• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koje polovno stereo pojacalo

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Pozdrav svima, mislio sam da sklapam neki budzet HiFi sistemcic, nista skupo, barem ne dok ne iscitam sve sto treba da procitam i saznam jos dosta toga. Zato se ne bih zaletao odmah kupovinom neke skuplje opreme, vec bih kupio neku povoljniju varijantu. Uzeo sam privremeno neke Pure Acoustics zvucnike oko 150w par, nista posebno,obicna komercijala (bili pre 6-7 godina novi 160-180e par), sluzice privremeno dok mi burazer ne donese neki dobar Yamo bookshelf iz Danske (tamo zivi, ima prijatelje koji prate Hifi, pa ili nesto od njih, nesto polovno po preporuci do nekih 150-200e tamo). Dakle, za neke male pare sam uzeo te bookshelf kutije,a sad mi treba pojacalo.
Trebaju mi neke preporuke za neko polovno, 60-70e max cene. Snaga me ne zanima, terace samo bookshelf sisteme relativno skromne snage (150-180W) na 4-8 oma. Zanima me da bude sto kvalitetniji za taj novac, i naravno sto bolje ocuvan, nove su mi stvari po sobi, ne bih da uzmem neko olupano kao kanta koliko god dobar zvuk davalo.
Ima neko neki predlog? Yamaha AX-500, Mozda neki Denon jeftiniji?
Imamo li ovde Hifi entuzijaste :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Gledao malo oglase i od pametnih stvari do 100e sam pronašao sl:
http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-Stereo-Pojacalo-PM-645-22684511-oglas.htm?filter_id=27034766
http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-HK-620-22234664-oglas.htm?filter_id=27034766
http://www.kupujemprodajem.com/Harman-kardon-PM650-Vxi-22388630-oglas.htm?filter_id=27034766
http://www.kupujemprodajem.com/Nad-C-320-Rowen-Edition-22715486-oglas.htm?filter_id=27034766

Cene na malim oglasima samo idu nagore. Npr, ako je nešto prošle godine koštalo 45e, sad košta 60e.

U suštini, ja bih recimo voleo da imam Pioneer A-77X. Možda mi to bude sledeća stanica:
http://www.kupujemprodajem.com/Pioneer-A-77X-17834269-oglas.htm?filter_id=26319900
Dovoljno da pogledaš unutra i sve ti bude jasno. Tri trafoa, itd.

Generalno za sad sam zadovoljan sa ovim A-66X.
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Hvala sto si se iscimao da pogledas.
Da uzimam nesto oko 100e,znao bih sta bi,jer ima lepog izbora.HK 6500 na primer. Ali do 70e je maksimum koji bih izdvojio, ima vremena za nesto bolje. Koliko je bitan SNR kod pojacala, odnosno zar SNR od 0.1 nije prilicno velik? Zivim pod nekom impresijom da je sve vise od 0.01 prilicno visoko? Npr Pioneer A-77X ima 0.003, i on bi mi bio u vrhu favorita da uzimam neko pojacalo u tom rangu
Kakva je Yamaxa ax-500?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Ako već ne možeš da probaš pojačala bolje je da čitaš utiske njima na netu i o zvučnicima koji bi išli uz razne modele umesto tumačenja tehnikalija iz kojih ne može da se zaključi ništa o karakteru zvuka.

SNR je Signal-to-Noise ratio, a ti pretpostavljam pitaš za THD, odnosno Totalnu Harmonijsku Distorziju? Ona i ne može da se oseti ispod ~0.5-1%.
Šta je/će biti izvor?

Smatra se da je starija A serija Yamahe bolja od AX, eno vidim A520 za 55e.
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Da, moja greska, THD. SNR sam hteo da pomenem u drugom kontekstu, ako sam dobro procitao, SNR kod zvucnika implicira "lakocu teranja", odnosno koliko DB daje po jedinici snage. Koliko je bitan SNR kod pojacala?
Izvor zvuka ce biti PC (planirana nabavka neke Xonar karte) i CD+Mozda FM tjuner uz pojacalo. Citao sam utiske o toj Yamahi koju sam pominjao, i jako su pozitivni,mogu reci. Bar desetak korisnika je pohvalilo, dok joj niko nije dao manju ocenu od 4.
Sto se karaktera zvuka tice, mislim da mi vise prija topliji zvuk, sa lepim visokim i srednjim, vrlo retko slusam muziku koja trazi mnogo basa (po nekad hip-hop). Slusam jazz, bluz, stariji rok, malo klasike...koliko vidim, Yamahi i generalno japancima se pripisuje nesto topliji zvuk. Sad koristim Altec MX5021, ako vam nesto znaci
Zvucnike koje imam ne mogu da nosim po Srbiji i isprobavam (iako bih voleo),posebno sto ce,kao sto sam pomenuo, kasnije doci do nabavke boljih.

edit: cini mi se da je distorzija za yamaha a-520 na 4oma 1%, mnogo.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Ne može pojačalo da daje određeni broj DB po jedinici snage jer to zavisi od zvučnika i zove se osetljivost, koliko jak zvuk će oni dati sa 1W snage na 1m razdaljine na frekvenciji od 1kHz čini mi se.

