• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Готове конфигурације или састављање?

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Поздрав народе, управо сам се пријавио на форум па рек'о и да поставим прву тему. Уколико јој није место овде ви преместите.

Занима ме шта мислите о готовим конфигурацијама. Знам да сви причају како их треба избегавати и да су доста скупље. Да ли је неко заиста радио рачуницу и упоредио цену готове конфигурације са појединачним ценама делова. Колика је ту заправо разлика? Планирам да купим нову макину али ме искрено мрзи да сам састављам (никад и нисам пробао) па ако и није нека велика разлика, најрадије бих пронашао готову која ми одговара и тјт. Искрено ми се свиђа све то истраживање и учење о компонентама и како функционишу заједно али овај други део (физичко склапање) ме уопште не привлачи и звучи ми веома ризично, посебно ако је у питању нека већа вредност (што ће у мом случају и бити 1к $ најмање). Такође, док гледам појединачне компоненте не могу а да не запазим колико су код нас скупље у односу на остатак Европе и Северну Америку и само се депримирам. Постоји ли можда опција да у продавници изабереш све компоненте па да ти они склопе све?
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Postoji opcija gde vi birate komponente ukoliko su iz iste radnje i oni vam sastave taj racunar. Generalno sa gotovim konfiguracijama uvek postoji neki kompromis koji ne opravdava cenu koju placate.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Ja sam licno radio racunicu par puta sto se tice sklopljenih konfiguracija i to na papiru moze dosta da varira. U nekim slucajevima su zvanicno na papiru sklopljene dosta jeftinije i isplativije, tipa uzmes bolju graficku kartu, procesor i vise rama, za manje para, ali zapravo su to najbedniji modeli grafickih karti, najsporiji ramovi niskog kvaliteta, losi i spori hard diskovi, ssd-ovi, losa napajanja, jeftini hladnjaci, lose termalne paste itd. S druge strane imao si u Monitoru dobrih sklopljenih konfiguracija, ali oni time vise ne barataju toliko dobro tako da je sada za izbegavanje. A cene idu oko 15-30% vise nego sto realno vrede, u zavisnosti od same cene racunara.

Kada kazes da su svuda jeftinije komponente, postoji nacin i da uzmes iz EU komponente, preko ljudi koji uvoze iz Madjarske na kp. Sve komponente su nove, imas ostvarivu garanciju, bolji je kvalitet nego nasi sto dobijaju i sto je najvaznije, sve komponente su znatno jeftinije (ima i izuzetaka naravno, ali retko). Tako da bi najbolje bilo da procackas na sajtu ipon.hu sta se nudi, ali ako nisi dovoljno upucen, ima dosta ljudi na forumu koji ti mogu pomoci, tako da samo nam navedi budzet i namenu i to je to :)

Sto se tice sklapanja imas 3 vrlo dobre opcije :
  1. Odaberes u jednoj prodavnici sve komponente i oni ti sastave bez dodatnih troskova
  2. Kupis komponente kako je najjeftinije na vise mesta i platis u servisu da ti sklope
  3. Kupis sve komponente najjeftinije moguce i pozoves nekog prijatelja koji zna sta i kako ili pratis uputstva na internetu i od brosura koje idu uz komponente (najprofitabilnije i bezbednije)
Iskreno, izbegao bih servis, jer iako mogu da ti rade na oci, nece to uraditi pa mogu nesto da s***u, negde da zalome itd, kako je njima najlakse i najjeftinije. ;) Najbolja ti je treca opcija, a prva ako bas imas srece da sve pogodis u istoj prodavnici :)
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Nikad sklopljene, bukvalno se nikad ne isplati. Kad ne biras delove stave neki procesor i grafu da ti zamazu oci a napajanje nema ime kao i ram a maticna je naravno uvek a320. Uvek sklapaj, jer to se jako lako nauci na internetu preko videa, dobijes mnogo bolju konfiguraciju za iste pa cak i manje pare. I jos jedna stvar, kad ti sklope stave ti onu nalepnicu na stranicu pa ako otvoris komp gubis garanciju, ako zelis da ga ocistis moras kod njih da nosis, ne znam gde to ima.
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Postoji opcija gde vi birate komponente ukoliko su iz iste radnje i oni vam sastave taj racunar. Generalno sa gotovim konfiguracijama uvek postoji neki kompromis koji ne opravdava cenu koju placate.
Баш зато сам и питао, нисам знао да и они склапају. Мада је тешко у једној продавници наћи све што тражиш (посебно по питању цене) али паде ми на памет па ето.

