• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kucista

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
E ovako,posto ja priznajem da se ne razumem ni 20% ko neki ljudi ovde,rekoh da priupitam par stvari...

Posto vidim gomilu kucista od 300 jura i jace,interesuje me da li ta kucista stvarno pruzaju mnogo,tj da li za tih 300 evra ljudi dobijaju nesto ili je to samo prestiz i kurce*e???

Mislim pogledajte samo cene:

NZXT Khaos-300 i kusur evra

Cooler Master Cosmos S 1100-220 evra

Zalman GS1000-170

I vrhunac svega ono Corsair kuciste od 300 i nesto evra

Poenta topika je da cujem vasa misljenja sa strucnog pogleda,dal vrede toliko(protok vazduha,sredjiavnje kablova...),a ne hejt i napusava*e mene sto sam pokrenuo temu
Svakako da su ova kucista bolja od Codagena i kineza,ali da li stvarno vrede toliko i da li stvarno pruzaju mnogo(posto kolko kostaju trebala bi i stan da mi sredjuju:d:d)
Pa da cujem vasa misljenja:mir:
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.793
Rezultat reagovanja
3.205
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 3060ti founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ima i skupljih... lian li tyr pc-x2000 je 600$, ali kada ga vidis uzivo sigurno bi i rekao da vredi toliko :)

sve zavisi sta zelis sa kucistem, ako zelis vodeno hladjenje sa velikim radijatorima mora i veliko kuciste (normalno big tower case je skuplje od mid tower), takodje i zavisi od kog su materijala pravljena. aluminijum je skuplji od secc, pogotovo debeo aluminijum sa odlicnom zavrsnom obradom (zaobljene ivice, brushhed look). takodje i ime tu igra neku ulogu, ipak se brand placa u svemu pa i na trzistu kucista. ali brand je nesto iza cega se stoji, tako da nije isto kada kupis bluberry kuciste i silverstone kuciste :)

tek kada uzivo vidis neko kuciste koje vise kosta, saznas da vredi

evo jedno veoma zanimljivo kuciste :)









 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Covek napise 1 post i objasni sve, ilke care. :)
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Poenta topika je da cujem vasa misljenja sa strucnog pogleda,dal vrede toliko(protok vazduha,sredjiavnje kablova...),a ne hejt i napusava*e mene sto sam pokrenuo temu
Svakako da su ova kucista bolja od Codagena i kineza,ali da li stvarno vrede toliko i da li stvarno pruzaju mnogo
Najbitnije od svega je šta ti želiš od kućišta, tj. kakvu mašinu želiš da napraviš, a onda šta sve pakuješ unutra. Ako ti je prioritet da mašina bude tiha, kao što je meni na primer, onda gledaš da kućište bude na neki način zvučno izolovano (da li penom, sunđerom, ili višeslojnim stranicama kao kod Anteca), da ima što više gumica i silikona unutra za eliminisanje vibracija, pogotovo kod hard diskova, i da nema nikakvih direktnih otvora na prednjoj ili bočnim stranama, jer onda sve gubi smisao. Ukoliko pak tražiš performanse i želiš da ti mašina bude hladna i maksimalno overklokovana, uzimaš neko "protočno" kućište, Antec 900, 1200, Tempest, CM690, Cosmos S i slične.

E sad... Po meni je skontati ovo mnogo bitnije od samog brenda, brend i nema neku važnost i ne znači da ako ćeš dati 300€ za neki Lian Li ili SilversStone, da ćeš biti zadovoljan sa mašinom. Ja sam pukao 230€ na SS kućište, koje je od aluminijuma, i evo, ni dan danas mi nije jasno zašto je to bolje od čelika? Lakše je, lakše se savija, lakše vibrira, lakše se izgrebe, jedina prednost je ako često negde nosiš mašinu, pa ti je kao lakše (iako će ti uvek biti teško da nosiš to, bilo 10 ili 15kg) ali ne znam ni jednu normalnu osobu koja to radi, pa da joj treba tako nešto. Dalje, na tom kućištu od 230€ se čuju hard diskovi u njegovim fabričkim kavezima i prenose se vibracije na celo kućište, pa preko njega na pod i onda na moj sto, toliko da pod rukom osetim kako kućište vibrira, dok držim miša u ruci. Naravno, diskovi su montirani kako treba, na one "gumice", ali ne rade posao, ne valja ništa. Jedino rešenje su lastiši, ali su oni malo bezveze u takvom kućištu, više priliče drndavim kinezima...

