• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Jedan problem sa garancijom...

Ee

  • Ee

    Glasovi: 0 0,0%
  • Ee

    Glasovi: 1 100,0%

  • Ukupno glasača
    1

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Znam da sam ovo mogao postaviti mnogo ranije, ali svugde sam se ranije raspitivao o ovome i nigde nisam pronasao siguran odgovor, pa ga sad trazim ovde.
Eo ovako: Kupio sam racunar, gotovu konfiguraciju 30.01.2018. godine u Gigatronu za 800e sa i5 7500 procesorom, 8gb Rama i GTX 1060 grafickom. Falio je SSD, pa sam posle mesec dana resio da kupim u Emmi-u jedan od 120GB, a usput i jos 8gb Rama. Posto sam znao da cu izgubiti garanciju ako otvorim racunar, ja sam poslao u Neposystem servis racunar da se tamo ugradi SSD i Ram memorija . Kad se vratio racunar, bila je cela etiketa, te ja stavim racunar, upalim ga i radi sve normalno. Posle mesec dana, u aprilu, primetio sam da je etiketa sa garancijom napukla, i to, maltene, prepolovljena, iako znam da NIKO NIJE OTVARAO KUCISTE!! Jos jedna zanimljiva stvar, na etiketi pise "STOP", otvor je kod slova "O", a etiketa je napukla kod slova "S", a primetio sam da je napukla bas tamo gde je rupa koja je namenjena za stavljanje srafova za dodatne kulere preko koje je bila zalepljena etiketa. I sad, zanima me jedna stvar, ako se nekad nesto pokvari na tom racunaru, da li cu ja moci u servisu da objasnim tim ljudima da NIKO NISTA NIJE OTVARAO NA KUCISTU? Ocu li moci tim radnicima nekako dokazati da kuciste NIJE OTVARANO? Oce li oni proveravati taj lepak kod etikete ili sta je vec to i utvrditi da nisam nista otvarao? Plizzz, neka mi neko odgovori, znacilo bi mi! Evo i slike da vidite kako ovo sve izgleda:
IMG_20181110_024236.jpg
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Nalepnica mogla da ti pukne kada si racunar uzimao u ruke pa si taj deo malo jace stisnuo pa je pukla. Ali da bi bio siguran najbolje da odneses racunar kod njih i da im objasnis da nista nije cackano nego da je pukla nalepnica i da stave novu. Tako ces bar biti siguran da ti je garancija idalje vazeca.
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nalepnica mogla da ti pukne kada si racunar uzimao u ruke pa si taj deo malo jace stisnuo pa je pukla. Ali da bi bio siguran najbolje da odneses racunar kod njih i da im objasnis da nista nije cackano nego da je pukla nalepnica i da stave novu. Tako ces bar biti siguran da ti je garancija idalje vazeca.
Imam samo jedan problem... Servis je u Beogradu, a ja sam iz NS... Treba to poslati i platiti postarinu, ali, valjda ce se na kraju ipak isplatiti
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pa u kojoj radnji si ga kupio. Slobodno napisi ime radnje.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Onda najbolje prosetaj do neke radnje u Novom Sadu pa im objasni o cemu je rec pa pitaj za savet.

I koja je to logika, sve kupljeno u NS a sklapano u BG? Pa je oni razmisljaju tom glavom ili im sluzi samo za sisanje?
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Onda najbolje prosetaj do neke radnje u Novom Sadu pa im objasni o cemu je rec pa pitaj za savet.

