• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Google Play Services Problem Posle HARD RESET Telefona

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav.

Evo opet problemi sa Android telefonom, ali ovoga puta je bas problem. Nije isti Samsung telefon, o kojem sam pisao pre neki dan, vec caletov J1 mini prime.

Otkako je "otisla" originalna baterija za pomenuti telefon, kupujem samo zamene, jer naravno, nema originalnih kod nas, a i pitanje je koliko su i one dobre u poredjenju sa onim fabrickim.
Kupujem neke zamenske ( na papiru specifikacije odgovaraju originalnoj ) baterije, "Teracell plus".

Kada sam prvu kupio i stavio u telefon, radilo je par dana solidno, da bi se posle baterija telefona pocela jako brzo prazniti, a telefon gasiti, cak i ako je baterija napunjena. Cale je najvise koristio telefon na punjacu, jer tada se nije gasio.

Posle vise meseci, resim da mu kupim novu bateriju, istu naravno, jer nema drugih koje odgovaraju ( bilo je originalnih, ali se jako brzo prodale, pa nisam uspeo da nabavim ), nadajuci se, da ce se sa ovom drugom bar telefon nece gasiti, dok je baterija napunjena. Medjutim, potpuno ista stvar se desila i sa ovom baterijom....




Kako se ista stvar dogodila, sa obe baterije, poceo sam da sumnjam i na sam telefon. Rekoh, da nije zabagovao negde, pa zato ovaj problem sa baterijama, sto je malo verovatno, ali 'ajde da probam "Hard reset", odnosno da vratim telefon na fabricka podesavanja, u cilju resavanja ovog problema sa baterijama, a i generalno, s obzirom da je telefon bio pun nekih nepotrebnih aplikacija, pa mi je lakse bilo ovako, nego da sredjujem telefon.

Medjutim, posle resetovanja, desi se neocekivana situacija, a to je da aplikacija "Google play servis" vise ne radi, a koja je potrebna, kako bi se zavrsio proces posle resetovanja, i startovalo sa koriscenjem telefona.

Pre samog resetovanja telefona, "Google play servis" je radio. Verovatno je potreban apdejt, da bi app radila, ali problem je taj, sto ja nikako ne mogu da "udjem" u telefon. Uopste ne mogu da ga koristim. Izgleda da je posle resetovanja telefon instalirao njegovu staru verziju "Google play servisa", i tu je "zaglavljen"...

Sta se sad tu moze uraditi? Probao sam vecinu trikova koje sam nasao na internetu, ne bi li uspeo da zaobidjem ovu prepreku i azuriram telefon, posto izgleda da to nece sam...

Ono sto nisam probao, a mozda bi pomoglo je:



1. Azuriranje "Google play servisa" preko SD kartice i APK fajla skinutog sa nekog pouzdanog sajta ( nisam siguran koji je to sajt ), odradim azuriranje te aplikacije, preko PC-a ili direktno od telefona kad udjem u njegov cmd ili konzolu, pomocu tastera, VOLUME DOWN + POWER BUTTON + HOME BUTTON.

2. Da preko PC-a, azuriram aplikaciju direktno sa "Google play store", kada se ulogujem, ako je to moguce.

3. Da telefon bacim u kantu, a SD karticu sacuvam.


Ne znam sta bih drugo mogao, ako izuzmem ovu trecu opciju?

Da li neko ima bolju ideju, sta da radim, a da nema veze sa ovom trecom mogucnoscu?


P.S. Nikako mi nije jasno, da telefon radi, odnosno "Google Play Servis", a da posle resetovanja na fabricko, nece sam da azurira aplikaciju, neko tera onu njegovu zastarelu, i ne podrzava naravno. Pre par dana sam isto odradio Factory Reset, ali na A3, i proslo je sve bez ikakvih problema.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Resio sam problem!

Primetio sam da dosta ljudi ima taj problem, posebno na starijim telefonima.