Dolazimo do zaključka da, ako ti treba mašina u koju ćeš moći da spakuješ 6 hard diskova, dve grafike, overklokovan quad, i da ćeš stalno da se tripuješ prateći temperature, treba da kupiš neko od navedenih "protočnih" kućišta (naravno, u obzir dolaze Lian Li i SilverStone, samo me mrzi sad da tražim oznake tako dizajniranih modela). Koje treba da kupiš moraš da odlučiš sam, a odlučićeš tako što ćeš da pogledaš kakva rešenja ima to kućište, da li ti odgovara kako izgleda, da li unutra ima postavljeno sve kako ti se sviđa, da li možda ima neku inovaciju na sebi zbog koje bi se odlučio za isto, tako da brend tu baš i ne znači nešto mnogo...

Ja sve ovo nekako gledam iz ugla Anteca P182, najboljeg kućišta koje trenutno može da se kupi, naravno ako gledamo iz ugla uloženo dobijeno... To kućište za 150€ pruža 150% više od SilverStone kućišta za 230€, u svakom pogledu, od praktičnih rešenja spolja, iznutra, kvaliteta izrade stranica, načina montiranja komponenti, posebne komore za napajanje i hard diskove i još dosta toga... Uzmi i kucni rukom neko alu kućište po stranici i vidi kakav ćeš zvuk dobiti, ne mora ni biti alu, može i neka limčina, svejedno, a onda kucni Antec, pa slušaj... To je otprilike odraz celog kućišta, ista situacija se nastavlja i unutra...

Tako da, sve i da sklapaš mašinu od 2000€, ne moraš da pukneš 300€ za kutiju, jer ćeš verovatno i za 100, 150€ moći da ukombinuješ nešto što će ti savršeno završiti posao, potpuno nezavisno od brenda, znači bio to NHTZHXY, neki no name kinez ili Lian Li... Opet, sa druge strane, ako želiš neku integrušu za 200€, ne vidim prepreku u davanju 150€ za kutiju, ako ti je bitno da bude ultra tiha, da možeš ubaciti malo više diskova ili bilo čega drugog, što možda ne bi mogao u neko manje, lošije rešeno kućište... Sve u svemu, ja smatram da brend ne igra nikakvu ulogu, da aluminijum ni po čemu nije bolji od čelika, čak je u mnogo čemu lošiji, kao i da se ne treba nikako vezivati za cenu u smislu da garantuje kvalitet i praktičnost, jer ne garantuje ništa... Zato lepo, prvo na papir želja, ideja, cenovni limit, i onda redom po proizvođačima i tražiš model koji ti odgovara...

:wave:
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Pa to me je zanimalo...Odlican odgovor Vule:)

Meni su bitne perofrmanse i izgled(tisina je bitna ali ne igra kljucnu ulogu)

Za moje sledece kuciste(kad dodjem do para)dvoumim se izmedju ova dva modela:

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-haf-932-rc-932-kkn1-gp/comp_comp_case/54/775

HAF koji je brutalan i koji ima vrhunske perormanse,a provereno(animaN ispitao;) )

i ovog Zalmana koji mi je prelep na oko,ima solidnih caka,a i pominju dobar protok vazduha

http://www.itsvet.com/proizvod/zalman-gs1000/comp_comp_case/115/827
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Posto vidim gomilu kucista od 300 jura i jace,interesuje me da li ta kucista stvarno pruzaju mnogo,tj da li za tih 300 evra ljudi dobijaju nesto ili je to samo prestiz i kurce*e???
To ti je kao autoindustrija, ako imas para zasto bi "vozio" neki mejnstrim, znaci za burzuje uvek imas najveci kvalitet kojim ce ispunjavati sopstveni ego.
E sad, to sto ce ti kuciste od 150eur u velikoj meri odradjivati isto sto i kuciste od 300eur je druga stvar. Od Yugo-a do Lamburdzinija, pa ti biraj :D
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
@Vule

Vidi ga i ovaj. :D

Jooooj sekto, Beginer nemoj mnogo da slusas ovu dvojicu, na kraju ces kupiti kuciste od 299 eura, a i dalje ces imati Asus P5K. :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Jes' ti pročitao uopšte šta sam napisao? :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@Vule

Vidi ga i ovaj. :D

Jooooj sekto, Beginer nemoj mnogo da slusas ovu dvojicu, na kraju ces kupiti kuciste od 299 eura, a i dalje ces imati Asus P5K. :d
Heheh,zezaj zezaj,P5k radi ko zmaj:rotf::rotf:

Ma menjace se i to,samo polako,samo da se dodje do kesa a posle ce sve lako:sekira:
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Pa kakva onda sekta, što bi uzeo kućište za 299€? :D Ili si to sanjao malopre, pa se još nisi probudio i zato takav post? :d
 
