• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Inter-Tech SL-500 PLUS

Sky90po

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2017.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav. Jel ima neko ovo napajanje? Napajanje nema dobrovoljni 80 plus sertifikat, ali brend je naveo bar 82% efikasnosti ako im je verovati... Evo i slike sa efikasnosti na 20, 50 i 100% :

38353


Napajanje je konkurent LC Power modelima. Ima jednu 12V prugu/granu sa 30A i 360W...

38354


Na papiru izgleda kao idealna kutija za low/medium konfiguracije, poseduje 6+2 PCIe konektor za GPU. Ono što je malo zabrinjavajuće je da nema profesionalnih opisa, doduše ima samo pozitivnih opisa sa sajtova koji prodaju ovo napajanje ako nekome znači... Inače ovaj Nemački brend je ustvari Coba/Sinan Power OEM... Cena 4.000 rsd.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.243
Rezultat reagovanja
5.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Nem ti pojma puno,deluje da nije toliki krš koliko sam mogao da vidim po nekim komentarima,i moguce da je bolji od lc sa sličnom cenom.
Onako laički meni kad pogledam tabelu grana mislim da je neki matori grupni psu.Ja to gledam kao da psu ima 360w,zato npr imaš za oko 10 evra više sigurniju varijantu npr xilence A+lll 450w,toliko i dobiješ na 12v grani,i barem znaš sigurno da je korektno napajanje sa zastitama.
 

Sky90po

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2017.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Xilence poseduje malo više zaštite, istina. Ali opet Nema ga na našem tržištu, napajanja uopšte. Iako jedan distributer radi sa ovom firmom. Koliko vidim ima ventilatora/fanova... Verovatno ima na KP. Zapadni testeri preporučuju da se sve ove marke nišeg cenovnog ranga preskoče... Npr (Rasurbo, Inter-Tech (Sinan Power, Coba), Tech Solo, LC Power, RaptoxX, Tronje, Xilence, Ultron, World Link, Q-Tec)... kako kažu bolje je dodati još 10-20 usd/euros i kupiti poznatiji brend kao npr FSP, Seasonic itd... Ono što oni ne kapiraju da kod nas neki ljudi žive sa takvim sumama po ceo mesec... Video sam čak i slučajeve da ljudi vraćaju i ova napajanja sa 5+ garancijama... tako da mislim da u ovom tržištu marketing radi dosta... Možda čak i malo testeri dobijaju od poznatijih marki... Kako god da se vratimo na ovo napajanje. Ovaj model je reviziran kao
ATX12V v2.4 dok LC600H npr 2.3 ili ovaj XIlence 2.52... ali opet postoji i FSP SP500-A. Ono što meni ne ide u glavu kako ovaj sajt za taj model SP500-A - nije listovan na zvaničnim FSP sajtovima kao što su:
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.243
Rezultat reagovanja
5.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Kao prvo ne mogu da znaju napamet o kojem se modelu radi.Drugo,ne poznaju naše tržište,tako da ako uporedimo A+lll 550w modularno dc dc(nezavisna regulacija)bronze napajanje od 47 evra ili kao što ti kažeš da dodaš 10,20 evra verovatno ceš gore kupiti u Srbiji.Ali svakako treba izbegavati loša napajanja koje si neke spomenuo.Xilence je nemačka firma,ista kompanija koja proizvodi BeQuiet.Naravno ne možeš očekivati čuda u toj cenovnoj klasi,ali ce ti završiti posao za neki mid/low(jeftiniji pc) npr do 500e..
Ne grupišu se napajanja po brendu(imenu) koja su dobra vec po modelu.Imaš krš od seasonica a imaš i top psu koje nikad nisi čuo.Danas svi redom pakuju psu nekog oem-a
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Xilence je nemačka firma,ista kompanija koja proizvodi BeQuiet.
Netacno. Jedna ista firma je vlasnik BeQuieta i Xilence. Ta dva branda nemaju nikakve slicnosti, Listan je kupio Xilence ime, jer je firma "pukla". BeQuiet i Xilence napajanja nemaju nikakve slicnosti. BeQuiet su jedna od najkvalitetnijih napajanja u Evropi, Xilence spada i sada kao i pre u jeftinu kategoriju, sa jeftinim OEMovima u vrlo upitnim serijskim kvalitetom.

Imaš krš od seasonica
Seasonic nikad nije imao krs napajanje :)

Danas svi redom pakuju psu nekog oem-a
Malo je komplikovanije jer bi to znacilo da Corasir, EVGA, BeQuiet, Antec nemaju svoja napajanja? Recimo svojevremeno Antec HCP i VPF serija je pravljena u Delti (OEM) i Delta ih je pravila samo za Antec, Ili Corsair TX serija je promenila do sada 3 OEM-a. Drugim recima nisu OEM-ovi najjaci sa napajanjima, oni samo imaju fabrike koje mogu da naprave napajanja. Cak i kvalitet napajanja istog OEMa zavisi iz koje je OEM fabrike izasao...
Uglavnom, tema za duzu analizu svakog modela
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
ATX12V v2.4 dok LC600H npr 2.3 ili ovaj XIlence 2.52... ali opet postoji i FSP SP500-A. Ono što meni ne ide u glavu kako ovaj sajt za taj model SP500-A - nije listovan na zvaničnim FSP sajtovima kao što su:
SP500-A je model namenjen prevashodno za assembling u Evropi, i prezentovan je na tom delu FSP-a
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.243
Rezultat reagovanja
5.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Šta je ovde nejasno :

Djolekg je napisao(la):
Xilence je nemačka firma,ista kompanija koja proizvodi BeQuiet.???
Kompanija pod istim krovom su oba brenda..dal imaju veze jedna sa drugom nigde ne piše..
Seasonic nikad nije imao krs napajanje :)
Ako ti ne smatraš zastarelu platformu bez zaštite kršom ja ih smatram.
Ali koliko sam primetio po tvojim savetima više voliš japance u napajanju nego zaštite.
Citiram:
Xilence spada i sada kao i pre u jeftinu kategoriju, sa jeftinim OEMovima u vrlo upitnim serijskim kvalitetom.
Naravno da spada u jeftiniju.Upitni serijski kvalitet?Nešto se desilo?
Postavi psu ovde za 47evra boljeg od A+lll 550w .Nije valjda to hv pro?
 