A za A-520:

http://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/a-520.shtml

Gde si video da je 1% na 4 oma?
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
To sam i napisao,
"SNR kod zvucnika implicira "lakocu teranja", odnosno koliko DB daje po jedinici snage" (sto vise to bolje) i onda pitao Koliko je bitan SNR kod pojacala?

THD podatak od 0.1 je za 8 oma, za 4 je uvek veci. Udjes u instruction/ownership manual str 11, ima podatak u specifikacijama (ne znam da li sam ga ispravno protumacio, jer je za neki DIN standard) valjda za 1KHz se meri, pise 1%/10%
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Nije 0.1 već 0.01 na 8 oma. Naravno da je veći na 4, ali sigurno nije 100x veći. Daj screenshot te stranice, ne mogu da se sada regujem zbog toga.
1%/10% je 0.1 ako se ne varam.

Pa ne postoji "lakoća teranja" kod pojačala, ono izbaci 1W, a da li će to proizvesti 85 ili 90+ dB zavisi samo od zvučnika.
S tim što je generalno za pojačalo lakše da tera 8-omske zvučnike jer gura manju struju, ali opet i to nije crno-belo i zavisi i od osetljivosti zvučnika.
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Da, 0.01 na 8 oma. 1/10 jeste 0.1, ali koliko se secam iz matematike, procente je nemoguce sa procentima koristiti u racunskim operacijama,mozda gresim do duse ali ne verujem. Obicno je 3-4x veci THD na 4 u odnosu na 8Oma, onako laicko zapazanje
 

Prilozi

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Uf, 1% na 112W i 10% na 135W ... Da je 3-4x veći ne bi bio nikakav problem.
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Na AX-500 ide do 1% na 120W. Slicna su
Ok, ima li nekih konkretnih predloga? Neki jeftini Pionir, JVC, Sony?
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Ako realno sagledamo, ti ne bi nikada bio blizu 1% TDH jer ne bi odvrtao potenciometar do kraja. Kao što nijedno pojačalo inače nije zdravo tako terati. A-520 ako je verovati pričama na netu ima upravo onakav zvuk kakav tražiš i da sam na tvom mestu ozbiljno bih razmislio o tom modelu.
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Da, jer meni nece raditi ni blizu 120W, verovatno 70-80W max po kanalu.
I hocu, i o a 520 i o ax 500. To su mi sad top 2 izbora. O ax 500 sam citao lepe stvari, posle cu da pogledam misljenja o a 520
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Mrzi me sada da kopam, ali kapiram da velika većina pojačala ima THD u tom opsegu kada se gurnu do kraja na 4 oma, tako da to nije nikakva anomalija.

Mogu da zamislim šta sve može da se nađe polovno od zvučnika u Danskoj za 150-200e ... :) Neki Dynaudio bi čučnuli samo tako. :D
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Ima Pionira raznih sa po 0.3 THD na 4ohm
Taj fazon, i ja se nadam necemu lepom iz uvoza :D onako laicki gledano, sve ovde sto nude deluje mi kao groblje audio opreme (razlupano,ocukano), a i izgleda da ih tamo kupuju na kilo, pa ovde donose i prodaju po jakim cenama. Ono sto valja zacene da usi otpadaju

Ako ta "linija" zakaze, vredi li ovako nesto te pare:

https://www.kupujemprodajem.com/Monitor-Audio-BR2-21879108-oglas.htm?filter_id=

mislim da su novi bili 280e pre par godina
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Šta znam, kažu da su solidni ali prilično sam siguran da ima boljih za te pare.
Čak ima i novih za do 200-220e koji su sjajno ocenjeni, ipak je BR starija budget serija i cenim da su novi iz te kategorije ipak ispred (Q Acoustic 2020i i 3010, Wharfedale 121, Dali Zensor 1 itd).
 

artur

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Izvinjavam se sto upadam u temu,
imam Pioneer VSX-D712, desava mi se s vremena na vreme da mi ne radi neki zvucnik, proradi tako sto kada na
pojacalu pustim test ton i pojacam skoro do maximuma i on proradi kao da probije nesto. Da li neko zna razlog?
 