Ja sam licno radio racunicu par puta sto se tice sklopljenih konfiguracija i to na papiru moze dosta da varira. U nekim slucajevima su zvanicno na papiru sklopljene dosta jeftinije i isplativije, tipa uzmes bolju graficku kartu, procesor i vise rama, za manje para, ali zapravo su to najbedniji modeli grafickih karti, najsporiji ramovi niskog kvaliteta, losi i spori hard diskovi, ssd-ovi, losa napajanja, jeftini hladnjaci, lose termalne paste itd. S druge strane imao si u Monitoru dobrih sklopljenih konfiguracija, ali oni time vise ne barataju toliko dobro tako da je sada za izbegavanje. A cene idu oko 15-30% vise nego sto realno vrede, u zavisnosti od same cene racunara.

Kada kazes da su svuda jeftinije komponente, postoji nacin i da uzmes iz EU komponente, preko ljudi koji uvoze iz Madjarske na kp. Sve komponente su nove, imas ostvarivu garanciju, bolji je kvalitet nego nasi sto dobijaju i sto je najvaznije, sve komponente su znatno jeftinije (ima i izuzetaka naravno, ali retko). Tako da bi najbolje bilo da procackas na sajtu ipon.hu sta se nudi, ali ako nisi dovoljno upucen, ima dosta ljudi na forumu koji ti mogu pomoci, tako da samo nam navedi budzet i namenu i to je to :)

Sto se tice sklapanja imas 3 vrlo dobre opcije :
  1. Odaberes u jednoj prodavnici sve komponente i oni ti sastave bez dodatnih troskova
  2. Kupis komponente kako je najjeftinije na vise mesta i platis u servisu da ti sklope
  3. Kupis sve komponente najjeftinije moguce i pozoves nekog prijatelja koji zna sta i kako ili pratis uputstva na internetu i od brosura koje idu uz komponente (najprofitabilnije i bezbednije)
Iskreno, izbegao bih servis, jer iako mogu da ti rade na oci, nece to uraditi pa mogu nesto da s***u, negde da zalome itd, kako je njima najlakse i najjeftinije. ;) Najbolja ti je treca opcija, a prva ako bas imas srece da sve pogodis u istoj prodavnici :)
Ја сам једном пробао да израчунам али на готовој конфигурацији уопште није имало довољно информација да бих 100% нашао све компоненте и упоредио цене. Дошао сам само до приближних вредности које нису задовољавајуће.

Нисам знао за ту опцију из Мађарске мада сам чуо за исту пар пута али нисам био сигуран како и шта нити сам успео да сазнам. Нисам се нешто ни претерано занимао јер те опције из иностранства ме никад нису привлачиле (степен ризика) али ово конкретно уопште не звучи лоше. Посебно ако је тачно то за гаранцију. Можеш ли ме упутити негде где бих могао више да сазнам?

Мислим да ће на крају свакако бити трећа солуција у мом случају али волим да размислим о свим опцијама.
 

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Nikad sklopljene, bukvalno se nikad ne isplati. Kad ne biras delove stave neki procesor i grafu da ti zamazu oci a napajanje nema ime kao i ram a maticna je naravno uvek a320. Uvek sklapaj, jer to se jako lako nauci na internetu preko videa, dobijes mnogo bolju konfiguraciju za iste pa cak i manje pare. I jos jedna stvar, kad ti sklope stave ti onu nalepnicu na stranicu pa ako otvoris komp gubis garanciju, ako zelis da ga ocistis moras kod njih da nosis, ne znam gde to ima.
Да, да. Јасно. А да ли си узео сам да прерачунаш у неком конкретном случају? Не преслишавам те него ме занима разлика у цени.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Fora i jeste da ne mozete da sracunate, pored njihovog "preciznog" navodjenja. Recimo mi preporucujemo Nitro+ seriju na forumu za RX kartice, dok bi u gotovu konfiguraciju ubacili XFX koja je bukvalno furuna i dosta ljudi ima problema, ali je i najjeftinija, napajanja su obicno kinezi koji nemaju 70% prave snage koja se reklamira itd.

