• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HDMI kabl od 10-15cm

ShoneX

Newcomer
Učlanjen(a)
30.11.2022.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za jedan projekat potreban mi je što kraći HDMI kabl, čisto da spojim izlazni uređaj na HDMI - USB capture karticu jer posle toga ide vrlo kvalitetnim USB kablom do računara, a stvarno ne bih hteo da mi kartica visi iz kućišta računara niti ima previše prostora za to. Ali takođe nema previše prostora ni za dugački HDMI kabl koji bi još morao da presavijam kod izlaznog uređaja. Kada tražim na netu toliko kratak kabl samo mi iskaču neki adapteri ili strani sajtovi, a to mi nije opcija.
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
U srbiji tesko, ima na Aliexpress od 20-30cm minimum, ali pitanje kakav je kvalitet tih kablova...
 

ShoneX

Newcomer
Učlanjen(a)
30.11.2022.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kažem ja već, našao sam npr. na ebay i kablove od 15 cm, ali mi to nije opcija. Preostaje mi jedino da kupim hdmi konektor i probam da ga zalemim na jedan od onih flat hdmi kablova, samo ga skratim na potrebnu dužinu. Lemio sam razne konektore do sad, ali ovo još nisam probao, deluje mi pipavo, previše kontakata pa mi ni to nije bila prva opcija. Do tada privremeno rešenje biće presavijen/namotan kabl...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Znas zasto ih nema kracih (na sve strane)? Nema traznje. Signal je digitalan i nema gubitaka niti dodatnog jitter-a od duzih ili savijenih kablova. Signal ce biti ili isti kao na izvoru, ili ce paket biti poslat ceo ponovo dokle god ne bude isti.
Kad budes lemio imaj u vidu da ces EMI i ostale zastite (iz bužira) morati vratiti jer kabl nece raditi (EMI i ostalo ce zaprljati signal i signal/paket ce stalno biti ponavljan).
 
Vrh