I koja je to logika, sve kupljeno u NS a sklapano u BG? Pa je oni razmisljaju tom glavom ili im sluzi samo za sisanje?
SSD je ugradjivan u BG jer su mi u Gigatronu, dok sam se jos raspitivao gde mogu ugraditi SSD a da ne izgubim garanciju, rekli da nigde u NS nema servis koji je "siguran" (siguran znaci da ce mi ugraditi SSD a da sigurno necu izgubiti garanciju), vec samo u BG i da moram slati i preporucili mi Neposystem. Eh, sad, ako ipak ima neki "siguran" servis u NS, onda sta da radim, ne razumem se ja toliko u te stvari niti u racunare toliko...
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Joj decko koliko si ti naivan, ali dobro to sada nije tema ovoga. Kao prvo mislim da po zakonu ne smeju da stavljaju nalepnice na racunar, ali to proveri kod zastite potrosace u NS. Evo ti broj 021 6313600 pa se raspitaj u vezi te nalepnice ali jos cu i ja pozvati u ponedeljak taj broj da ja priupitam na svoj nacin njih pa cu ti ovde javim a isto i ti ako hoces nazovi pa pitaj sta ti je ciniti povodom te nalepnice.

A sto se tice te ugradnje ssd-a je posao od j*benih 5 min, i ne vidim razlog zasto bi morao da saljes racunar u BG, jer ako imaju prodavnicu u NS-u onda moraju da imaju i servis ovde a ne da ljude zaj*bavaju.

Za sada koristi racunar kao sto si ga i do sada koristio a u ponedeljak ce nastavimo razgovor kada budem imao vise informacija... ovako sada napamet da pisem nije ok.
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Joj decko koliko si ti naivan, ali dobro to sada nije tema ovoga. Kao prvo mislim da po zakonu ne smeju da stavljaju nalepnice na racunar, ali to proveri kod zastite potrosace u NS. Evo ti broj 021 6313600 pa se raspitaj u vezi te nalepnice ali jos cu i ja pozvati u ponedeljak taj broj da ja priupitam na svoj nacin njih pa cu ti ovde javim a isto i ti ako hoces nazovi pa pitaj sta ti je ciniti povodom te nalepnice.

A sto se tice te ugradnje ssd-a je posao od j*benih 5 min, i ne vidim razlog zasto bi morao da saljes racunar u BG, jer ako imaju prodavnicu u NS-u onda moraju da imaju i servis ovde a ne da ljude zaj*bavaju.

Za sada koristi racunar kao sto si ga i do sada koristio a u ponedeljak ce nastavimo razgovor kada budem imao vise informacija... ovako sada napamet da pisem nije ok.
Ok, probacu i ja da nazovem taj broj, hvala na savetima :)
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
900
Rezultat reagovanja
658
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Cek, ja sada nista ne kontam. Kupio si u Gigatronu, a ugradio si u Neposystem? Pa veruj, ako ti sta crkne, da ce reci da ih ne zanima jer si ubacio SSD kod nekog tamo, a ne kod njih u Gigatronu gde je kupljen, a kada dodje do toga da kazes - Pa meni su rekli to i to kod vas, - garant ce reci, ne znamo ko Vam to rekao ali garancija vise ne vazi.
 

arcibalde

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.04.2018.
Poruka
175
Rezultat reagovanja
88
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 955BE@stock
Motherboard:
Gigabyte 870A-UD3
RAM:
4Gb DDR3@1333Mhz
VGA & cooler:
ATI 3850 PCI-E version
Display:
ViewSonic 1931wa
HDD:
Samsung 1Tb
Sound:
Integrated
Case:
CoolerMaster
PSU:
LC Power
Mice & keyboard:
Redragons
Internet:
Cable 75/5
OS & Browser:
Win 7
Neposystem ti je generalni servis za Gigatron. Obrati pažnju na Gigatron reklame na njihovim lokalima u nekom uglu naćićeš: "Powered by Neposystem".