Jedan veoma pouzdan clan sajta kupujem prodajem se bavi uvozom vec puno godina i zaista je najbezbedniji, najstrucniji, najposlovniji i slicno. Konkretno link cu poslati u privatne poruke. Ukratko ako imate bilo kakvih problema, javite se njemu, on odnese ponovo i vrati novi proizvod, popravljeni proizvod ili neku trecu soluciju, naravno besplatno. Otprilike mu se samo javite u poruci i navedete komponente, on sracuna posto se menjaju cesto cene i javi koliko kosta i kada ce dostaviti. :)
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Да, да. Јасно. А да ли си узео сам да прерачунаш у неком конкретном случају? Не преслишавам те него ме занима разлика у цени.
Zapravo nisam, imam slobodnog vremena tako da cu sad. Neki moj drug odlucio da me ne poslusa i uzeo sklopljenu pa cu uzeti njegovu konfu kao konkretan primer, javljam se sa rezultatima.
Jedini problem je bas kao sto si ti rekao, nema dovoljno informacija na sajtu jer stvarno ne pise koje je napajanje, ne pise koji je ram samo 8gb kao i hdd.
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Fora i jeste da ne mozete da sracunate, pored njihovog "preciznog" navodjenja. Recimo mi preporucujemo Nitro+ seriju na forumu za RX kartice, dok bi u gotovu konfiguraciju ubacili XFX koja je bukvalno furuna i dosta ljudi ima problema, ali je i najjeftinija, napajanja su obicno kinezi koji nemaju 70% prave snage koja se reklamira itd.

Jedan veoma pouzdan clan sajta kupujem prodajem se bavi uvozom vec puno godina i zaista je najbezbedniji, najstrucniji, najposlovniji i slicno. Konkretno link cu poslati u privatne poruke. Ukratko ako imate bilo kakvih problema, javite se njemu, on odnese ponovo i vrati novi proizvod, popravljeni proizvod ili neku trecu soluciju, naravno besplatno. Otprilike mu se samo javite u poruci i navedete komponente, on sracuna posto se menjaju cesto cene i javi koliko kosta i kada ce dostaviti. :)
Fanta?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Jeste pogodio si :D

Ali ne valja pominjati mnogo na forumu, buduci da je covek vec prenatrpan poslom ;) Ako ga zatrpamo, ostacemo bez njega, pa sta cemo onda ;)
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Nikad nisam uzimao od coveka, zapravo sam pre neki dan na forumu cuo za njega. Nasao sam neku konfiguraciju koju bih uzeo, problem je sto nisam siguran da li bi ispalo toliko povoljno.
 

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Fora i jeste da ne mozete da sracunate, pored njihovog "preciznog" navodjenja. Recimo mi preporucujemo Nitro+ seriju na forumu za RX kartice, dok bi u gotovu konfiguraciju ubacili XFX koja je bukvalno furuna i dosta ljudi ima problema, ali je i najjeftinija, napajanja su obicno kinezi koji nemaju 70% prave snage koja se reklamira itd.

Jedan veoma pouzdan clan sajta kupujem prodajem se bavi uvozom vec puno godina i zaista je najbezbedniji, najstrucniji, najposlovniji i slicno. Konkretno link cu poslati u privatne poruke. Ukratko ako imate bilo kakvih problema, javite se njemu, on odnese ponovo i vrati novi proizvod, popravljeni proizvod ili neku trecu soluciju, naravno besplatno. Otprilike mu se samo javite u poruci i navedete komponente, on sracuna posto se menjaju cesto cene i javi koliko kosta i kada ce dostaviti. :)
Та опција заиста добро звучи а судећи по томе како пишеш верујем да имаш искуства са споменутим човеком?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Kupovao sam kod Fante, kao i pola ovog foruma, zapravo nemam ja bas puno stvari uzetih kod njega, ali postoji nekih 2000eur vredne robe u kuci trenutno, mada vise cenu nabija monitor koji koristim. Ali opet, postoji ljudi koji su vise robe uzeli kako za sebe tako i za poznanike i na ovom forumu ali i na stranici tog coveka na kp-u ;)
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.690
Rezultat reagovanja
1.796
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Gledam njegov profil na kp i ima samo 1800 i kusur pozitivnih. Nije ni to mala brojka ali s obzirom na to da kazete koliko je zatrpan ocekivao bih da ima 10.000+ ocena.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.048
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Gledam njegov profil na kp i ima samo 1800 i kusur pozitivnih. Nije ni to mala brojka ali s obzirom na to da kazete koliko je zatrpan ocekivao bih da ima 10.000+ ocena.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Brišu se ocene, povremeno.
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Okej napravio sam racunicu za konkretno ovaj racunar:
Emmi konfiguracije | A-Comp Fighter | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...
Gledao sam cene na njihovom sajtu neke sam pretpostavio ali to ispada 405e sto je 47k a ovde je 58k. Oni naravno stavljaju po nabavnoj ceni pa je jos jeftinije po njih. Opet sa druge strane nasli bi mnogo povoljnije sve ove komponente na kp pa i nove tako da nikako se ne isplati opet kazem.
EDIT: Za 400e sam sklopio neki r7 komp za sebe koji uzimam na leto i daleko je bolji od ovog i dosta od toga je novo.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Okej napravio sam racunicu za konkretno ovaj racunar:
Emmi konfiguracije | A-Comp Fighter | Emmi online shop, prodaja: racunari, laptopovi, TFT monitori, netbook i notebook računari, foto oprema...
Gledao sam cene na njihovom sajtu neke sam pretpostavio ali to ispada 405e sto je 47k a ovde je 58k. Oni naravno stavljaju po nabavnoj ceni pa je jos jeftinije po njih. Opet sa druge strane nasli bi mnogo povoljnije sve ove komponente na kp pa i nove tako da nikako se ne isplati opet kazem.
EDIT: Za 400e sam sklopio neki r7 komp za sebe koji uzimam na leto i daleko je bolji od ovog i dosta od toga je novo.
То је велика разлика. За те паре се свакако исплати да сам саставиш. Плус не рачунам то што у тој склопљеној и није све 100% по жељи купца. За шта намераваш да користиш тај комп ако није тајна и које су спецификације?
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Pa za gejming, mozda zapocnem strimovanje sto je najveci razlog za novi komp a i ovaj sto trenutno imam nije nista spec i zelim da uzmem neki da traje. Sto se tice spec ovako.
Ryzen 7 1700
Asrock x370 Pro4
Kingston HyperX Fury 1x8gb 3200mhz (dodajem jos 8 kad budem u prilici)
Za napajanje trenutno imam lc600h drzace ga do sledece nadogradnje
Za hdd imam svoj wd blue 1tb i ssd imam kingston a400
Kuciste MS Cyclops V
Gigabyte RX 580 8gb
 

