• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako zaraditi besplatne Bitcoine

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Na Internetu ima gomila sajtova koji dele besplatne BTC. Ovi sajtovi se mogu podeliti u tri grupe:

-Sajtovi koji placaju Bitcoinima po kliku.
http://btcclicks.com/?r=4952b76c

-Sajtovi koji dele novac posle posle registracije ili posle određnog vremenskog perioda kao sto radi http://bitcoinker.com/faucet?ref=21238de8c230 koji na svakih 15 minuta daje registrivanim korisnicima između 100 i 300 satosija.

-U treca grupa spadaju sajtovi koji organizuju nagradne igre ciji pobednik dobija digitalni novac. U poznatije od tih sajtova spada freebitco.in koji svakih sat vremana deli bitcoine u vrednosti 200 $ posetiocu koji pobedi u jednostavnoj video igri.

Linkovi do jos nekih sajtova koji dele bitcoin.

Besplatni Bitcoin sajtovi

Zarada po kliku
 
Poslednja izmena:

el_diablo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
20.12.2012.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
3l_D14BLo™
CPU & cooler:
AMD Phenom II x6 1090T 3.20 GHz
Motherboard:
GA-990FXA-UD3 (rev. 4.0)
RAM:
Kingston HyperX 7Gb
VGA & cooler:
XFX GTX260
Display:
ASUS VS229
HDD:
WD BLACK ED. 1Tb
Sound:
Creative SB Audigy 2 ZS ALTEC LANSING 2.1 x2
Case:
Raidmax Cobra Z
PSU:
ThermalTake PurePower RX 600W
Internet:
ADSL 10/1
Zanimljiv post, samo da li bi mogao da mi pojasnis neke stvari? Posto se ne bavim rudarenjem (nemam kinte za tu investiciju)

-Interesuje me da li je isplativo da se registrujem na svaki od navedenih "Sajtovi koji placaju Bitcoinima po kliku" ?

-Da li u svakoj registraciji moze da se ubaci isti Bitcoin Walelt?

-Kako da napravim "bitcoin address"?

-Da li je potrebna i Microwallet.org registracija?

I naravno da li imas neka osnovna upustva posto sam nov u ovome? :d

Hvala
 

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
- Bitcoin kao i sav novac se drzi u novcaniku (walletu). Jedan wallet moze da ima vise adresa. Mozes koristiti jedan wallet i jednu adresu za sve sajtove ali je ti preporucijem da u walletu genereses posebnu adresu za svaki sajt za koji se prijavis da bi imao evidenciju koliku ti je koji sajt doneo zaradu.

-Bitcoin adresa predstava podatak koji ima između 27 i 34 karaktera kojim se oznacava destinacija na kojoj ce ici novac prilikom placanja. Pocetni broj kojim pocinje svaka Bitcoin adresa je 1 ili 3. Da bi je generisao potrebno je da uradis sledece:

-Skines neki od waletta poput

http://sourceforge.net/projects/bitcoin/files/Bitcoin/bitcoin-0.8.4/

-Kliknes na Receive

-Izaberes opciju New Adress

-U prozoru koji iskoci u polju sa leve strane od Label upises ime koje zelis da ima tvoja nova adresa poput Moja prva Litecoin Adresa i kliknes na ok. Ako zelis mozes polje label da ostavis prazno a mozes i da upises nazov sajtu koji ce ti isplacivati novac na tu adresu kako bi jednim pogledom mogao da stekenes uvid u to koliko ti je koji sajt poslao.

http://btcclicks.com/signup

-Adresu kopiras na sajtove tako sto u walletu koji si skinuo sa desnim tasterom misa izaberes opciju Copy Adress a zatim je pomocu opcije ili opcije zalepi iskopiras na polje namenjeno unosu Bitcoin Addresa na zeljenom sajtu.

http://btcclicks.com/signup
 
Poslednja izmena:

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zanimljiv post, samo da li bi mogao da mi pojasnis neke stvari? Posto se ne bavim rudarenjem (nemam kinte za tu investiciju)
?

-Da li je potrebna i Microwallet.org registracija?

I naravno da li imas neka osnovna upustva posto sam nov u ovome? :d

Hvala
Nije potrebna Microwallet.org registracija osim ako ne nameravas da koristis taj sajt. Naime waleti se dele na nekoliko grupa od kojih su najznacajnije:

-desktop walleti koji predstavlju deskop aplikacije poput programa Bitcoin-Qt

-online walleti koji predstavljaju sajtove na kojima mozes da cuvas svoj novac poput sajta koji si spomenuo

U predhodnom postu dao sam ti osnovno uputstvo za rad sa jednim od deskop walleta.
 

davis90

Newcomer
Učlanjen(a)
29.01.2019.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne mora da se koristi wallet na racunaru,postoje mnogi dobri online novcanici poput coinbase koji nemaju fee na svoje transakcije,pouzdan je i vrlo lak za upotrebu.Imas opis kako otvoriti online novcanik coinbase,a i opis kako zaraditi bitcoin.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Dizes temu mrtvu 5 godina.
 
Vrh