S

stalja

Guest
Josh veca fora je uzeti kucishte za 300e i pritom da izgleda lepo [pored funkcionalnosti ofkors]
 

mickeyrs

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
17.05.2009.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
[email protected] & GeminiS
Motherboard:
TA 780G
RAM:
2GB bulk
VGA & cooler:
HD3200
Display:
VP191b
HDD:
6400AAKS & 500AAKS
Sound:
X-Fi Titanium
Case:
541 Centurion
PSU:
ELT500AWT
Optical drives:
215D I guess
Mice & keyboard:
Deluxe 250 & Notebook miš
Internet:
Home Basic 1Mbit
OS & Browser:
7RC :)
E ja ovo hteo da pitam (Vuleta ili mcrazy-ja) kad sam video oglase da prodaju ono SS kućište... Pa dobro, majku mu, zvučiš kao razuman lik, jesi morao sve to da probaš dajući tolke pare, čekajući, sređujući sve to, da bi zaključio to što si zaključio? OK, kapiram ja da je to sve izazov probati, videti, pipnuti, ali opet... da se iscimaš toliko i prodaš posle nedelju dana? :( Ja bih ga ostavio kući makar za DL mašinu da imam prostora... :)

Što se mene tiče i priče o kućištima, eto, ja dadoh svojevremeno kintu za prvog Stackera i bio sam oduševljen njime (osim kavezima za hardove) do pre 6 meseci... a onda sam skapirao da imam dva compa kod kuće koje koristim možda 10% zajedno i da nemam mesta da sedim ko čovek za stolom jer udaram kolenima u Stackera koji je ispod. Iako se u njemu nije toliko čula ni stock 4850 i hardovi, fanovi... ode on i sad imam samo ovaj uATX CM na stolu 30cm od glave. I mogao bi da bude malo manje bučan (3x8cm, 1x12cm, Gemini, PSU fan...), da je bolje za nijansu organizvoan unutra (umesto što sam nabudžio ovaj vent za 2 harda, gomila kablova na sve strane), ali mu ništa ne fali... A dao bih XXXe za neki Lian ili šta god da srede sve ovo što me nervira kod ovog CMa... Boles' šta li... :d

Tako da se slažem sa Vuletom - prvo definiši šta ti je bitno kod kućišta. Meni, prvo da ne zauzima previše prostora, pa onda da se hardovi lade kako treba, a ostalo... da je lepo. :geek: I tako sad zaglavih da gledam samo uATX ploče i kućišta i kako je očaj ponuda... ajd ploče i nekako, ali kućišta, ovi Lianovci nikako da ubodu šta nedostaje. :d
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Pa dobro, majku mu, zvučiš kao razuman lik, jesi morao sve to da probaš dajući tolke pare, čekajući, sređujući sve to, da bi zaključio to što si zaključio?
Pa, definitivno ga nisam kupovao tražeći taj zaključak, već da me služi i da izgleda dobro, naravno, ali sam mogao da vidim, probam i testiram tek kad je stiglo, jer to niko ovde nema, pa nisam mogao drugačije nego da ga naručim i nadam se najboljem... Apsolutno više nikada neću verovati ni jednom sajtu/testu dok nešto ne probam sam, posebno ako se o tišini priča...
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
tisina je definitivno relativan pojam ...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa, definitivno ga nisam kupovao tražeći taj zaključak, već da me služi i da izgleda dobro, naravno, ali sam mogao da vidim, probam i testiram tek kad je stiglo, jer to niko ovde nema, pa nisam mogao drugačije nego da ga naručim i nadam se najboljem... Apsolutno više nikada neću verovati ni jednom sajtu/testu dok nešto ne probam sam, posebno ako se o tišini priča...
Ni nama, odnosno PCAXE-u? :D

tisina je definitivno relativan pojam ...
Kao i sve ostalo na svetu :D
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Ni nama, odnosno PCAXE-u? :D

Svestan posledica, odgovaram - ne, čak ni vama :rotf:

P.S. Ajd' da se malo iskupim barem, Sileo sam uzeo nakon čitanja vašeg testa, valjda će se pokazati kao dobar, samo da sklopim mašinu pa da vidim :D
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Svestan posledica, odgovaram - ne, čak ni vama :rotf:

P.S. Ajd' da se malo iskupim barem, Sileo sam uzeo nakon čitanja vašeg testa, valjda će se pokazati kao dobar, samo da sklopim mašinu pa da vidim :D
Cool :) Onda nemamo shta da brinemo :) Procice i tvoju validaciju :)
Mozda bi trebali da napravimo nagradu za tih proizvod "Vule&gx-x&Shiki approved" :whistle:
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Definitivno uzmi HAF ;)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Svestan posledica, odgovaram - ne, čak ni vama :rotf:

P.S. Ajd' da se malo iskupim barem, Sileo sam uzeo nakon čitanja vašeg testa, valjda će se pokazati kao dobar, samo da sklopim mašinu pa da vidim :D
Nije valjda da ti onaj SS sa dumpingom nije zadovoljio potrebe? E ako se Sileo pokaze bolje od njega a bez moddinga e onda stvarno svaka cast CMu. :)

ps Zar nisi rekao da ces nazad na 182? :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Mozda bi trebali da napravimo nagradu za tih proizvod "Vule&gx-x&Shiki approved" :whistle:
Obavezno! :first:

@c-p-r:

SS nije zamišljen kao silent proizvod, dok ovaj CM jeste i apsolutno svuda je izolovan izuzetno kvalitetnim sunđerom, gustim i debelim, tako da će 100% biti bolji od SS što se tišine tiče, uprkos svim izolacijama i pokušajima da se SS utiša... Videćemo već sledeće nedelje.

A što se P182 tiče, uzeo bih ga da nisam prodao mašinu, ali pošto idem na SHTPC onda je trebalo da uleti neko jeftino manje kućište, ali sam se ipak na kraju odlučio za Sileo, kao gornju granicu onoga što sam planirao da uzmem, da ne idem baš sad u krajnost sa nekim desktop kućištem...
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.957
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Inače, što se Silea tiče, spakovao sam po jednu Noctuu na 800rpm napred i nazad, u napajanju je potpuno nečujni 120mm Yate Loon i na procu ovaj Titanov vent koji je preko Zalmana spušten na minimum, znači nekih 800rpm... Plus sam i diskove okačio na lastiše, doduše nema toliko prostora kao u drugim kućištima ali mogu 3 da se smeste bez problema, sa dva ima lufta... Nakon svega, mogu da kažem da u životu nisam čuo tišu mašinu, a još nisam završio, ićiće jedna Noctua i na CPU, ovaj Titan je bulja, a onda će sve tri da idu na ~600rpm i to će biti to, garantujem da neće biti razlike između uključene i isključene mašine... Ja ultramega zadovoljan, konačno! :)
 

djalex

PCAXE Update Guru
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
478
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Custom made
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5900X & Noctua NH-U12A chromax.black
Motherboard:
ASUS Strix B550-F Gaming WiFi
RAM:
GSkill DDR4, 2*16 GB, 3600 CL16
VGA & cooler:
ASUS TUF Gaming Radeon RX 7900 XT OC Edition 20GB
Display:
Benq EX2780, Sony KDL-50W829B
HDD:
Adata GAMMIX S11 Pro 512GB M.2 & SSD SU650 960 GB
Sound:
int.
Case:
Cooler Master Scout 2
PSU:
Seasonic SS-760XP Platinum
Optical drives:
LG Blu-ray BH16NS40
Mice & keyboard:
Logitech M330, Classic 200
Internet:
Orion optički 500/50 Mbits, Asus RT-AC87U Red edition
OS & Browser:
Win10Pro x64
Other:
UPS MGE PC500, Logitech HD Webcam C525, Sony RX100M4.
Vule zanima me, posto i ja volim tisinu, mislim tiha kucista, ali i kad mi zatreba da odvrnem ventilatore dok i samo dok igram neku igru( dakle 10% vremena za PC-jem) da li bi mogao da izvedem s Antecom 902 i nekim fan kontrolerom to i u delo? Planiram da imam
1. ne tako tople komponente tipa quad CPU ili slicno, vec neki prosecan core2duo,
2.aktivno hladjenje na GPU (moja eVGA je zaista tiha),
tako da bi postavljajuci npr. Zalman ZM-MFC1+ regulisao od potpuno ugasenih pa sve do max ventilatore. Naravno da bi prespojio one koje dolaze sa kucistem i njih podesavao sa Zalmanom a mozda bi ih i zamenio za neke bolje. Sta ti predlazes. Naravno samo sa ovim kucistem, ne dolazi druga kombinacija u obzir, sve ostalo bi po sugestiji premenio. Evo nasao sam i jedan fan kontroler koji bi se lepo slagao sa prednjim mesh-om Anteca. Ovaj drugi je plastican ali ima i citac za kartice(mada koji ce mi djavo) i info displej sa temperaturnim sondama.
 

Prilozi

Vrh