• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kako ide kupovina preko KP

Aleksa7070

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.02.2019.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav, vidjam ljude kako kupuju preko kupujem prodajem od onih sto uvoze madjarsku robu pa reko kako ide kupovina preko njih? Jel neko kupovao, neka iskustva i preporuke? Vidim ovde kod nas u Srbiji sve je overpriced, da imamo amazon propali bi i gigatron i emmi i sve ostalo sto ima sa ovakvim cenama.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Ide isto kao da kupujes polovnu robu preko kupujemprodajem, s tim da je roba nova. Uglavnom dobijas garantni list iz madjarske prodavnice ali ne i racun, a ukoliko se desi kvar onda saljes tom prodavcu od kog si kupio pa on resava reklamaciju sa prodavnicom odakle je kupljeno.

Pozitivna strana je to sto su cene uglavnom nesto povoljnije od domacih prodavnica i sto mogu da se nabave stvari kojih kod nas nema uopste (ne uvoze se nikad), a negativna sto takva kupovina povlaci i odredjene rizike, npr. da ostanes bez garancije ukoliko prodavac prestane da se bavi tim poslom, ili da te prodavac zavrne za novac ukoliko je neki prevarant.

Takodje kupujes iskljucivo za kes, pa ako si planirao placanje na rate nema nista od toga.
 

Snoop

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2019.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ljudi koji imaju puno pozitivnih ocena na KP su stvarno ok, ali ja sam u 98% slučajeva nailazio na pogrešnu cenu. Svaki artikal kada sam hteo da kupim bio je skuplji za 10, 20 ili 30eu u odnosu na prikazanu cenu. Baš kad sam ja pitao tada je bilo poskupljenje ili neki drugi problemi. To ume jako da nervira.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ljudi koji imaju puno pozitivnih ocena na KP su stvarno ok, ali ja sam u 98% slučajeva nailazio na pogrešnu cenu. Svaki artikal kada sam hteo da kupim bio je skuplji za 10, 20 ili 30eu u odnosu na prikazanu cenu. Baš kad sam ja pitao tada je bilo poskupljenje ili neki drugi problemi. To ume jako da nervira.
To se automatski obnavlja i postavlja, jer oni dobavljaju iz Ipona. Proveris cenu na Ipon.hu pa vidis da li ti odgovara.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
a negativna sto takva kupovina povlaci i odredjene rizike, npr. da ostanes bez garancije ukoliko prodavac prestane da se bavi tim poslom, ili da te prodavac zavrne za novac ukoliko je neki prevarant.
Ako je roba kupljena u ipon nema veze da li je prodavac nestao ili ne radi vise uvek moze sam da resi garanciju ili da zamoli neke od drugih prodavaca da mu odnesu za odredjenu novcanu nadoknadu karticu u madjarsku i da je predaju na realizaciju garancije.

A sto se tice prevare to ne mzoe da se dogodi osim ako nije b*dala jer sa svima poslujes po principu ti porucis sta zelis ostavis prodavcu svoje podatke on ti robu posalje nekom od kurirskih sluzbi i ti je platis po primanju paketa. A one price za nove clanove kp koji nemaju ocene prvo uplata pa slanje to macku o rep sa tim prodavcem samo ga zatvoris i nadjes kdo drugoga prodavca isti artikal.

Ljudi koji imaju puno pozitivnih ocena na KP su stvarno ok, ali ja sam u 98% slučajeva nailazio na pogrešnu cenu. Svaki artikal kada sam hteo da kupim bio je skuplji za 10, 20 ili 30eu u odnosu na prikazanu cenu. Baš kad sam ja pitao tada je bilo poskupljenje ili neki drugi problemi. To ume jako da nervira.
Kod svakog prodavca ti lepo pise da je artikal podlozan promeni cene i da pre bilo kakve kupovine pozoves i proveris cenu. Tako da ne znam sta se cudis tome, a i da platis skuplje od cene koja pise opet si jeftinije prosao nego da si kupovao u nasim radnjama.
 

Snoop

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.01.2019.
Poruka
29
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Ako za neki artikal piše cena 100eu, ja hoću da poručim 6kom a on mi kaže to košta 6x120eu, ne znam kako bih to nazvao,... obmana, prevara, marketing trik,....
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Burazeru, ti ocito ne cistas sta pisem. On to NEMA na stanju. Ti proveris na ipon.hu cenu i konvertujes iz forinti u evre, a onda ako ti odgovara ti kupi. Nije u stanju jedna osoba da stalno menja oglase kad se zamene cene, ne zna to niko.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ako za neki artikal piše cena 100eu, ja hoću da poručim 6kom a on mi kaže to košta 6x120eu, ne znam kako bih to nazvao,... obmana, prevara, marketing trik,....
Jel tebi jasno da pojedini prodavci sa sjata imaju na hiljade artikala i sada zamisli koliko bi on vremena izgubio svaki dan da na svakom artiklu pormeni cenu. Tacnije ne bi ni izgubio vreme nego bi bio 24/7/365 dana kraj racuanra da non stop menja cene. Jer cene se u Madjarskoj menjaju, pa onda forinte u evro da prebacis, pa ako je neki artikala na akciji. Jer kod Madjara je non stop nesto na akciji da bi svu robu sto pre prodali sa lagera.

On tu robu nema, ono sto se tebi svidi on ti kaze za 2 dana idem u nabavku i tada cu ti uzeti sto zelis ako ti odgovara ti kazes da evo saljem pdoadtke ako ne ti kazes hvala vam na vasem vremenu ali mi ne odgovara ponuda.

Zato im je na svakom artiklu napisano da pre porucivanja se proveri cena da ne bi bilo kasnije problema.

Ali vidim ja da ti nisi jos potrosio postene pare preko KP pa ne znas kako to funkcionise. Ali kada potrosis preko 1000 i vise evra onda ces polako uci u stos i reces hvala vam sto postojite jer ce ti na tih 1000 evra troska ustedeti bar 250 ako ne i vise.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Realno, cak se i u prodavnicama desava da se ponekad promeni cena, komplikovano je odrzavati sve cene azurnim ako imas mnogo artikala. Pitas za cenu i ako ti odgovara porucis, ako ne trazis dalje.

Bitno je da kad se dogovorite oko cene i potvrdis kupovinu, posle toga ne menjaju cenu, a nijedan ozbiljan prodavac nece to da uradi.
 
Vrh