• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

iPhone 5 jailbreak

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Ovako,zena dobila na poklon od brata njegov iP5 pa bi da slusa mp3, koristi bluetooth, i ostale dziza bidze dostupne na ostalim OSovima. Buduci da nemam apsolutno nikakva iskustva sa rutovanjem/JBkom i ostalim zezalicama koje prate ovu platformu, trebala bi mi pomoc, makar putem korisnih linkova. Verzija OS trenutno na telefonu je 8.1.3, simfree je.
Hvala unapred na pomoci
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
instaliraj poslednji iTunes i sinhronizuj ga sa iPhoneom, nemoj apdejtovati na iOS 9.3.2 kad ti ponudi. zatim idi na http://www.taig.com/en/ i skini alat. odradi backup ako imas nesto bitno na telefonu. zatvori iTunes, ugasi Find my iPhone i passcode ako je ukljucen, pokreni Taig alat i odstikliraj 3K Assistant i prati uputstva... po zavrsetku udji prvi put u cydi-u i sacekaj da se zavrsi proces nakon cega ce se restartovati fon.

za sta ti tacno treba jb? moras znati sta radis u cydiji i cemu koji tweak sluzi... moras dodati i repo-e...

ako joj treba samo za muziku, prebaci u music library stvari koje hoces i klikni na sync...
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Tel je povezan sa iTunesom njenog brata, verovatno je registrovan (nem pojma, totalni noob sam za iP tehnologije). Kako prebaciti fon na njen nalog?
Hoce da igra igre, moze i narodne ako moze, hoce da slusa muziku, menja melodiju zvona da mozemp3 da se koristi (mislim da sam procitao da inace ne moze), da koristi BT i ostalo...
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
neka napravi apple id ako nema i nakon toga se odjavi sa trenutnog i prijavi na svoj acc...
inace, moze se menjati melodija ili praviti sopstvena preko iTunesa, muziku sam ti rekao kako da prebaci, moze da proba i spotify ili deezer ako joj vise odgovara, ima bas mnogo besplatnih igara ali joj treba tweak appsync da bi igrala narodne... bt sluzi za uparivanje sa drugim uredjajima ali ako hoce da salje recimo fotke bas preko bt-a na drugi telefon onda airblue sharing...
ne znam koliko ce se snaci oko svega ovoga jer niste nista radili do sada, nije neka nauka ali sve ovo trazi poznavanje materije i raznih termina... isto tako ja ne znam nista o androidima i ne bih ih cackao...
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Pa dobro, od nule se krece uvek :) ovih dana krecem polako u osvajanje tehnologije :) ako budem imao dodatnih pitanja, postavicu ih ovde. Hvala za sada
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
samo polako, pisi slobodno... da si u bg-u ja bih ti sve odradio... u principu nemas sta da pokvaris, brikujes i slicno... najgori scenario je podizanje na poslednji iOS i gubitak mogucnosti za jb jer jos nije izasao...
taj fon bi bas dosta vredeo samo zbog verzije iOS-a na njemu jer ljudi placu za jb-om
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Hvala na spremnosti da pomognes,cenim to. Inace, ne verujem da bi mnogo vredeo fon jer ima prasine ispod displeja :( ali za mp3 plejer ne smeta
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
nema na cemu, i ta prasina se da srediti
dobar je to fon jos uvek...
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
taj telefon je 99.9% vec otvaran, sad je pitanje sta je radjeno i kako... imam drugara koji to dobro radi, javljam ti kad mi odgovori cisto da znas koliko bi kostalo i da li ti se isplati jer ni ja nemam predstavu koliko se krecu cene bilo kog servisa...

evo javio mi sad drugar, kaze da je to uglavnom do pozadinskog osvetljenja i kosta 2.600 da se zameni... e sad, moze biti da je neko reparirao staklo pa je zagrebao polarizator sto se isto vidi kao prasina i to se vec ne isplati jer kosta 45€ a 55€ je ceo displej da se zameni... ali najpre bude samo do pozadinskog...
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Oooo super, nije to skupo. Jeste nesto radjeno, meni je palo na pamet da je prednja kamerica, jel ima trag oko nje, mada ne mora da znaci. Mada ovoj mojoj ne smeta, pitao sam je. Cudne su zene :) mene bi to izludelo

edit:
jeli bre ericu, jes to ti? :D
 
Poslednja izmena:

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
jesu cudne zene kad je tehnika u pitanju...
pitanje je sta je tu radjeno a nesto definitivno jeste... onda nista ne diraj, teraj tako ako joj ne smeta...
hah, pitao sam se kad ces da izvalis ali mi je bilo zanimljivo da igram malo zmurke :)
 

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Haha ijaooo :) sto se ne javis covece. A kako bih inace izvalio kad ti nije isti nik kao na benchu, nego sam sasvim slucajno ;)
Prost je iOS, za 5 min vidis sve sto ima u njemu. Lepo skockana platforma, nema sta. Valjda mi je zanimljivo jer sam na androidu zadnjih 5-6 godina non stop. Jos nisam odradio JB, igram se.

Nije tema, ali moze neka preporuka za slusalice, da nisu mnogo skupe, do 20e? Ne bubice in-ear, nego one klasicne (?) kao Nokia sto je imala
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ma stari si ti lisac, sve znas ;)

jednostavan je samo sto je meni recimo dosadio nakon punih 8 godina jer nisam probao nista drugo i vec dva dana gledam neki sony xperia Z5 compact jer bih cisto da probam ali mi je mnogo para pa ce mozda da padne ipak neki iPhone SE kad dodje na red jer mi se android ne uklapa uz ostale uredjaje po kuci...

za sluske ne znam sta da ti preporucim, ima svega a nisam bas nesto pratio teme... mozda da vidis neke sennheiser...

ja u zadnje vreme koristim over ear kad sam kuci i appleove koje dolaze uz iPhone...
imam od ranije i neke akg k330 koje se odlicno cuju ako ti ne smetaju silikoni...

kod nas se pominju neki sennheiser CX 150 i CX 5i modeli ali ih nisam koristio i svi su in-ear...

jesi li probao te appleove koje si dobio uz fon?
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
Nisam ja dobio,zena od svog brata dobila :) on je zadrzao i punjac cak jer mu je trebao rezervni za iP6 (cesto putuje),morala je novi da kupi. Slusalica odavno nema :) one iP5 bi joj verovatno odgovarale, ako ima negde da se kupe.

U sustini, za njene potrebe, bio si u pravu u prvoj poruci-ne mora JB. Mislio sam da mp3 nece da moze, ali moze preko iTunes. Mogu i slike uslikane kamerom da se prebace. BT ko shisha. Jedino ce joj smetati sto ne moze da stalja custom mp3 melodije kao zvona ali boze moj, to je sitnica.

Moze li nekako da se iskljuci update da ostane na 8.1.3, malo malo pa mi nudi na 9.3.2?
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ma skontao sam nego me mrzi svaki put da pisem zena dobila od svog brata :)

bude tih sluski poprilicno cesto na forumima nove, krecu se od 2.000 din do 20€ sto je dzabe jer su odlicne sluske... ja svoje druge dao devojci i koristi ih na androidu i odusevljena je...
ako naletim na neke uskoro javim ti...

pa nisu ga bas toliko zakljucali, naravno da mozes da ubacis mp3 muziku :)
mozes i melodije, kucaj na tjubu kako da napravis sam melodiju, slicna je procedura kao na nekadasnjem soundforgeu, iseces stvar odakle hoces, snimis u m4a formatu cini mi se, ubacis u iTunes i sinhronizujes...

izgleda da ne postoji prost nacin da se iskljuci ta notifikacija... to je skoro uvedeno i ume da iritira...
evo nekoliko predloga pa vidi da li ti se isplati da to radis:

http://osxdaily.com/2016/01/04/stop-ios-software-update-notification/

ako se odlucis da ne radis jb onda idi na update i resis problem :)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
U sustini, za njene potrebe, bio si u pravu u prvoj poruci-ne mora JB. Mislio sam da mp3 nece da moze, ali moze preko iTunes. Mogu i slike uslikane kamerom da se prebace. BT ko shisha. Jedino ce joj smetati sto ne moze da stalja custom mp3 melodije kao zvona ali boze moj, to je sitnica.

Moze li nekako da se iskljuci update da ostane na 8.1.3, malo malo pa mi nudi na 9.3.2?


Za melodiju, moze da se sredi, ali samo 40sec, a za update, vidi neki how to...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh