• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Hitno menjanje termal padsa

paksu

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2022.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav ako moze neko hitno da mi odgovori imam hp victus 16 laptop, otvorio sam ga nakon dve godine da prasinu ocistim i usput zamenim termalnu pastu na procesoru, medjutim kao sto se sa slike vidi da su termalni padovi istopljeni ima dosta al je samo istopljeno pa me zanima dal moram da kupim nove ili samo pastu na procesoru da zamenim i vratim kako je bilo
 

Prilozi

ckovu77

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.03.2019.
Poruka
32
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 9 3950x noctua nh-d15
Motherboard:
Asus TUF GAMING X570-PLUS
RAM:
G.SKILL 64GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16Q-64GVK
VGA & cooler:
Asus ROG STRIX 3090 OC
Display:
Dell alienware AW2518HF 240Hz 1ms
HDD:
ADATA SSD XPG SX8200 Pro 2TB, SAMSUNG 1TB 860 EVO SATA3 2.5" i TOSHIBA 1TB SATA3 3.5" DT01ACA100
Case:
TT Commander c33
PSU:
SEASONIC Focus Plus 1000 Gold 1000W
Mice & keyboard:
Zowie EC2-A & Hyper X alloy elite
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10
Pozdrav ako moze neko hitno da mi odgovori imam hp victus 16 laptop, otvorio sam ga nakon dve godine da prasinu ocistim i usput zamenim termalnu pastu na procesoru, medjutim kao sto se sa slike vidi da su termalni padovi istopljeni ima dosta al je samo istopljeno pa me zanima dal moram da kupim nove ili samo pastu na procesoru da zamenim i vratim kako je bilo
Trebalo bi i padove zameniti, jer se i oni vremenom stvrdnu i kao i pasta ne provode dobro toplotu. Samo moras znati tacnu debljinu fabrickih padova (ili merenjem starih ili googlanjem za tacan model laptopa), jer neadekvatna debljina moze da napravi veci problem nego da ostavis stare ako uspes da ih sastavis. Pozdrav
 

paksu

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2022.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Trebalo bi i padove zameniti, jer se i oni vremenom stvrdnu i kao i pasta ne provode dobro toplotu. Samo moras znati tacnu debljinu fabrickih padova (ili merenjem starih ili googlanjem za tacan model laptopa), jer neadekvatna debljina moze da napravi veci problem nego da ostavis stare ako uspes da ih sastavis. Pozdrav
Raspitivao sam se i na drugim forumima poputs linus techa, gde mi je receno da to kao "melted" nije neka stvar sve dok se kao kod mene na slici vidi da je pufasto te samo da zamenim pastu na cpu i gpu i vratim kako je bilo, pa cu pratiti temperature i videti sta kako
 

guly

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.03.2014.
Poruka
56
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Motherboard:
msi h81
RAM:
2x 4gb ddr3
VGA & cooler:
r7 260x 1gb gddr5
Display:
philips 21"
HDD:
kingston v300 ssd + wd320gb
Case:
codegen
PSU:
lc power 500w
Mice & keyboard:
logi
Internet:
aDSL
OS & Browser:
Win 10 + Chrome
Nisu stopljeni već je stavljena pasta koja služi kao zamena za padove i bolje provodi toplotu... Možeš da staviš pastu ako nađeš ili padove, samo koje debljine...

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Vrh