Evo kako sam ja resio problem:

Posle Factory Reset, ili resetovanja telefona na fabricka podesavanja, kada telefon butuje, odnosno kada se pojavi prvi prozor na telefonu, gde vas vodi kroz podesavanja, kako bi telefon bio spreman za prvi start i koriscenje. Ali problem je taj, sto se prilikom tih podesavanja, pojavio prozor sa porukom "Google play service has stopped", ili da Google play servis ne radi. To je bio veliki problem, jer sam bio "zaglavljen" sa tom porukom, gde sam vracan na pocetak sa podesavanjima, koje sam vec izabrao, i tako svaki put...

Resenje:

1. Vrlo jednostavno. Idite kroz ta prva podesavanja, ali telefon prikljucite putem USB-a na PC (ili drugih uredjaja), i nece vam traziti verifikaciju putem "Google play service" usluge, vec ce vas odvesti do Google stranice, gde treba da se prijavite sa vasim nalogom. Nemojte se prijavljivati, vec samo "preskocite", zato sto vam "Google play service" i dalje ne radi. Kada udjete, i startujete sa vasim telefonom, otvorite aplikaciju "Google play", odnosno Google play prodavnicu. Nemojte se prijavljivati sa vasim nalogom jos. Otvorite padajucu listu u gornjem desnom uglu. Izaberite stavku "Azuriranje". Otvorice vam se lista sa mnogo pre-installed programima, koji cekaju na azuriranje. Mozete izabrati sve programe da azurirate, ili samo one koje cete koristiti. Ali morate naci aplikaciju "Google play service" i azurirati je. Kada to uradite, onda se mozete ulogovati na vas Google nalog.

2. Ukoliko iz nekog razloga ova prva solucija ne radi za vas, druga bi bila, da skinete APK file "Google play service" sa nekog pouzdanog sajta. Skinite najnoviju verziju za vas operativni sistem telefona. Ono na sta trebate da obratite paznju kada skidate fajl, jeste, da se struktura aplikacije poklapa sa strukturom hardvera vaseg telefona, odnosno da bude kompatibilna. Nadjite "arhitekturu" CPU-a vaseg telefona, da li je 32bit ili 64bit, odnosno, "ARM64 ili ARM" za vecinu telefona. Za slabije telefone, uglavnom je procesor 32bit, i takve APK fajlove trebate da skidate. Ukoliko vas telefon koristi 64bit CPU, radice sa 32bit aplikacijama, ali ne i obrnuto. Sledeca stvar na koju trebate da obratite paznju jeste "DPI" vaseg ekrana telefona ("PPI" i "DPI" nije isto, nemoje mesati). Potrebno je da izaberete aplikaciju sa ogovarajucim "DPI", koji se poklapa sa vasim ekranom telefona. Neki telefoni nemaju u specifikaciji vrednost DPI-a. U tom slucaju, birate aplikaciju sa "Nodpi". U "Nodpi" opciji je set razlicitih "rezolucija" koje ce se automatski prilagoditi vasem ekranu telefona.

Napomena: Za ovo drugo resenje vam je potreban telefon koji podrzava SD karticu. Ukoliko vas telefon podrzava SD karticu, prebacite skinuti APK file ( u ovom slucaju "Google play service". Kako to ne mozete apdejtovati softverski, jer niste jos "usli" u telefon, koristice te CMD ili konzolu na vasem telefonu.

Evo kako:

A. Ugasite vas telefon
B. Pritisnite (u isto vreme) tipke: UP VOLUME + POWER BUTTON + MENU BUTTON.

Otvorice vam se CMD prozor, gde trebate da izaberete (pomocu tipki) opciju "Update via SD card". Sada samo nadjite vas APK fajl i odradite apdejt.

Ukoliko vas telefon ne podrzava SD kartice, moracete to da odradite preko racunara uz pomoc nekih alata. Potrazite na internetu. Mada vam ne savetuje, ukoliko niste iskusni, jer mozete da pokvarite telefon.


Zakljucak: Prvo resenje je najboje i najlakse. Drugo resenje sa SD karticom, bi trebalo da radi, ali to niko ne moze da garantuje. Bez SD kartice je komplikovanije i rizicnije, posebno za korisnike koji nisu veshti...
 
Vrh