• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji ram?

markos78

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.01.2011.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam 2x2gb ddr3 patriot viper 1600mhz cl7,hocu da dokupim jos mem,pa me zanima koja bi se najbolje "slagala" sa pomenutom mem,jer za sad necu da prodajem moju za mizerne pare,nego samo da dokupim

Sent from my htc desire z
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.763
Rezultat reagovanja
2.218
Moja konfiguracija
Idealno - ista takva, a ako nje nema, onda neka druga sa istim specifikacijama.
 

markos78

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.01.2011.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jasno je i meni da je idealno ista ili slicna,ali pitam za alternative (jer moje nema odavno u prodaji,a koliko vidim i cl7 mem nisu bas nesto jako zastupljene),znaci da li je bitnije da bude na 1600 ili da bude cl7? I koje varijante dolaze u obzir?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.763
Rezultat reagovanja
2.218
Moja konfiguracija
U principu je važnije da bude CL7, a takt je manje bitan, RAM će ti uvek raditi na frekvenciji na kojoj radi najsporiji modul. O kojoj platformi govorimo? Gledaj i da im naponi za određene frekvencije i CL budu isti, npr, ako je ta tvoja deklarisana na 1.65V za CL7 i nova bi trebalo da ima te karakteristike.
 
Vrh