Iako nikada nisam imao kontakta sa tim gotovim konfiguracijama nekako mi je "van zakona", da bilo ko sem proizvođača stavlja nekakve nalepnice da se nešto, što se inače najnormalnije otvara, ne može otvoriti. Nije kućište napajanje ili HDD pa da ga se ne sme otvarati. To je više da bi se ljudima naplatila ugradnja novih komponenta ili čišćenje računara.
Sa druge strane živimo u Srbiji pa me ništa više ne iznenađuje. U svakom slučaju kao što je Dragan napisao najbolje je proveriti za udruženjem sa zaštitu potrošača.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Neposystem je servis Emmiju, WinWin, Gigatronu.....i jos nekim radnjama, pa zato oni zahtevaju da se tamo to uradi. Nece mu niko nista reci jer im je to nesto kao jedan od zvanicnih servisa.
Da bi skinuo brigu sa ledja ostaje ti da kada budes isao nekim slucajem za BG da odes do tog servisa i da ti prelepe markicu. Ovi u radnjama ti ne mogu nikako pomoci jer nisu servis i neverujem da drze markice po fiokama.
Mozda jedino sto bi oni mogli je da doneses u radnju i oni posalju za BG.

U neku ruku i razumem sto lepe te markice i sacuvali su time veliki broj racunarskih komponenti od samih korisnika. Na forumu se pokazalo koliko ljudi zapravo NE ZNA da cisti komponente, i da svojom nepaznjom ubiju komp. Ciste komponente u dzemperima, usisivac, dobro ne potapaju u kadu sa praskom za ves i ostave da prenoci do ujutru da se bolje skine stroka.

Ovi sto ubiju komponente dok ciste komp posle bi i te kako dali 10 evra servisu da im ocisti nego sto su ubili nesto u kompu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.229
Rezultat reagovanja
439
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Pa 99% ljudi koji kupe sklopljen računar, ne otvara kućište da čisti komponente. To im odradi neko tek kad počnu problemi sa grejanjem, bukom itd.

Svakako u ovoj priči je dobro što je ssd ugradjen u servisu ovlašćenom za gigatron. Napukla nalepnica je diskutabilna stvar. Treba da znaš da ako u računaru nije od početka neka felerična komponenta koja pravi probleme, ne bi trebalo da imaš bilo kakvih problema do isteka garancije.

Preračunaj se i razmisli koliko ti se isplati nošenje kućišta u Beograd. Vredi li ta nalepnica para i cimanja
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa 99% ljudi koji kupe sklopljen računar, ne otvara kućište da čisti komponente. To im odradi neko tek kad počnu problemi sa grejanjem, bukom itd.

Svakako u ovoj priči je dobro što je ssd ugradjen u servisu ovlašćenom za gigatron. Napukla nalepnica je diskutabilna stvar. Treba da znaš da ako u računaru nije od početka neka felerična komponenta koja pravi probleme, ne bi trebalo da imaš bilo kakvih problema do isteka garancije.

Preračunaj se i razmisli koliko ti se isplati nošenje kućišta u Beograd. Vredi li ta nalepnica para i cimanja
O tome i ja razmisljam, ali opet, sigurnije je uvek imati etiketu... Tako da, provericu sad u Gigatronu da li ipak imaju oni te etikete da mi zamene, ako nemaju, onda izgleda moram opet slati u BG i cekati 11 dana (jer je toliko trebalo cekati kad sam slao za ugradjivanje SSD-a). I reci cu im da ne stavljaju etiketu kod rupe za sraf od dodatnog ventilatora, vec tamo gde je skroz ravno, posto mislim da je zbog te rupe i napukla onako etiketa (tacnije, ne mislim, vec sam 99,9% siguran).
 