steva

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.04.2015.
Poruka
256
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-4460
Motherboard:
Asus B85M-G
RAM:
CRUCIAL 3x4GB 1600MHz DDR3 Ballistix Sport XT
VGA & cooler:
Asus R9 280X Direct CUII
Display:
LG 1941
HDD:
Kingston SSD V300,Samsung 2Tb,WD 1.5Tb
Sound:
AKG GHS 1 Camouflage Earphones, Headset with Microphone
Case:
Raidmax Vortex V4
PSU:
TT Smart 730W
Optical drives:
DVD-R Lite-On IHAS124b
Mice & keyboard:
MSI Interceptor DS100
Internet:
12Mbps
OS & Browser:
Windows 7, Google Chrome
Kada se procitaju vasi postovi covek bi pomislio da se kupuje sistem od par desetina hiljada evra a ne pojacalo od 70e.U tom cenovnom rangu je sasvim sve jedno sta ces pazariti od renomiranih proizvodjaca jer sva ta pojacala slicno zvuce (ukoliko su generacijski ista).Moja preporuka je neki Pioneer iz "plave serije",Luxman,Sansui,HK pa sta nadjes.Neko je rekao jednom prilikom da ne postoje losa pojacala i losi zvucnici vec samo lose upareni pa neka ti ovo bude "zvezda vodilja" pri kupovini.Zbog toga je suvisno polemisati o 0,1% ili 0,0001% necega jer su to stvari koje se mogu samo instrumentima meriti i mi ih ne cujemo a u mnogim slucajevima se polemise bas o stvarima koje su za ljudsko uvo necujne.Ceo Hi-Fi sistem se sastoji iz 3 osnovna elementa a to je izvor zvuka,amplifikacija i zvucne kutije na kraju lanca.Sva ova tri elementa su usko povezana i zavise jedna od druge sto u prevodu znaci da ti ne vredi nista pojacalo i zvucnici od 50.000e ako ti je izvor zvuka mp3 player i obrnuto.Zato pusti raspravu i polemiku i kupi bilo sta od renomiranih brendova jer u tom cenovnom rangu nemas sta da biras osim brenda.

PS:
1.Topliji zvuk se ne vezuje za japanske proizvodjace vec za britanske.
2.Ukoliko imas brata u Danskoj neka ti potrazi neki Dynaudio kit.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Zbog čega misliš da sva polovna pojačala od 70e zvuče slično? Da li to znači i da sva od 500 ili 1500e zvuče slično u okviru svoje klase? Ne bih baš rekao. Ako kažeš da to ne važi za skuplje modele - ne odgovara logika, jer ti modeli koji su sada 70e nekada su bili mnogo skuplji. Ako je razlika postojala među njiima nekada postoji i sada. Poenta je da čovek kupi ono što mu najviše odgovara, a ne prvo na šta naleti. Sada ima te low-end zvučnike, sutra će kupiti neke solidne + bolji izvor pa će razliku lako uočiti.

Neko je rekao jednom prilikom da ne postoje losa pojacala i losi zvucnici vec samo lose upareni pa neka ti ovo bude "zvezda vodilja" pri kupovini.
To je samo nečije mišljenje, relevantno kao i bilo čije.

1.Topliji zvuk se ne vezuje za japanske proizvodjace vec za britanske.
Generalizacija, zvuk se može znatno razlikovati unutar istog brenda, a kamoli države.;)
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Kada se procitaju vasi postovi covek bi pomislio da se kupuje sistem od par desetina hiljada evra a ne pojacalo od 70e.U tom cenovnom rangu je sasvim sve jedno sta ces pazariti od renomiranih proizvodjaca jer sva ta pojacala slicno zvuce (ukoliko su generacijski ista).Moja preporuka je neki Pioneer iz "plave serije",Luxman,Sansui,HK pa sta nadjes.Neko je rekao jednom prilikom da ne postoje losa pojacala i losi zvucnici vec samo lose upareni pa neka ti ovo bude "zvezda vodilja" pri kupovini.Zbog toga je suvisno polemisati o 0,1% ili 0,0001% necega jer su to stvari koje se mogu samo instrumentima meriti i mi ih ne cujemo a u mnogim slucajevima se polemise bas o stvarima koje su za ljudsko uvo necujne.Ceo Hi-Fi sistem se sastoji iz 3 osnovna elementa a to je izvor zvuka,amplifikacija i zvucne kutije na kraju lanca.Sva ova tri elementa su usko povezana i zavise jedna od druge sto u prevodu znaci da ti ne vredi nista pojacalo i zvucnici od 50.000e ako ti je izvor zvuka mp3 player i obrnuto.Zato pusti raspravu i polemiku i kupi bilo sta od renomiranih brendova jer u tom cenovnom rangu nemas sta da biras osim brenda.

