• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Grupno naručivanje iz EKWaterBlocks

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
U zadnjih godinu dana sam organizovao grupno naručivanje iz raznih web-shopova u inostranstvu, prvenstveno opreme za vodeno hlađenje računara, ali i svega drugog što se moglo naći u ponudi. Ova tema se odnosi na EKWaterBlocks koji je jedan od najpoznatijih proizvođača opreme za vodeno hlađenje računara iz Slovenije. Oni imaju svoj web-shop koji nam omogućava da po odličnim cenama naručujemo proizvode bez provizije preprodavaca kao što su PerformancePCS, CaseKing ili slično.


Da li je jeftinije naručiti iz inostranstva?
Prvenstveno - poenta je naručivanje komponenti koje se uopšte ne mogu nabaviti u Srbiji. EKWaterBlocks ima odlične cene, posebno što se tiče cene dostave većih paketa (grupnih narudžbina) tako da se mogu naći neke stvari po vrlo povoljnim cenama. Pošto se nabavlja roba direktno od proizvođača, cene su malo niže od cena koje se mogu naći kod preprodavaca istih komponenti.


Pravila 'igre':


  • Datum/raspored naručivanja: Nema specijalnog rasporeda naručivanja. Sve se radi po dogovoru. Kada se dovoljan broj ljudi prijavi (min 3-4), može se obaviti narudžbina.
  • Cene: U odnosu na naznačene cene sa sajta, dodaje se 10% carine i zatim na tu vrednost 18% PDV-a. Za odokativno računanje sitnijih delova može se uzeti da je $1 na sajtu jednak €1 sa uračunatim troškovima. Ne treba zaboraviti da pored same cene proizvoda postoje i dodatni troškovi dostave, kao i par sitnih troškova kao što je carinski pregled, poštanska usluga, i slično.
  • Plaćanje: Nakon dogovora o listi komponenti koje se naručuju sledi proračun i dogovor oko ukupne cene koji pokriva sve troškove poštarine i uvoza u Srbiju. Dogovorene sume se plaćaju unapred.
  • Poštarina: Osnovna poenta grupnog naručivanja je podela troškova dostave. Ukupna cena poštarine se ravnopravno raspoređuje (na osnovu ukupne težine narucenih proizvoda) medu naručiocima. Za detalje o težinama raznih komponenti se možete obratiti meni putem mail-a ili privatne poruke.
  • Brzina dostave: EKWaterBlocks je u Sloveniji, što je relativno blizu. Vreme od kako pošiljka krene iz EK dok ne stigne u Srbiju zna da bude i svega 2-3 radna dana. Treba imati na umu da, iako retko, uvek postoje mogućnosti neočekivanih dešavanja koje mogu uticati na vreme tranzita (praznici, zdravstveni problemi, problemi sa lagerom, itd..).
  • Rizik: Do sada smo ovako narucili oko 80kg komponenti iz Amerike i nije bilo nikakvih problema sa poštom, carinom ili nečim drugim. U najgorem slučaju, može se desiti da zbog nekog dela paket ne prođe carinu (UV boja za tečnost, biocid, termalna pasta pa čak i tečni metal nisu pravili problem na carini), i u tom slučaju bi paket bio vraćen pošiljaocu i pare vraćene. Poštarina ne može biti vraćena.
  • Cene sa sajta: EKWaterBlocks po defoltu stavlja 20% poreza za EU, i to označava odmah pored cene (Incl. 20% VAT). Pošto Srbija nije u EU, ove cene se umanjuju za 20% kada mi naručujemo. Treba obratiti pažnju samo da li je cena sa uračunatim porezom ili ne, jer ako dva puta smanjite cenu za 20%, pre ili kasnije će doći do neprijatnog iznenađenja.
  • Valuta: EKWater Blocks naplaćuje sve non-EU porudžbine u AMERIČKIM DOLARIMA, po zvaničnom kursu Centralne Evropske Banke (ECB). Za proračunavanje cena obavezno izabrati USD kao valutu na sajtu.


