• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

HDD sve bucniji

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
U pitanju je WD 160 GB.... Hard postaje sve bucniji i bucniji, i kad nista ne radi dosta se cuje kako vrti plocu.
Ali nije samo buka u pitanju nego su i vibracije sve jace, pricvrscen je elasticnim trakama u 5.25 slotu, i tako uspeva da prenese vibracije na kuciste.... i to bas dosta.. sta bi bilo tek da ga vratim na svoje mesto gde ima direktan kontakt sa kucistem
Pre 5-6 meseci kad sam ga pricvrstio tim trakama, bio je skroz necujan i bez ikakvih vibracija

Testirao sam hard, nema bad sektora... a evo i ostalih rezultata, ne znam da li su ok

Sta se desava sa ovim hardom i sta da radim sa njim? Ne verujem da bi uvazili reklamaciju pa da ga zamene...
 

Prilozi

M

Misko78

Guest
Sta se desava sa ovim hardom i sta da radim sa njim? Ne verujem da bi uvazili reklamaciju pa da ga zamene...
Motor hard diska je poceo da se cuje, imam 2x40GB onih debelih maxtora rade besprekorno ali cuju se bukvalno kao zamrzivac.

Ja ne vidim razlog zasto ti to ne bi reklamirao, ako ti je pod garancijom, mislim da moraju to da uvaze?
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Motor hard diska je poceo da se cuje, imam 2x40GB onih debelih maxtora rade besprekorno ali cuju se bukvalno kao zamrzivac.

Ja ne vidim razlog zasto ti to ne bi reklamirao, ako ti je pod garancijom, mislim da moraju to da uvaze?
Trebalo bi da je pod garancijom jos uvek... star je oko godinu dana, ne znam koliko traje garancija...

Inace on ovako radi skroz ok, i sve testove prolazi.... Pitanje je da li bi zamenili "ispravan" hard... Zna se da je kod nas za***ancija oko garancije i kad nesto rikne totalno.

Ali me strasno nervira ova buka i zvrndanje kucista... Jedva sam uklopio sve da bude "silent".... i nije bas dugo potrajalo.... :)



EDIT: I da dodam jos nesto, tek sad sam to provalio... Temperatura harda je isto skocila i to dosta, oko 45 je sada (otvoreno kuciste)... Letos kad su bile one vrucine ne znam da li je nekad presao 35 stepeni uglavnom je bio oko 30 i uvek mi je zatvoreno kuciste bilo.... ovih 12-15 stepeni nije bas mala razlika i to je sada dosta niza sobna temperatura
 
Poslednja izmena:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Ako ti je skočila temperature skoro sigurno je nešto krenulo da crkava. Može biti da je nešto sa mehanikom, pa da je povišena temperatura zbog trenja ili neka takva zavrzlama...
 
M

Misko78

Guest
Trebalo bi da je pod garancijom jos uvek... star je oko godinu dana, ne znam koliko traje garancija...

Inace on ovako radi skroz ok, i sve testove prolazi.... Pitanje je da li bi zamenili "ispravan" hard... Zna se da je kod nas za***ancija oko garancije i kad nesto rikne totalno.

Ali me strasno nervira ova buka i zvrndanje kucista... Jedva sam uklopio sve da bude "silent".... i nije bas dugo potrajalo.... :)



EDIT: I da dodam jos nesto, tek sad sam to provalio... Temperatura harda je isto skocila i to dosta, oko 45 je sada (otvoreno kuciste)... Letos kad su bile one vrucine ne znam da li je nekad presao 35 stepeni uglavnom je bio oko 30 i uvek mi je zatvoreno kuciste bilo.... ovih 12-15 stepeni nije bas mala razlika i to je sada dosta niza sobna temperatura
Skini ti lepo sa WD sajta njihov program za testiranje Data LifeGuard Diagnostics for Windowsi odradi Extended test. Ako nesto nije u redu sa HDD_om program ce ti to prijaviti i to je osnov za reklamaciju. Ako tu bude u redu opet mozes da probas ali prvo odradi bekap diska posto ti to niko nece uraditi.
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Skini ti lepo sa WD sajta njihov program za testiranje Data LifeGuard Diagnostics for Windowsi odradi Extended test. Ako nesto nije u redu sa HDD_om program ce ti to prijaviti i to je osnov za reklamaciju. Ako tu bude u redu opet mozes da probas ali prvo odradi bekap diska posto ti to niko nece uraditi.
Testirao i tim programom, kaze da je sve ok......
 
M

Misko78

Guest
Reklamiraj, nista te ne kosta, samo mozes da dobijes. Kazem ti moji maxtori i dan danas rade a stari su 7 godina jedino sto su nepodnosljivo bucni. A prosvirali su pre jedno 3 godine. Takodej mozes i da postavis pitanje WD_u pa vidi sta ce ti oni odgovoriti.
 
Vrh