Stevovich.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.02.2018.
Poruka
119
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Imao sam slican problem,kupio sam kompjuter sklopljen u gigatronu i odkad sam ga dobio nalepnice nigde nije bilo iako su rekli da ce je staviti.Nisam obracao paznju i nastavio sam da ga koristim,posle dan,2 imao sam problem jer nije hteo da se ukljuci i otisao kod njih oni pitali gde je nalepnica,ja rekao da je nisam ni dobio i nista ljudi mi namestili i sve je proslo dobro.
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Evo ovako, bio sam u Gigatronu da pitam da li ipak imaju etikete i rekli su da ne drze u radnji, a rekli su mi i nesto sto mi je u poslednjih 9 meseci rekao APSOLUTNO svaki radnik u APSOLUTNO svakoj radnji, i to ne samo Gigatron, nego i WinWin i Emmi, evo sta su mi rekli: Nema potrebe za zamenu etikete, da bismo uvazili garanciju, ne moras imati etiketu (ma kako da ne), bitno je samo da vidimo da nema nikakvog fizickog ostecenja, tako da, ako hoces, mozes i otvoriti kuciste (o, ma je li???). Razlog tome je sto nalepnica moze puci i putem do BG-a. Eto to su mi rekli. Takodje, rekli su mi da skoro nijedan racunar kod njih nema etiketu, i dali mi da proverim, medjutim, svaki koji sam proverio je IMAO, pa su rekli da IPAK mozda samo neki nemaju, ali, kao, ipak ne treba etiketa. Dakle, ovde u NS nema sanse da dobijem novu. A za slanje u BG je pitanje da li je pametno, jer na putu nazad moze da opet pukne etiketa ma gde bila postavljena na racunaru. Tako da, poslusacu PCburazera: sa obzirom da mi je komp star vec skoro jednu godinu, nema ni potrebe za etiketom niti garancijom, nije bilo jos ni u aprilu kada sam video da je pukla etiketa, jer ako je komponenta felericna, nece docekati ni drugi mesec koriscenja, a ako je dobra, onda ce 99% docekati i sam istek garancije. S obzirom da se u mom racunaru nalaze komponente koje su prezivele celu jednu godinu, prezivece i narednih 5. U tom slucaju, mislim da ipak nije ta etiketa vredna toga da saljem racunar u BG i da spucam bog te pitaj kolko para na postarinu i da cekam opet skoro 2 nedelje da se vrati racunar. :) Tako da, necu nista raditi niti dirati vise.

U svakom slucaju, ljudi, hvala vam na savetima i na tome sto ste mi hteli pomoci :)
 
Poslednja izmena:

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ono sto je veci problem je da zbog etikete saljes komp na taj put i ko ti garantuje da u transportu nece doci do nekog ostecenja za koje niko nece odgovarati a ti ces da dobijes nazad racunar koji je unisten ili na neki nacin ostecen.

Ja kazem ako nesto sto kupim i radi prvih 2-3 meseca bez problema to ce trajati i preko garancije, ako je bas sudjeno da crkne 2 dana posle garancije e onda da ga j*bem neka i crkne.
 

iPhone Galaxy Pop C3

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.12.2018.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ono sto je veci problem je da zbog etikete saljes komp na taj put i ko ti garantuje da u transportu nece doci do nekog ostecenja za koje niko nece odgovarati a ti ces da dobijes nazad racunar koji je unisten ili na neki nacin ostecen.

Ja kazem ako nesto sto kupim i radi prvih 2-3 meseca bez problema to ce trajati i preko garancije, ako je bas sudjeno da crkne 2 dana posle garancije e onda da ga j*bem neka i crkne.
Tako je, koristicu ja normalno racunar, sta cu vise da se cimam zbog sada nepotrebne etikete??? A izgleda da sam mozda imao i srece sto se nije polupao racunar na onom prvom putu do BG-a...
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Nije vise etiketa presudna za garanciju.Vecina vise i ne stavlja na gotove konfiguracije.Cak se na vecinu graficki vise ne stavlja etiketa...
Garancija ti vazi i bez toga.
Primera radi,vise ti ne treba ni original racun da bi uvazili garanciju.Dovoljna je slika ili scan racuna.Kingston daje 10god garanciju na memorije a racun izbledi posle 2 godine i vise se nista ne vidi na njemu.Pri temperaturi lepak popusta,tako da su i sa komponenti otpadale nalepnice,ali to ne znaci da su otvarane...
 