Kako se troškovi raspoređuju?
Troškovi se raspoređuju maksimalno ravnopravno, i trenutno koristim specijalni softver koji sam napravio za svrhe sračunavanja troškova i njihove raspodele tako da niko ne bude oštećen. Neki troškovi se raspoređuju ravnopravno (kao npr carinski pregled i troškovi carinjenja) jer oni ne zavise od ukupne vrednosti i težine paketa, dok se neki drugi troškovi (poštarina iz inostranstva, WesternUnion ili SWIFT naplata) raspodeljuju procentualno (po vrednosti naručene robe) jer oni i zavise od težine i vrednosti samog paketa.

Drugim rečima, u cenu naplaćenu pojedinačnom naručiocu ulazi isključivo ono što dolazi od troškova koje uzrokuju proizvodi koje taj naručioc uzima i ništa više.


Zainteresovani članovi se mogu javiti meni preko privatne poruke ili na telefon 063/11-03-111

Počeo bih prikupljanje porudžbina za jednu turu iz EKWaterBlocks. Rok za dodavanje bi bio do sredine Decembra.

LINK KA EK Water Blocks SAJTU


Evo i kako je izgledala prethodna narudžbina iz EKWB-a.

 
Poslednja izmena:

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Narode, posto sam odlucio da nabavim nesto za sebe iz EKWB, ne bi bilo lose ako nekome jos nesto treba da nabavim :)

Ponuda vazi u narednih par dana...ne bih da od ovoga pravim veliku produkciju.
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Zaboravio sam da stavim sliku ove mini-porudzbine od prosle nedelje: :)

 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Stigla je i najnovija porudzbina iz EK: :balavim:


 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Stigla je jos jedna posiljka od EKWaterBlocks: :balavim:

 

synchromatik

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.01.2016.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Koliko te je ispalo u troskovima na narudzbine? Da li je neko imao narudzbinu koja je prelazila 300-400e sa EKWB-a?

Ako neko naruchuje, ili moze da predlozi nesto sto bi smanjilo troskove dostave, javite se.
 

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
"Troskovi" narudzbine su postarina koja pise na sajtu (kada ubacis sve u korpu i odaberes Srbiju kao zemlju za shipping).

Na ukupnu cenu koju platis (cena proizvoda + postarina) se naplacuje carina u iznosu od 10% i na ukupnu cifru sa carinom, obracunava se i PDV u iznosu od 20%. To znaci da ces drzavi platiti oko 32% vrednosti posiljke i postarine.

Imali smo porudzbine koje su bile i preko 1000e, nije bitan iznos, svakako ce "proci" kroz carinu i opalice te za tih 32%.
 

Proka

Moderator
Učlanjen(a)
12.11.2010.
Poruka
1.558
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Prox
CPU & cooler:
I7 4790k
Motherboard:
Asus Maximus VII Impact
RAM:
Klevv 2x8gb 2400mhz, WC Alphacool D-RAM Modul
VGA & cooler:
ASUS 980TI
Display:
ASUS PG348Q
HDD:
SSD HyperX Savage 120gb, 1tb maxtor.
Sound:
Coolermaster MasterPulse In-ear - Black
Case:
Custom build
PSU:
Cooler Master: Silent Pro M2 850w
Mice & keyboard:
Asus CLAW, Asus Tactic PRo
Internet:
SBB Fiber 40/5
OS & Browser:
Ubuntu 14.04/Windows 10, Google chrome
И ако има превише артикала очекуј да могу да ти траже да увоз иде на правно лице.
 

synchromatik

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.01.2016.
Poruka
54
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Nazalost pravno sam lice :D
Thnx ljudi za info, dobih par linkova i poruka :)
 

amza

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.04.2013.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima li novosti o ovome da li se uskoro organizuje novo naručivanje? Jako sam zainteresovan
 
Vrh