• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina laptopa

SpacePainter

Newcomer
Učlanjen(a)
18.07.2020.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima!
Kupujem laptop, najvise ce mi trebati posto uskoro krecem na fakultet gde cu se baviti programiranjem, ali takođe bih da ga povremeno koristim za gledanje filmova, serija i neki lagan gejming, uglavnom starijih igrica.
Izbor je suzen na tri modela, ali ako imate neki drugi predlog, onda slobodno recite. Evo ta tri modela (trenutno malko naginjem ka ovom Asus-u) :

https://gigatron.rs/laptop-racunari/...h008tya-353950

https://www.comtradeshop.com/dell-in...on_5593_jul_20

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaj....com&code=7c79

 

Yoti Junior

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.03.2013.
Poruka
68
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-10600KF(5.2GHz), NZXT KRAKEN X53
Motherboard:
MSI MPG Z490 Gaming Plus
RAM:
Kingston HyperX Fury RGB 3200MHz(3600MHz OC)
VGA & cooler:
Nvidia GeForce RTX 2060
Display:
2x Dell S2721HS
HDD:
Seagate Barracuda 3TB, Samsung EVO 970 PLUS 1TB
Case:
NZXT H510
Mice & keyboard:
Cooler Master CM310, Logitech G512
Internet:
SBB
OS & Browser:
Linux, Chrome
Moj savet ti je Lenovo, koristi najnoviju generaciju AMD mobilnog chipseta, nema problema sa temperaturama i koliko sam video po recenzijama lagano gura Fortnite na oko 60fps. Lenovo ima izuzetno dobre tastature, ima dosta rama i nvme ssd. Na fakultetu ce ti verovatno trebati Linux tako da ti je moj savet da mu odmah sam uradis dual boot jer mislim da ne dolazi sa OSom.
Takodje mozes razmotriti i neki Macbook.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
IdeaPad tastatura je smesna u odnosu na bilo sta ozbiljnije iz Envy/Inspiron/XPS/Surface/ThinkPad sveta tako da to nije bas neki argument. Ako cemo po kvalitetu izrade i tastaturi ovaj Inspiron je premija za sve ostale navedene. ASUS je smesan podjednako kao IdeaPad-ovi i ako ikad budes imao priliku u radnji da ih vidis jedan do drugog probaj i videces razliku.

Ako mislis da se ozbiljno bavis programiranjem onda Dell bez obzira na najlosije performanse treba da ti bude izbor. Prvenstveno to kazem jer ces kucati tokom celog dana i iz iskustva govorim da ce ti jedino prihvatljivo iskustvo priustiti ovaj Inspiron od navedenih. Licno ako bih birao laptop na kom nikad ne bih kucao to bi bili Acer Aspire modeli a za njima IdeaPad (bez obzira 3 ili 5). Po onome sto si naveo tebi ne treba ne znam kakva masina i ona MX 230 je vise nego dovoljna za sve tvoje namene.

Predlog koji je kolega gore naveo jeste najsmislenji ako gledas performanse i u skladu sa time uklapas sve ostalo. Dobro razmisli da li ti je primarnija udobnost ili brzina, pa u skladu sa time napravi odluku.
 
Vrh