Prokletnik

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.10.2018.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
457
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600 / Noctua U12S
Motherboard:
MSI B450 Gaming Carbon Pro AC
RAM:
Corsair Vengeance RGB PRO (2 x 8GB) 3200MHz CL15
VGA & cooler:
ROG STRIX-GTX1080-A8G-GAMING
Display:
Dell P2312H, ViewSonic XG2401 144hz
HDD:
120GB SiliconPower Slim S55 + SAMSUNG F3 ST1000DM005/HD103SJ 1TB 7200rpm
Sound:
Genius gx gaming sw-g 2.1 , HyperX Cloud Flight
Case:
Fractal Design Define C - Window
PSU:
Seasonic M12II-620 EVO
Mice & keyboard:
Logitech G703 wireless & Redragon Kumara
Internet:
MTS 20/4
OS & Browser:
Windows 10 Pro
To je stvarno sramota da tako zavrcu kupce, stave ti etiketu na komp i imas 2 godine garanciju a neke komponente imaju cak i vise... U americi je zabranjeno stavljati i nalepnicu na srafove od graficke, mozes da je rasklopis celu ako oces i dalje ce imati garanciju
 

David1107

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.02.2019.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Fx8350 CM MasterLiquid ML120L RGB
Motherboard:
Gigabyte
RAM:
Kingston hyperX
VGA & cooler:
R9 380x
Display:
Asus 24” 1ms
HDD:
2x 1tb sad
PSU:
Thermaltake 730w
Optical drives:
Nema
Naime, prijavio sam se na ovaj forum iskljucivo da informisem druge ljude i podelim svoje iskustvo sa drugim ljudima kako sam se izborio za svoja prava. Pre 3 godine kupio sam cooler master Nepton 120xl vodeno hladjenje, kada sam dosao kuci i otpakovao ga primetio sam da na kucistu jednog ventilatora ima deo na kome je malo istopljena plastika, zvao sam i prijavio pa mi je receno da to nece uticati na moju garanciju je l ventilator radi.
3 godine kasnije meni na hladjenju otkazuje vodena pumpa tacnije pre nekih mesec dana, odlazim u emmi gde sam kupio da reklamiram uredjaj posto imam 5 godina garancije na taj model od samog starta mi se postavljaju cudni uslovi. Da bi podneo reklamaciju receno mi je da mora da bude u originalnom pakovanju sa svim mogucim delovima koji su dosli u njemu. Posto sam pravnik i razumem se u zakon o zastiti potrosaca znam da je zakonom izricito navedeno da se reklamira deo koji je neispravan i da uslovi ne smeju biti donosenje originalnog pakovanja i slicno. Srecom sacuvao sam ja sve to i na kraju krajeva tako upakovanog sam ga sasvim slucajno doneo u radnju. Zanimljiva stvar 7 dana kasnije stize meni poruka da je reklamacija prihvacena. 14 dana nakon zovu me iz emmija da mi je reklamacija odbijena zbog sledecih razloga
1. Fali neki sraf za montiranje na plocu ( ne znaju koji )
2. Fali kabal ( ne fali i opet ne znaju koji )
3. Na kucistu kulera fizicko ostecenje! ( kuciste kulera nije predmet moje reklamacije )

Znajuci svoja prava sedam na motor odlazim odmah u emmijev servis da se raspravljam i pisem mejl direktno kuler masteru da se informisem i sledeca stvar je jako zanimljiva.
U servisu objasnjavam im zakon kazem da su me dosta ostetili, da uslov za prihvat garancije nije da imam celo pakovanje i sve, da uslov za odbijanje nikako ne moze biti ispravan kuler jer se ne moze pronaci uzrocno posledicna veza sa time zasto vodena pumpa ne radi jer na vodenoj pumpi i hladnjaku nema ogrebotine i plus kuler nije predmet moje reklamacije jer je ispravan. Kabal i sraf ne mogu biti razlog zasto mi je reklamacija odbijena jer ne treba da se gleda na kantar sta fali ili ne jer je njihova duznost da ustanove zasto je kvar nastao a ne da traze dlaku u jajetu. Naravno da su me nemo gledali al sam im rekao da cu im doslovce napisati meil poprilicno o zakonu i svemu sto i jesam uradio.