PS:
1.Topliji zvuk se ne vezuje za japanske proizvodjace vec za britanske.
2.Ukoliko imas brata u Danskoj neka ti potrazi neki Dynaudio kit.
Hm. Da nemas zadnji deo posta isti bih procenio kao neku provokaciju. Ali ovako:
sta god kupujem, gledam odnos ulozeno-dobijeno. Takodje, to sto je po tvom misljenju 70e za 30 godina staru stvar malo, po mom misljenju je teska greska,ali tvoja licna, tako da to nije bitno za moj slucaj.
Zatim,potpuno sam siguran da je netacna tvoja konstatacija da je sve isto do 70e, jer moze biti u tom cenovnom rangu boljih pojacala iz starije serije,ili losijih iz novije; neka mogu biti sklona kvarenju, loseg zvuka iako su formalno u toj klasi, "crnih ovci" neke serije koje valja izbegavati. Nije sve ni u brendu, jer moze lako da se desi da zbog nedovoljnog poznavanja vrednosti na tom trzistu nesto sto vredi 40e platim 60, na primer. Cuo sam i ja za to "ne postoje losa pojacala i zvucnici vec samo lose upareni" ali valjda je svakom inteligentnom coveku jasno da je to samo zanimljiva postapalica, poput one "sve su zene lepe", dakle nesto sto se koristi u razgovoru jer zvuci zanimljivo,ali sto definitivno nije tacno.

A te procente THD za koje kazes da nisu bitni, to mogu da ti poverujem,ali buduci da nemam prakticnog iskustva u slusanju gomile uredjaja i kombinacija te ne mogu da znam koji je prag kad ljudsko uvo moze da primeti tu distorziju, odlucio sam da pitam za to i od peje dobio odgovor na kome mu zahvaljujem. Za Situaciju je bitno i to da ce se vrlo moguce koristiti 4om zvucnici,a sva ta pojacala s pocetka 80tih i ranije koliko sam primetio imaju prilicno ozbiljnu distorziju na 4om. I nije to neka moja uobrazilja, ljudi koji se solidno razumeju u tematiku su mi rekli da pripazim na taj podatak,jedino sto ih nisam pitao za granice.

Takodje, jasno mi je da su izvor zvuka, amplifikacija i zvucnici tri glavne komponente, i da ne ide zvucnik od 50k na pojacalo od 100e, tako da mi ta konstatacija nije pomogla. Pomogla bi mi kad bi napisao sledece:
na X zvucnike od 150e potencijalno kao dobar izbor moze da ide XXX pojacalo vrednosti oko 70e (2/3+1/3 po miljsenjima brojnih hifi entuzijasta), a po toj ceni od ponude kod nas imas sledece: (i onda navedes listu linkova na KP ili drugde koji me vode do istih da bih mogao da je proucim; ili na osnovu direktnog iskustva das neki predlog). Sve drugo mi nista ne znaci, nije mi korisno

Takodje, prvi put od tebe cujem da japanska pojacala generalno ne daju topao zvuk, vec eng, i obratno. Na hifi forumu sam bar na 5 mesta pronasao obrnuto misljenje (naravno, to je generalizacija).
 
Poslednja izmena:

thewitchermr

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.11.2013.
Poruka
454
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
hp acer
CPU & cooler:
fx8350 noctua nhd14
Motherboard:
sabertooth 990fx
RAM:
2x 4gb kingston hx
VGA & cooler:
asus r9 270x
Display:
asus mx279h asus 24-22
HDD:
ssd 120 k.hx wd2tb
Sound:
asus xonar dx
Case:
cm cosmos
PSU:
cm v700
Mice & keyboard:
cm sent.adv.2 mx 518 g105
Internet:
kabl kop.
OS & Browser:
win7
Other:
cm sirus
ma bitno da gruvaaa:troll:
cek o kablovima niste zapoceli...
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Kablovi Hama 2x2.5m, 1.5mm, nece biti menjani dok god su citavi :P
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Jesi guglao o još nekim modelima?
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Denon PMA-520, Kenwood KA-660D, Yamaha AX-550, Sony TA-F420, Onkyo A-8830. To trenutno ima a da mi se uklapa u cenu i da mi deluje OK. Svidja mi se taj Denon 520, par pohvalnih reviewa korisnika, kazu da je u pitanju dobra serija. 70e dobro stanje, ne znam da li vredi toliko. Ili neku od dve Yamahe koje smo pominjali. HK na moju zalost nema ni jedno prihvatljivo do te cene, o NADu nemam pojma-znam da su dobri ali su mi ruzni, Pioneer A-77X mi je vizuelno najlepse ali van cenovnog ranga+prejako+ne smem ni da zamislim koliko bi me kostalo osvezavanje istog :D jer je ocito visa klasa.

Ako moze par pitanja:
uticaj SNR pojacala na ukupan zvuk je..?
zasto svi pricaju da nikad ne treba kupovati zvucnike sa utisnutim kalotama na drajverima?
koliko je dobra opcija stereo risiver?
kako znati koji je dobar cd plejer da povezem sa pojacalom? vidim ima ih gomila po niskim cenama
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Vrh