Sky90po

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2017.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
SP500-A je model namenjen prevashodno za assembling u Evropi, i prezentovan je na tom delu FSP-a
Ali je nekako stigao do maloprodajnih radnji kod nas... Jel ovo i dalje FSP ili nije? Kada sam pitao jel proizvod stiže sa fabričkom opremom pošto sajt pominje bulk itd, ovi iz Tehnomanije kažu da dolazi u fabričkom pakovanju.
Koliko sam skapirao čitajući po netu, UL broj na napajanjima može da se odkuca/prekuca na neki sajt Online Certifications Directory i proveri proizvođač za NA, jel može kod nas tako nešto?... Izvor je iz 2010god tako da treba imati i to na umu: Who's Who In Power Supplies: Brands, Labels, And OEMs , još jedan koristin izvor: http://www.realhardtechx.com/index_archivos/FSP.htm
Kažu da FSP pravi svoja napajanja. Dok je recimo S12III, radio Shenzhen Ruishengyuan Technology. Opet napominjem ovo su sve informacije sa interneta.
Wikipedia kaže "FSP Group originally consisted of three companies, Fortron/Source Corp. (USA), Sparkle Power Intl Ltd. (Taiwan) and Powertech Systems (Taiwan). F, stands for Fortron /Source USA, S, stands for SPI and P, stands for Powertech systems." FSP Group - Wikipedia
 
Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.747
Rezultat reagovanja
9.116
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Pa, mi smo po nekim kriterijumima još uvek deo Evrope, dok nas nas neki ipak teraju na Jupiter... :geek:
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Ali je nekako stigao do maloprodajnih radnji kod nas... Jel ovo i dalje FSP ili nije? Kada sam pitao jel proizvod stiže sa fabričkom opremom pošto sajt pominje bulk itd, ovi iz Tehnomanije kažu da dolazi u fabričkom pakovanju.
Napajanje SP500-A jeste FSP, FSP ima kapacitet da u svojim fabrikama proizvodi sva svoja napajanja i napajanja za druge brandove. Uvezli smo ga prevashodno za proizvodnju da zamenimo 600H za racunare sa grafikama RX 570/580. Prvo na testovima, a posle i kroz assembing je opravdao ocekivanja. RMA - pa nema :) . I da, napajanje dolazi samo kao bulk, u najlonu, ali bez kutije. Obzirom da nije bilo predvidjeno da ide u retail kanal ( maloprodaje ) nije imalo odredjen ni EAN broj, Na zahtev Gigatrona, koji je zelo da ga ubaci u maloprodaje, je dobijen EAN broj, pa smo odobrili odredjenom broju zvanicnih retailera da mogu da ga prodaju u maloprodajama
 

Sky90po

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2017.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
spale
Vi pričate o MID9 D.O.O? Pa znam da Emmi i Winwin imaju Tu seriju bulk/OEM FSP modela, a ja sam slao mail da pitam za pakovanje Emmi-u a javio se lik iz Tehnomanije. Tvrdi da dolaze u fabričkom pakovanju. Izgleda da čak i nakon kupovina od strane Tehnomanije, Emmi i Winwin nisu dobile na kvalitetu... Jel ste testirali taj FSP? Mislim da bi mnogi cenili da napišete malo više iskustva o modelima, efikasnost i ostale tehničke testove? Ono što se ne pokazuje na zvaničnim straniciama web-a... Ako se sećam lc600h je imao oko 78% efikasnosti... Ovaj fsp je verovatno bolji...
 
Poslednja izmena:

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Jel ste testirali taj FSP?
Testna kofiguracija Ryzen 7 2700X i neki Gigabyte RX580 oc serija, ne secam se tacno oznake, napajanje proslo sve moguce "torture" i zamenilo pretpostavljate vec koje napajanje. Izuzetna paznja je morala postojati pri testiranju upravo zbog nekoliko hiljada napajanja koja posle toga odlazi u proizvodnju. Za distributera najvazniji pokazatelj kvaliteta je RMA, sto je ovo napajanje za sve ove godine opravdalo.
Naravno, bolja efikasnost od LC600H
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.243
Rezultat reagovanja
5.329
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Fantastičan test.:rolleyes:
 

Sky90po

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
21.04.2017.
Poruka
17
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Uvezli smo ga prevashodno za proizvodnju da zamenimo 600H za racunare sa grafikama RX 570/580.
MID9 je uvoznik ili proizvođač? Kome menjate računare? Jel pričate o sklapanju konfiguracija za retail prodavnice?
Testna kofiguracija Ryzen 7 2700X i neki Gigabyte RX580 oc serija, ne secam se tacno oznake, napajanje proslo sve moguce "torture" i zamenilo pretpostavljate vec koje napajanje.
To je FSP testirao pa vam prosledio info? Ne vidim zašto bi vi testirali kao uvoznik?
Izuzetna paznja je morala postojati pri testiranju upravo zbog nekoliko hiljada napajanja koja posle toga odlazi u proizvodnju.
Tek sada sam zbunjen.
 
Poslednja izmena:
Vrh