• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kompatibilnost

Lukaa011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Zdravo. Imam maticnu plocu Asus h170 plus d3, takodje imam dva sticka rama od 4gb. U pitanju je kingston hyperx blu 2x4gb kit na 1333mhz cl9. Voltaza je 1.8v-1.9v. E sad planiram da uzmem intel core i5 6600 koji je podrzan od ove maticne. Problem je sto maticna podrzava ddr3 memoriju, a svi procesori i5 i7 koje sam gledao i koji su konpatibilni sa ovom maticno podrzavaju ddr4 ili ddr3l memoriju. Moje pitanje je da li bi radila ova konfiguracija, dakle maticna h170 plus d3, ovi moji stickovi i ovaj i5 procesor? Hvala unapred.

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
1.437
Rezultat reagovanja
332
Sigurno taj i5 nije kompatibilan sa ddr3 memorijom.
I5 6 i 7generacije moraju ici sa ddr4 memorijom, a ploca odgovara za gore pomenuti procesor.

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
5.058
Rezultat reagovanja
1.634
Jednostavan odgovor. Tvoja memorija NE BI RADILA na ovoj ploci.

DDR3L memorija radi na maksimalnih 1.35v. Moraces da pazaris DDR4 sto sad i nije neki problem jer se 8GB nalazi za laganih 50 evra.

@nasteezy nisi upravu. i5 podrzava memoriju, problem je sto njegovu memoriju ne podrzava ploca.

Dakle da rezimiram, za tu plocu mora DDR3L memorija koja radi na 1.35v

I ne kupuj i5 6600 bolje da kupis i5 6500 koji je jeftiniji ako vec radis upgrade na toj ploci.

Evo mozes da kupis ovaj. KupujemProdajem | Intel i5-6500

Nadam se da ne planiras kupovinu novog procesora.

Poslednja izmena:

Lukaa011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Hvala vam na odgovorima. Ovaj i5 6600 mi je uleteo za 120e sto je znatno jeftinije od trzisnih vrednosti ostalih i5 seste generacije. Plocu dobijam na poklon od druga, ploca je neotvorena, jer kad su njemu sklapali komp, kupili su pogresnu plocu i zaboravili na nju. Videcu da kupim ddr3l memoriju onda jer bas para i za mb i za ram nemam. Vremenom cu promeniiti plocu i ram na ddr4, ali za sad nek ostane ovako. A mislim da je i ovo pristojan upgrade sa intel i5 2500k. Hvala jos jednom.

Novatech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
524
Rezultat reagovanja
47
Ovako imam 4GB DDR3 Kingston hyperx blu memorije. U planu mi je da kupim jos 2 ili 4 gb ram memorije cisto da rasteretim sistem i pokrenem neke igre koje nisam mogao. Sada moj brat ima neku RC DDR3 2gb memoriju pa me zanima da li bih mogao da je uparim sa ovim mojim Kingstonom odozgo? To bi bilo na dan-dva cisto da znam sta mogu sa 2 gb ram memorije pa bih onda kupio istu memoriju kao sto je moja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
5.058
Rezultat reagovanja
1.634
Hvala vam na odgovorima. Ovaj i5 6600 mi je uleteo za 120e sto je znatno jeftinije od trzisnih vrednosti ostalih i5 seste generacije. Plocu dobijam na poklon od druga, ploca je neotvorena, jer kad su njemu sklapali komp, kupili su pogresnu plocu i zaboravili na nju. Videcu da kupim ddr3l memoriju onda jer bas para i za mb i za ram nemam. Vremenom cu promeniiti plocu i ram na ddr4, ali za sad nek ostane ovako. A mislim da je i ovo pristojan upgrade sa intel i5 2500k. Hvala jos jednom.
KupujemProdajem | 8gb DDR3L HyperX fury black 1866mhz

Lukaa011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.04.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Ziv bio. Ja kad sam gledao nisam nasao DIMM ddr3l. Ako je tvoj oglas, zelis li zamenu za ovaj moj kit?

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
5.058
Rezultat reagovanja
1.634
Nije moj oglas. Samo sam nasao na KP.

Novatech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
524
Rezultat reagovanja
47
Jel moze za mene odgovor? I da dodam jos jedno pitanje, da li se mogu kombinovati memorije sa razlicitom voltazom?

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
8.064
Rezultat reagovanja
773
Ne, ne mogu se kombinovati memorije koje ne rade na istom naponu. Da li može da radi ta RC sa tvojim Kingstonom nećeš znati dok ne probaš, ako se specifikacije poklapaju u najvećoj meri najverovatnije hoće, ali opet nema garancije.

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
5.058
Rezultat reagovanja
1.634
Jel moze za mene odgovor? I da dodam jos jedno pitanje, da li se mogu kombinovati memorije sa razlicitom voltazom?

Ne moze niko da ti garantuje uparenost memorija. Imao sam prilike da dodjem u posed jedne (doduse ddr1) memorije kingston od 512GB da povecam drugaru memoriju. Imao je 256mb ddr1. Dakle iste voltaze, iste latencije, apsolutno je sve bilo isto samo je je njegova bila 256mb a ova moja 512mb. Racunar nije hteo da radi kako treba.
Garantujem da pazaris sad recimo 2 pakovanja

HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK2/8
+
HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT HX426C15FBK2/8

moze se desiti da racunar ne zeli da radi kako treba iako su memorije po specifikacijama i po modelu 100% iste.
Upravo iz tog razloga postoje KIT pakovanja od 2, 4 i 8 modula

Novatech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
524
Rezultat reagovanja
47
Recimo sada sa 4GB ram memorije mogu da pokrenem igre koje traze 6gb rama (Destiny 2, Watch Dogs 2). Sada bih uzeo od rodjaka jos 2gb da testiram da li mogu da sa 6gb pokrenem igre koje traze 8 gb rama. Sad tu njegovu memoriju bih uzeo na par dana, tako da nije strasno ako se ne slazu, vratim nazad u njegov komp i toliko. Ono sto je bitno da ne spalim na neki nacin njegovu memoriju tako da moram posle i njemu i sebi da kupujem.
Cilj svega je usteda, ako uspem da sa 6 gb pokrenem igre koje traze 8gb, kupio bih modul od 2gb koji kosta 10e. Ako mi teorija ne uspe onda cu morati da kupim 4gb koji kosta 2500-3000 din.

Neko glavno pitanje neka bude da li mogu da ostetim memoriju ako nisu specifikacije iste ili samo nece raditi?

Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
2.151
Rezultat reagovanja
519
Kupovinom modula od 4 GB uštedećeš više (zvučim kao u reklami za mobilnog operatera)! :rotf:

Nećeš pokvariti rođakovih 2 GB, a imaćeš čime da probaš igre koje traže 8 GB memorije.
;)

Novatech

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
524
Rezultat reagovanja
47
Znam da su 4gb (8gb ukupno) bolje resenje na duze staze, ali opet svaka usteda znaci.

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
2.151
Rezultat reagovanja
519
Već si
Znam da su 4gb (8gb ukupno) bolje resenje na duze staze, ali opet svaka usteda znaci.

Slažem se, ali mislim da ništa ne štediš. Ti sada imaš 4 GB i moći ćeš sada da pazariš 2 GB. S obzirom da ploča ima samo dva slota moraćeš da dokupljuješ 4 GB, ta da 2 GB prodaješ...:ludnica:

Probaj, ne odvraćam te od probe. Ali probaj da štediš, a ne da uštediš. :ziveli:

Postavi ovde tačne oznake obe memorije, pa će ti već neko potvrditi ili dati savet.

Vrh