekada cackao bios, oveklokovao CPU i Ram i te stvari prosto je ako ne pogledaj na YT.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Poslednja izmena:

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
435
Rezultat reagovanja
327
Moja konfiguracija
Treba ti maticna sa 6 pcie, bilo koji adekvatan procesor za istu i neka bude 8 gb rama. Zavisno od planiranog troska ces izabrati socket, generaciju, novo/polovno.
Riseri, napajanje minimum molex konektorima, izbegavaj sata.
Napajanje bih ti preporucio neko prilagodjeno miningu zbog sigurnosti i lakseg prikljucivanja, npr lc power 1650, dovoljno za svih 6 karti. Na tome nikako ne stedi.
I za kraj usb flash, uz preporuku simple mining, smos ili hiveos sistema koji su toliko uprosceni i laksi za podesavanje od windowsa.
Moci ces da menjas podesavanje, pool, restartujes rig sa mobilnog telefona.

Myl0sh

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
156
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 6300 & Zalman CNPS12X
Motherboard:
ASUS SABERTOOTH 990FX Military-Grade Rev.1
RAM:
2x4GB DDR3
VGA & cooler:
AMD VTX 6950 2GB / 6970 Dual Bios
Display:
Samsung 22"
HDD:
Seagate Barracuda 1TB; Samusng SSD 860 EVO 2.5" SATA III 250GB
Sound:
Genius SW-HF 5.1 5000 150W
Case:
Thermaltake - Dokker - VM600M1W2Z
PSU:
Corsair VX550W Black
Optical drives:
ASUS
Mice & keyboard:
Roccat Kone XTD, Omega Cassiopeia-lumitated
Internet:
100/6
Ja koristim to lc power 1650w na 8 kartica. Nisam hteo da preciziram napjanje jer ne znam dal ono moze da se nadje.
Takodje treba MB sa 6 slota a ja sam napisao sta sam koristio i dobro se pokazalo. Kao sto sam napisao SATA moze ali nije preporuka.
Koristim simple mining ali nista bez old school dok se na namuci na windowsu kao pre mnogo godina dok ne nauci masinu kako dise.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

negovan90

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2021.
Poruka
38
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Drugari hvala na odgovorima, porucicu to sto ste mi napisali

Vrh