COOLER MASTER predstavnistvo za balkan mi odgovara da cesto imaju situaciju slicnu sa winwinom i emmijem, da im posaljem serijski br da ustanove ko je distributer i kod koga mogu da potrazim svoja prava garancije. Izricito mi kazu da pri sledecoj kupovini izbegavam pomenute prodavce jer uvoze iz istocnih zemalja i da namerno odbijaju ljude. Saznaju da je uvoznik ewe i da mogu da odnesem moj uredjaj u naposys na reklamaciju kod koga i winwin mora da salje reklamirane proizvode ali oni to ne rade vec na svoju ruku odbijaju i da trebam da trazim papir koji predstavlja dopis ko je odbio moj uredjaj i ko ga je dijagnostifikovao i pregledao.

COOLER MASTER na customer support na njihovom zvanicnom sajtu pise da im je jako zao to sto se meni desilo, nude mi da ja posaljem ceo uredjaj za holandiju u njihovo predstavnistvo a da ce mi oni poslati pare ili potpuno novi uredjaj i slazu se sa mnom oko svega i pisu mi da uredjaj koji je star 3 godine mora da ima tragove habanja i da garancija od 5 godina se odnosi na vodenu pumpu, flow i na ventilatore ali da mogu pojedinacne stvari da reklamiram.

Sutradan odma odlazim u winwin reklamacije i svadjam se sa njima gde ih apsolutno boli uvo gde mi je lik sto radi rekao prvo ako cooler master kaze da treba da se prihvati onda cemo da prihvatimo sada kada sam im sve izneo oni se prave blesavi, kazem im da su me mnogo ostetili i da zbog njih gubim vreme. Saznajem da uredjaj nikada nije dosao u servis kod distributera koji je jedini kompetentan da prihvati reklamaciju vec su njihovi serviseri odbili... Da ne ulazim u dalju pricu mislim da je svima jasno o cemu se ovde radi, oni nemaju pravo to da rade. npr: Kupis samsungov tv negde i imas samsungovu garanciju samsung je ovlasio 1 servis za resavanje reklamacija ali prodavac koji ti je prodao tv ne saradjuje sa tim servisom vec na svoju ruku odbija tako sto trazi dlaku u jajetu i obmanjuje ljude.

Uzimam svoj uredjaj nosim ga u naposys i to dajem samo hladnjak koji je povezan na vodenu pumpu bez i jednog drugog dela. Sutradan mi je reklamacija prihvacena a posle treceg dana saznajem ovo:

Poštovani/a,

u skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača Vaša reklamacija je pozitivno rešena.
Zamenski uređaj je MasterLiquid ML120L RGB (MLW-D12M-A20PC-R1) sa serijskim brojem: MLWD12MA20PCR11184400453.

Posto sam pravnik malo sam se raspitao kod kolega i 90% reklamacija na tehnicke uredjaje su odbijene. Zamislite koliko njih je bez osnova? Zamislite da sutra nov auto upadnete u rupu i iskrivite felnu i onda nemate garanciju na motor?
Treba se boriti za svoja prava, sve ovo sto sam napisao imam u slikama mozda se i odlucim da tuzim alti samo zato sto svesno odbijaju reklamacije i ponasaju se bahato.

Sve pohvale za neposys koji su profesionalni i treba imati poverenja u njih
za mene je jedno sigurno. Nikad vise EMMI nikad vise WINWIN nikad vise ALTI a zna se ko ga drzi.

Kontaktirajte zvanicnog proizvodjaca putem meila uvek ce pomoci i izaci u susret. Svugde u svetu se reklamacije uvazavaju samo ovde odbijaju jer im se moze i mi se ne bunimo i ne pretimo.
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
To je stvarno sramota da tako zavrcu kupce, stave ti etiketu na komp i imas 2 godine garanciju a neke komponente imaju cak i vise... U americi je zabranjeno stavljati i nalepnicu na srafove od graficke, mozes da je rasklopis celu ako oces i dalje ce imati garanciju
Gledao si Radeon VII kod Nexusa xD
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ja mislim da avatar sve govori :d
 
Vrh