Tajm Bandit Bouns

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
04.10.2016.
Poruka
2.031
Rezultat reagovanja
1.725
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milan
CPU & cooler:
Intel Core I9-14900T + NH-C14S
Motherboard:
Asus ROG Strix B660-F Gaming Wifi
RAM:
Kingston FURY Beast 128GB DDR5
VGA & cooler:
Asus ROG Strix GTX 1060 6GB
Display:
Benq GC2870 60Hz
HDD:
Samsung 1tb 980 Pro M.2 NVME
Sound:
Genius 5.1 + RAMPAGE RM-K29 THUNDER
Case:
FSP
PSU:
Asus ROG Gold Aura 750W
Mice & keyboard:
LIMEIDE ARGB Keyboard + Asus ROG IMPACT III ARGB + GMB Gaming Podloga
Internet:
ADSL Wifi and LAN UGREEN Gold
OS & Browser:
Windows 10 Pro 23h2 64 bit
Other:
Iphone 11 with all original Accessories (iOS 17.4)
Bilo bi pozeljno ssd da zamenis, taj a400 pokazao se lose. Uzmi kingston uv500
 
  • Like
Reagovanja: Uni

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Bilo bi pozeljno ssd da zamenis, taj a400 pokazao se lose. Uzmi kingston uv500
Ne mozes da ocekujes nista bolje kad je 2500 din. U starom mi je kompu pa da ga prebacim privremeno dok su pare problem. Ja kad ovo sklopim zvanicno sam gotov sa nadogradjivanjem jos koju god.
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Jedno pitanje, zanima me da li je bolje r7 1700 ili r5 2600, dvoumim se.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Za strimovanje je daleko bolji R7 1700, dok su u gamingu vrlo slicni, ali je 2600 malo brzi, podrzava brzi Ram i jos pat finesa poseduje. Iskreno mislim da ce 2600 imati duzu podrsku, pa ako strimovanje nije prioritet 2600. ;)
 

Genexx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.08.2018.
Poruka
204
Rezultat reagovanja
21
Moja konfiguracija
Pretpostavio sam zbog broja jezgara i jos nekih faktora a za gejming sam video da je 2600 jedva brzi pa zato pitam, hvala jos jednom i pozdrav.
 

Бранчез

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.05.2019.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
Pa za gejming, mozda zapocnem strimovanje sto je najveci razlog za novi komp a i ovaj sto trenutno imam nije nista spec i zelim da uzmem neki da traje. Sto se tice spec ovako.
Ryzen 7 1700
Asrock x370 Pro4
Kingston HyperX Fury 1x8gb 3200mhz (dodajem jos 8 kad budem u prilici)
Za napajanje trenutno imam lc600h drzace ga do sledece nadogradnje
Za hdd imam svoj wd blue 1tb i ssd imam kingston a400
Kuciste MS Cyclops V
Gigabyte RX 580 8gb
О па добро, што да не. Надам се и ја у скоријој будућности озбиљнији гејминг и такође, снимање и стримовање.

Чини ми се само тих 8 рама да је слабо чак и само за почетак. Мислим да то што пре мораш да додаш.
 
Vrh